توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322290
ایجاد ائتلاف جدید ضد ایران، عراق و سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۵۷
یک وبگاه تحلیلی صهیونیستی نوشت: ائتلاف جدید خاورمیانه متشکل از ترکیه، عربستان سعودی و شاید مصر و اسرائیل که از سوی دشمنانی مشابه محاصره هستند، تعادلی در مقابله با ائتلاف ایران، عراق، سوریه و حزب‌الله است.

به گزارش فارس، وبگاه تحلیلی «دبکا فایل» نزدیک به منابع اطلاعاتی رژیم اسرائیل با اشاره به آخرین تنش‌ها بین ایران و عربستان سعودی و نیز سفر رییس جمهور ترکیه به ریاض و بیان این جمله از «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه مبنی بر این‌که به اسرائیل نیاز داریم، نوشت: از آنجایی که سخنان اردوغان بلافاصله بعد از دیدار با «ملک سلمان» پادشاه سعودی بیان شد، به نظر می‌رسد مسیری برای تشکیل ائتلاف جدید در خاورمیانه متشکل از ترکیه، عربستان سعودی و شاید مصر و اسرائیل که از سوی دشمنانی مشابه محاصره هستند، شکل گیرد. این گروه جدید تعادلی در مقابله علیه ائتلاف ایران، عراق، سوریه و حزب‌الله است.

دبکا فایل در تحلیلی نوشت: عربستان با اعدام‌های گسترده چهار پیام صادر کرد .اول این‌که مسکو و واشنگتن در اشتباه هستند و ایران و نیروهای حامی‌اش در خلیج فارس (سوریه، عراق) همانند القاعده و داعش هستند.

دوم این ‌که آل سعود مصمم به نبرد عزم راسخ و هدفمند است. سومین پیام این است ریاض که تهران را در یمن و نیز غیر مستقیم در سوریه درگیر کرده حال آماده نبرد با این کشور است.

و چهارم این‌که «عادل الجبیر» وزیر خارجه سعودی با نمایش عزم خود در نبرد موفق دیپلماتیک با ایران ضمن قطع روابط با ایران، به دیپلمات‌های این کشور دستور داد خاک عربستان را در ۴۸ ساعت آینده قطع کنند.

دبکا فایل در خاتمه مدعی شد تنش در روابط بین ایران-عربستان منجر به حملات حزب‌الله لبنان علیه اسرائیل می‌شود.
 
کلمات کلیدی : دبکا فایل، ترکیه، عربستان سعودی، مصر ، اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.