توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356037
ورود تورنادوهای عربستان به ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
مجموعه‌ای از جنگنده‌های تورنادوی نیروی هوایی سلطنتی عربستان برای مشارکت در رزمایش موسوم به«عقاب آناتولی» وارد پایگاه نظامی قونیه در ترکیه شدند.

به گزارش پرس تی وی به نقل از خبرگزاری واس عربستان، علی بن ظافر العمری، فرمانده گروه نیروی دریایی عربستان اعلام کرد با رسیدن این جنگنده‌ها و انجام تمرینات نظامی مورد نظر مرحله اول این رزمایش به پایان رسید.

وی افزود تلاش برای افزایش همکاری متقابل در زمینه آموزش و تبادل تجربه میان کشورهای مشارکت‌کننده در این رزمایش همچنان ادامه دارد.

گروهی از نیروهای هوایی عربستان شنبه گذشته (۱ خرداد) و قبل از آنها، نیروهای زمینیِ این کشور برای مشارکت در این رزمایش وارد پایگاه نظامی قونیه شدند.

یازده کشور از جمله امریکا، آلمان، عربستان و قطر در این رزمایش که به مدت ۲۱ روز در ترکیه برگزار می‌شود، حضور دارند.

سرهنگ علی بن محمد الشهری از فرماندهان نیروهای سعودی مدعی شده است که این رزمایش نظامی چند ملیتی یکی از بزرگترین رزمایش‌های نظامی در سطح جهان از نظر تعداد نیروهای شرکت‌کننده و گستردگی میدان تمرین خواهد بود. وی همچنین افزود این رزمایش در سایه افزایش تهدیدات تروریستی در حدّ فاصل دو شهر آنکارا و ازمیر برگزار می‌شود.

این رزمایش در شرایطی انجام می‌شود که به گفته کارشناسان، دو کشور عربستان و ترکیه از حامیان اصلی گروه‌های تروریستی در سوریه و تأمین کننده سلاح و تجهیزات برای آنان هستند.

همچنین عربستان سعودی در حال حاضر به تجاوز خود به یمن در همسایگی جنوبی خود ادامه می‌دهد.

در اسفند ماه سال گذشته نیز نيروهای نظامی بيش از ٢٠ کشور در مانور نظامی شمال شرقی عربستان سعودی شرکت کردند؛ مانوری که به ادعای خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «يکی از بزرگ ترين مانورهای نظامی جهان بود».

یگان‌هایی از ارتش ترکیه نیز در این رزمایش حاضر بودند.
 
کلمات کلیدی : تورنادو، ترکیه، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.