نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487335
بازار مسکن همچنان چشم انتظار مشتری است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
در حالی که بانک مرکزی اعلام کرده است که میزان معاملات طی سه ماه گذشته یک درصد رشد داشته، بسیاری مشاوران املاک می گویند که همچنان چشم انتظار مشتری هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جدیدترین آمار منتشر شده توسط بانک مرکزی نشان می‌دهد معاملات مسکن شهر تهران در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد رشد داشته است.

در ماه‌های فروردین تا خرداد سال گذشته ۳۶ هزار ۷۵۵ معامله مسکن انجام شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۳۷ هزار و ۱۲۰ معامله افزایش یافته است. افزایش یک درصدی معاملات مسکن در سه ماهه نخست امسال در حالی است که معاملات مسکن در سه ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۶.۲ درصدی را تجربه کرده بود.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که هنوز رونق به بازار نرسیده و بسیاری از مشاوران املاک هنوز چشم انتظار مشتری هستند.

افزایش ۴۰ درصدی قیمت اجاره مسکن
یکی از مشاوران املاک با اشاره به اینکه هنوز رونقی در بازار مسکن مشاهده نمی‌شود، گفت: ماه رمضان تازه به اتمام رسیده و با توجه به تعطیلاتی که وجود داشته هنوز مشتریان به سراغ بازار مسکن نیامده اند.

وی در ادامه به بازار اجاره نیز اشاره کرد و گفت: مالکان قیمت‌های اجاره مسکن را نجومی افزایش داده اند و هیچ رحمی به مستاجران در این زمینه نمی‌کنند.

این مشاور املاک در ادامه یاد آور شد: در حال حاضر قیمت اجاره به افزایش ۴۰ درصدی رسیده و مالکانی که ملک خود را تمدید می‌کنند نیز بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان بر روی رهن گذاشته و میزان اجاره را نیز بیش ۷۰۰ هزار تومان افزایش می‌دهند.

وی گفت: قیمت هر متر آپارتمان در تهرانپارس از متری ۴ تا ۵ میلیون تومان شروع می‌شود.

فعلا خبری از مشتری در بازار مسکن نیست
یکی دیگر از مشاوران املاک که در محدوده شمالی شهر تهران فعالیت می‌کند با اشاره به اینکه هنوز ما منتظر مشتری هستیم، گفت: رونق در بازار مسکن بعید به نظر می‌رسد فعلا خبری از مشتری نیست. وی در ادامه افزود: میزان اجاره‌ها هر ساله تغییر می‌کند و شاهد افزایش قیمتی نیز در این بخش هستیم و هرساله طبق روال قیمت‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ درصد گران‌تر می‌شود.

وضعیت بد رونق در بازار مسکن
یکی دیگر از مشاوران املاک که با تاکید بر اینکه وضعیت رونق در بازار مسکن بسیار بد است، گفت: با مشکلی که در موسسات مالی ایجاد شده هنوز سرمایه گذاران به بازار مسکن نیامده اند و در صورتی که سرمایه‌ها به بازار مسکن کشیده شود ساخت و ساز این بار به سمت مرکز شهر خواهد بود.

بر این اساس رشد معاملات مسکن در سه ماهه نخست امسال نسبت به رشد ۶.۲ درصدی معاملات در سه ماهه نخست سال ۹۵ حدودا یک ششم شده است.

رشد ۴.۹ درصدی قیمت مسکن در تهران
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران طی سه ماهه نخست امسال ۴۴۸۹۲ هزار ریال بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴.۹ درصدی داشته است. در سه ماهه نخست سال قبل هر مترمربع واحد مسکونی در برابر ۴۲۷۸۳ هزار ریال معامله شده بود. در سه ماهه نخست سال ۹۵ نیز قیمت واحد‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ بالغ بر ۲.۴ درصد رشد کرده بود.


طی گزارش هایی که بانک مرکزی اعلام کرده میزان معاملات بازار مسکن طی سه ماه گذشته رشد یک درصدی داشته است، این درحالی است که بسیاری از مشاوران املاک در مناطق مختلف تهران معتقد هستند که فعلا خبری از مشتری نیست و باید منتظر تابستان باشیم و ببینیم که آیا این رونق رونمایی می‌شود یا خیر؟
 
کلمات کلیدی : مسکن، ملک، رکود
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۰:۱۵:۰۸
یک درصد افزایش؟ توی گیشا متریشش و نیم ریخته بود الان ملک خوب زیر و هفت نیم نیست نزدیک بوستان گفتگو شده 11 (4450974) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۱:۵۸:۲۰
جو نده لطفا (4451126) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۲:۲۶:۰۹
بنگاهی و بساز بفروش محترم !

لطفا جو بیخود ندهید! (4451155) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۲:۴۴:۲۹
تا وقتی این دندن گردی وجود داره وضعیت این حوزه هر روز بدتر میشه . همه میخوان سود بیشتری از این حوزه ببرن خوب معلومه وضع همین میشه . دود این رفتار ناشایست رو اجاره نشین بیچاره میخوره و روز به روز بد مسکنی بیشتر میشه متاسفانه . (4451182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۲:۴۷:۴۶
اهان پس بگو این جریان های موسسات بازی بوده برای خرید ملکهایی که رو دستتون باد کرده!!!
اینجوری با مال و جون مردم بازی میکنید؟؟؟!!! (4451190) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.