توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457749
سامانه بارشی روز شنبه فعال‌تر می شود/ احتمال بارش برف و تگرگ
بخش اجتماعی الف، 10 فروردین 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷
مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دما در نوار شمالی کشور از روز شنبه، از فعالیت گسترده سامانه بارشی کشور در این روز خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه های هواشناسی، امروز (پنجشنبه 10 فروردین)، در مناطقی از شمال شرق، شرق، نواحی مرکزی، دامنه های البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود که در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود. 

وی افزود: این موج روز جمعه در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و به تدریج از کشور خارج می شود و در ادامه شاهد افزایش دما در نیمه شمالی کشور بویژه در سواحل دریای خزر خواهیم بود و از بعدازظهر جمعه با ورود یک سامانه بارشی دیگری در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز شنبه 12 فروردین، با نفوذ جریان های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور بارش ها در شمال غرب و غرب تشدید می شود، افزود: در نتیجه فعالیت این سامانه، گستره بارش ها سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج مرکز، شمال شرق و شرق کشور را فرا می گیرد و سبب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد شد که در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر شمال غرب کشور بارش برف  هم دور از انتظار نیست. 

دریای خزر روزهای جمعه و شنبه مواج است

به گفته وظیفه، اوایل وقت روز جمعه در جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست، همچنین روز جمعه خلیج فارس و روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

وی در مورد وضعیت جوی تهران در روزهای آینده نیز گفت: آسمان تهران در روز جمعه 11 فروردین، قسمتی ابری، اوایل شب ابری، به تدریج بارش پراکنده، همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 22 و 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود، همچنین در روز شنبه 12 فروردین، نیمه ابری، در بعدازظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 19 و 13 درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : پیش بینی وضع هوا+هواشناسی+بارش باران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.