نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487447
اصلی‌ترین راهکار خروج از رکود مسکن چیست؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت:اصلی‌ترین راهکار برای رونق بازار مسکن اصلاح سیاست پولی و بانکی کشور و کاهش سود بانکی است که از سال 94 در مجلس شورای اسلامی بوده ولی خروجی آن به اقتصاد کشور وارد نشده است.

به گزارش میزان، حسام عقبایی در خصوص بازار رهن واجاره مسکن در بهار 96 گفت: معاملات مسکن دراین فصل علی رغم 15 روز ابتدایی آن و رکود سالهای گذشته مسکن شاهد رکود دیگر در اردیبهشت ماه بودیم که انتخابات نیز مزید بر علت شده بود.

وی افزود: در خرداد ماه علی رغم همزمانی آن با ماه مبارک رمضان شاهد رشد درمعاملات بودیم به گونه‌‌ای که درشهر تهران بیش از 14 هزار خرید و فروش صورت گرفت که این آمار برای سطح کشور در  حدود 45 هزار معاملات بوده است که این ارقام نزدیک به آمار سال گذشته می‌باشد. قیمت‌ها نیز در مقایسه با سال قبل تغییر آنچنانی نداشته است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد: پیش بینی‌های صورت گرفته بر این اساس است که درسه ماه تابستان بازار خرید و فروش مسکن رونق بیشتری بگیرد و ما خروجی آن را در نیمه دوم سال خواهیم دید که امیدواریم آن شروعی پرسرعت برای سالهای بعد باشد.

عقبایی اظهار کرد: با ساماندهی بیشتر سطح مسکن مهر در جهت تولید و عرضه و طرح مسکن اجتماعی و همچنین سررسید اتمام وام‌های مسکن قدرت خرید و تحریک بازار مسکن تغییر خواهد کرد که این عوامل در رونق آتی بازار مسکن تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصلی‌ترین راهکار برای رونق بازار مسکن اصلاح سیاست پولی و بانکی کشور است که از سال 94 در مجلس شورای اسلامی بوده ولی خروجی آن به اقتصاد کشور وارد نشده است. همچنین کاهش سود بانکی یکی دیگری از عوامل تأثیرگذار خواهد بود.
وی عدم تصحیح سیاست‌های پولی و بانکی کشور را کاهش صدور پروانه ساختمانی دانست و گفت: در سال 94 ،‌47.6 درصد صدور پروانه ساختمانی کاهش داشت که این رقم در سال 95 با توجه به رشد کوچک آن 17.6 درصد بوده است.

عقبایی اذعان داشت: در نیمه دوم سال 95، شرایط بهتر شد و بخصوص در سه ماه پایانی سال صدور پروانه‌ها تقویت یافت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار مسکن یکی از بازارهای مقاوم در اقتصاد به حساب می آید که تأثیر گذاری و تأثیر پذیری کمتری در مقایسه با سایر بازارها دارد.

وی عنوان کرد: میزان قیمت مشخص شده در اجاره بها متناسب با رشد درآمد اقشار استفاده کننده است که این رقم نیز در خود بازار و توسط عرضه و تقاضای صورت گرفته مشخص می‌شود. از آنجایی که مسکن به عنوان یک کالای سرمایه‌ای شناخته می شود و نه یک کالای مصرفی متولی قیمت گذاری ندارد و ما باید با افزایش عرضه قیمت را متعادل نگه داریم.

عقبایی در پایان خاطر نشان کرد: سهم مستأجران در بازار مسکن  کشور 33 تا 35 درصد است که رشد اجاره بها در شهرهای کوچک طی سال 95 تا 96 مشاهده نشد و در کلانشهرها رشد 7 تا 10 درصدی گزارش شده است. 
 
کلمات کلیدی : مسکن، ملک، رکود
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۰۶:۴۰
اصلى ترين كار براى خروج ميكن از ركود كاهش و واقعى كردن قيمت آن است. (4451501) (alef-13)
 
Japan
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۳۹:۰۱
اصلی ترین راه کار خروج مسکن از رکود چیزی که ایشان می گوید نیست چون :
اولا:کاهش سود بانکی باعث افزایش نرخ اجاره ها میشود و به طبع آن گرانی مسکن..
دوما:امار غلطی که ایشان بابت نرخ اجاره می دهد مزید بر نا آگاهی ایشان از منسبی که دارند هست و با نگاهی به نرخ اجاره می بینیم در اگثر مناطق نرخ بالای 50 درصد اعمال شده و نه 10 درصد...
سوما:یکی از مهمترین راهکار ها حذف بنگاه های مسکن و همچنین حذف اتحادیه املاک می باشد که تماما و کمالا در اختیار بالا بر های قیمت مسکن هستند و نه مردم و نیازمندان واقعی مسکن... (4451521) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۲۱:۴۰
ساخت مسکن و انباشت سرمایه در مناطق شمال شهر چه فایده ای داره ؟؟؟

بهتر است مشوق های خوبی برای ساخت در مناطق مرکزی و جنوبی شهرها به ویژه بافت فرسوده داده شود تا چرخ صنعت مسکن به درستی بگردد و نیاز اقشار منوسط و کم دامد هم تامیین شود . (4451564) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۰:۱۶:۲۴
اصلی ترین کار کاهش قیمت دلار به قیمت واقعی 1000 تومان آن هست تا قیمت کالاها و مسکن کاهش یابد مردم توان پس انداز برای خرید مسکن و خودرو. و غیره یابند (4452053) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۴۲:۱۸
اصلی ترین راه برای خروج از رکود مسکن.توازن بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن است.که خود دولت و شهرداری باعث گران شدن آن با قیمتهای نامتعارف جواز و تراکم و ....است (4451730) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۲:۳۰:۰۹
خدا كنه خارج نشه بيخودى اينقدر گران است (4451759) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.