توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421232
مذاکرات چهارجانبه درباره کره شمالی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
کره جنوبی، روسیه، چین و آمریکا نشستی را در سطوح عالی این ماه (دسامبر) برای انجام مذاکرات درباره نحوه اعمال فشار بیشتر علیه پیونگ یانگ بعد از اقدامات اخیرش برگزار می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، انتظار می‌رود مقامات این چهار کشور درباره راه‌های اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت علیه کره شمالی گفت‌وگو کنند.

در همین راستا یون بیونگ سه، وزیر خارجه کره جنوبی در وین اعلام کرد: ما به دنبال ایجاد یک سیاست مشورتی درباره راه‌های مقابله با تهدیدات ناشی از کره شمالی و نحوه اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور هستیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌سد دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا نسبت به دوره گذشته با عزم بیشتری علیه پیونگ یانگ اقدام کند، در برخی ابعاد سیاست ترامپ در قبال کره شمالی مستحکم‌تر از دولت اوباما است.

همچنین نشست دیگری با حضور مذاکره کنندگان ارشد آمریکا و کره جنوبی در سیزدهم دسامبر در راستای هماهنگ کردن بیشتر سیاست‌های دو کشور در قبال پیونگ یانگ برگزار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+تهدید جنگ اتمی+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.