توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418053
سرنوشت پدر و پسر دامدار چالوسی در هاله‌ای از ابهام
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷
با گذشت چهار روز از ناپدید شدن پدر و پسر چالوسی که برای جست‌وجوی دام‌های خود از روستای مازوپشته راهی جنگل‌های طلاجو شده بودند سرانجام بالگرد امداد و نجات هلال احمر به‌منطقه اعزام شد.

به گزارش فارس، پدر و پسر دامداری که از ظهر چهارشنبه هفته گذشته برای یافتن چند رأس گاو خود راهی جنگل‌های مازو پشته و طلاجو شده بودند گرفتار بحران برف شده و ناپدید شدند.

با وجود تلاش اعضای خانواده، بستگان و امدادگران هلال احمر در این هوای سرد و برفی که حتی در قالب اکیپ‌های چند نفره در این برف و بوران به‌مناطق مورد نظر رفتند اما جست‌وجوها تاکنون بی‌نتیجه ماند و به‌همین علت اعضای خانواده و اقوام و بستگان مفقودان تصمیم گرفتند تا برای مشخص شدن تکلیف و پیدا کردن راه درست به فرمانداری شهرستان چالوس مراجعه کرده و مراتب اعتراض خود را از بی‌مهری مسؤولان مرتبط و در اختیار نگذاشتن امکانات و تجهیزات برای جستجوی گم‌شدگان اعلام دارند.

منوچهر سام‌دلیری 57 ساله و یوسف سام‌دلیری 27 ساله پدر و پسری هستند که به‌مدت 4 روز کسی خبری از آنها نداشته و در پی یافتن دام‌های خود به‌سرنوشت نامعلومی  دچار شدند.

افراد خانواده و اقوام نام‌بردگان که هم به بهانه اعتراض از بی‌توجهی مسؤولان برای یافتن نور دیدگانشان و هم برای تعیین راهکار اساسی به فرمانداری چالوس و آن هم در جمع مدیران حاضر در جلسه شورای اداری این شهرستان آمده بودند همگی با دل‌های نگران و غمگین خواستار مساعدت و همکاری برای یافتن و جستجوی این پدر و پسر بودند.

آنها با انتقاد از عدم حمایت هلال‌احمر در مورد ندادن بالگرد برای جستجوی گم‌شدگان با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر آن‌هم به‌دلیل بارش برف سنگینی که هر گونه رفت و آمد را دچار اختلال کرده بود، علاوه بر اعزام بالگرد به‌منطقه خواستار ماشین‌آلاتی برای بازگشایی این مسیر برفی شدند تا خود با پای خود به‌جستجو ادامه دهند تا شاید عزیزانشان را بیابند.

با این تجمع اعتراض آمیز دستور اعزام بالگرد برای گشت هوایی از سوی فرماندار صادر شد و راهداری نیز با قرار دادن یک دستگاه گریدر برای بازگشایی مسیر وارد میدان شد و در حال حاضر جستجو برای یافتن مفقودان با حضور فرماندار چالوس، اکیپ هلال احمر و تعدادی از راه‌بلدان جنگل چالوس ادامه دارد.
 
اعزام بالگرد برای جستجوی مفقودان

رئیس جمعیت هلال احمر چالوس شرایط بد آب و هوایی را از دلایل عدم استفاده از گشت هوایی برای جستجوی گم‌شدگان در جنگل‌های چالوس عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه از زمان ناپدید شدن این پدر و پسر تاکنون اقداماتی با همکاری و همراهی روستائیان مازوپشته ، ذوات و سینوا برای یافتن آنان در جنگل‌های چالوس صورت گرفت اما به‌دلیل بارش برف سنگین در منطقه این تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند.

کردگار محمودی‌فر با اشاره به اینکه روز گذشته یک‌فروند بالگرد به غرب استان مازندران برای انتقال محاصره‌شدگان در برف، حادثه‌دیدگان و مصدومان احتمالی ناشی از بحران برف به منطقه اعزام شده بود، تصریح کرد: قرار شد این بالگرد با گشت هوایی در زمینه جستجوی مفقودان چالوسی نیز وارد عمل شود اما با انتشار شایعاتی مبنی بر پیدا شدن این پدر و پسر از ادامه اجرای مأموریت بازماند.

وی با بیان اینکه در حال حضار تیم‌های امداد و نجات مشغول فعالیت در جنگل‌های چالوس هستند، افزود: بیش از 150 نفر نیز شامل امدادگران تیم‌های امداد ونجات کوهستان سیار، تخصصی و نیروهای محلی در تکاپو برای یافتن گم‌شدگان هستند.

رئیس هلال‌احمر شهرستان چالوس از اعزام بالگرد برای جستجوی این پدر و پسر در امروز خبر داد و گفت: هم‌اکنون تلاش و جستجو برای یافتن مفقودان هم با گشت هوایی و هم از راه بازگشایی مسیر‌های قابل پیش بینی توسط ماشین‌آلات راهداری ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : پدر و پسر دامدار چالوسی+حوادث برف و باران+هلال احمر+امداد و نجات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.