نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420945
دلایل گرانی گوشت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی، بازگشت زائران از کربلا، و بارش‌های اخیر را مهمترین دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که طی روزهای آینده بازار به وضعیت تعادل و ثبات برسد.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر ملکی، گفت:‌ افزایش قیمت گوشت قرمز از هفته گذشته شروع شد؛ ‌به طوری که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان با افزایش قیمت روبرو شد.

به گفته وی، در حال حاضر هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان به دست مغازه‌دار می‌رسد که با احتساب ۱۲ درصد سود فروشندگان بین ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شود و در اختیار مشتری قرار می گیرد.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی درباره مهمترین دلایل افزایش گوشت قرمز عنوان کرد: حدود دو میلیون نفر زائر به کربلا سفر کردند و پس از بازگشت، ذبح‌های زیادی خارج از شبکه توزیع صورت گرفته است. از طرف دیگر بارش‌هایی که هفته‌های گذشته داشتیم مشکلاتی را در وضعیت حمل و نقل به وجود آورد که در بالا رفتن قیمت گوشت قرمز تا حدودی تاثیرگذار بوده است.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی ادامه داد: از سوی دیگر با نزدیک شدن به پایان سال، دام‌هایی که برای مصرف در سال ۱۳۹۵ پیش‌بینی شده بود در حال تمام شدن هستند که همین کم شدن میزان دام‌ها در وضعیت قیمت‌ها تاثیرگذار است. ‌همچنین بالا رفتن نرخ دلار باعث شده که امکان قاچاق دام برای عده‌ای فراهم شود و در این شرایط انگیزه برای قاچاق بالا رفته است. این موارد جزو موارد اصلی بالا رفتن قیمت گوشت قرمز به حساب می آید.

ملکی ضمن پیش‌بینی قیمت گوشت قرمز در روزها و هفته‌های آینده گفت: نظر ما به عنوان اتحادیه، موافق افزایش قیمت گوشت قرمز نیست و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده قیمت‌ها به سمت متعادل شدن پیش رود و و واردات گوشت‌ قرمز از کشورهای آسیا می‌تواند به کاهش قیمت گوشت منجر شود و با این روند بازار به ثبات خواهد رسید.


 
 
کلمات کلیدی : گوشت، گرانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۵:۳۳:۴۹
افزايش 500 تا 1000 توماني؟!!!!
گوشت ران بسته بندي بيش از 50000 تومان شده دفعه قبل حدود يك ماه پيش حدود 33 خريدم
بيش از 25 درصد افزايش قيمت داريم.
ان وقت اعلام ميكنند تورم 7يا 8 درصده
اين اقاي شوربخت اعلام كرد. (4051531) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۸:۲۳
چرا دلارگران شده می گویند چون زائران رفتند!
چرا گوشت گران شده می گویند چون زائران برگشتند!

حال که زائران برگشتند چرا دلار گرانتر شده؟
حال چرا موقع رفتن زائران گوشت ارزان نشد؟

دهه ها هست که مردم از این نا مدیران رنج می برند و به این بدبختی افتاده اند کشور همچنان جز پایین ترین کشورهای جهان سوم دست و پا می زند (4051619) (alef-11)
 
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۲۱:۵۳:۱۰
همین که سر هیچ دلایلش هم اعلام میشه حس میکنم دارن تو سوییس زندگی میکنم . دلایلش خیلی مهمه !! (4052276) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۰۸:۲۵:۰۵
بخشي از خوراك دام از خارج مي آيد و با افزايش نرخ ارز اين افزايش قابل توجيه است . دولت دامن ميزند و بعد ميگويد : طبيعي است !!! (4052774) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.