نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 349035
احتمال نفوذ گرد و خاک عراق به کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود موج بارشی به کشور وضعیت بارش های بهاره در مناطق مختلف را تشریح کرد و از احتمال نفوذ توده گرد و خاک از سوی عراق به کشورمان خبر داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز یک موج بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و بتدریج بخش هایی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات، سواحل دریای خزر را نیز در بر می گیرد و سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در این نواحی خواهد شد.

وی با بیان اینکه دریای خزر طی امروز و فردا مواج خواهد بود، اظهار کرد: در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه -۹ تا ۱۱ اردیبهشت-، استان های واقع در نیمه شمالی کشور تحت تاثیر بارندگی های بهاری ناشی از این سامانه قرار می گیرند . البته شدت بارش های امروز برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و بخش های شمالی استان اردبیل است.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بتدریج از روز پنجشنبه تا شنبه در سواحل دریای خزر کاهش دما پیش بینی می شود، افزود: احتمال شکل گیری توده گرد و خاک بر روی عراق و نفوذ آن به سمت غرب و جنوب غرب کشور طی پنج شنبه و جمعه وجود دارد.

وظیفه در خاتمه خاطرنشان کرد: آسمان تهران در روزهای جمعه و شنبه ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت، نیمه ابری، در پاره ای نقاط ابری، گاهی رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۰ و ۲۰ و ۲۷ و ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : عراق ، طوفان گرد و خاك ، هواشناسي ، باران
 
تاسف
۱۳۹۵-۰۲-۰۹ ۱۴:۳۱:۰۴
با خبر شدم امریکا یه سری هواپیما ساخته و تو عراق ازمایش می کنه یا دکرده که خوراکش انهدام تانک هست خیلی خوبه ولی مشکل اینجاست که توی مهمات این جنگنده از اورانیوم با دز پایین استفاده میشه و این اورانیوم ها توسط باد جا به جا میشن
در نتیجه گرد و خاک که از عراق وارد خاک وطن میشه نمیتونه هدیه ی خوبی باشه واسه ما (3672687) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.