توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401435
اطمینان واشنگتن نسبت به پیشرفت مهم درباره تحریم‌های سخت کره شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
یک دیپلمات ارشد آمریکایی روز سه شنبه گفت: مطمئن هستم که شورای امنیت به پیشرفت مهم و بزرگی در خصوص اعمال تحریمهای سخت تر علیه کره شمالی دست می یابد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، دانیل راسل دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا در سخنانی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: من مطمئن هستم که شورای امنیت سازمان ملل به پیشرفت مهمی درباره اعمال تحریمهای سختگیرانه تر علیه برنامه هسته ای کره شمالی دست می یابد، علی رغم اختلافاتی که با چین بر سر هدف قراردادن صادرات زغال سنگ وجود دارد.

دانیل راسل در پاسخ به سئوالی درباره موضع چین در شورای امنیت در واکنش به آزمایش پنجم هسته ای کره شمالی، گفت: این بسیار مهم است که به پیشرفت دست پیدا کنیم، ما مصمم به دستیابی به پیشرفت هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: هنوز نمی دانیم برای دستیابی به هدف نهایی چقدر فاصله داریم ولی می دانیم که یک قطعنامه جدید در شورای امنیت مطرح خواهد شد و اطمینان زیادی دارم که توافق کلی برای اعمال تحریمها و محدودیت های جدید و سخت تر علیه کره شمالی وجود دارد.

در ماه مارس پس از انجام چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی، شورای امنیت تحریمهای جدیدی را علیه پیونگ یانگ اعمال کرده است.

این قطعنامه کلیه اعضای سازمان ملل را از واردات زغال سنگ، آهن و سنگ آهن از کره شمالی منع کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز سه شنبه تاکید کرد: پکن از واکنش بیشتر شورای امنیت به اقدامات کره شمالی حمایت می کند ولی این واکنش باید مستقیما مربوط به برنامه هسته ای باشد.

کره شمالی در سال 2006 میلادی نخستین آزمایش هسته ای را انجام داد و از زمان تاکنون ضمن رد قطعنامه های شورای امنیت، برنامه های هسته ای و موشک بالستیک خود را توسعه داده است.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+تهدید جنگ اتمی+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.