نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495196
گوشت دوباره گران شد/ مذاکره با ۳ کشور اروپایی برای واردات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۳
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه این نوع گوشت دوباره گران شده از مذاکره با کشورهای استرالیا، رومانی و نیوزلند برای واردات گوشت به کشور خبر داد.

علی اصغر ملکی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی اظهار داشت: قیمت این کالا حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مغازه دار بین ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان است.  

وی با اشاره به اینکه مغازه داران نیز با ۱۰ الی ۱۲ درصد سود این کالا را عرضه می کنند، افزود: قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مصرف کننده بین ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان است.  

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره دلایل گرانی گوشت گوسفندی در بازار، اضافه کرد: کمبود دام یکی از دلایل این امر است و با توجه به ایام و اعیاد پیش رو تولیدکنندگان چندان تمایلی به عرضه دام های خود ندارند و کمتر دام هایشان را عرضه می کنند.  

ملکی با بیان اینکه برنامه ریزی شده طی یک هفته الی ۱۰ روز آینده با واردات گوشت این خلا در بازار پر شود و در قیمت ها کاهشی ایجاد شود، درباره اینکه چرا با وجود توزیع گوشت های وارداتی قیمت این کالا در بازار کاهش نمی یابد؟ افزود: کیفیت ها مشتری پسند نیست، گوشت های آسیانه میانه چندان مورد پسند مصرف کنندگان ایرانی نیستند،  زیاد  از این نوع گوشت ها استقبال نمی شود و آنها چندان جذب نمی شوند؛ با این حال اگر همین گوشت ها هم وارد نمی شد معضل ما بیشتر می شد.  وی اضافه کرد: در همین راستا برنامه ریزی هایی برای مذاکره با کشورهای استرالیا، نیوزلند و رومانی برای واردات گوشت انجام شده  چرا که گوشت های این کشورها در جامعه ما شناخته شده تر است که درخواست ما نیز این بوده تا تنش بازار گرفته شود.
 
کلمات کلیدی : گوشت، گرانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۸:۵۸:۳۹
نبود گوشت هم در اخر به حجاج میرسد (4487381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۹:۰۸:۳۳
از کی تا حالا استرالیا و نیوزلند هم جزء اروپا محسوب میشن؟ (4487400) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۹:۱۰:۴۰
ما تو محلمون یه دستفروش داشتیم به اسم مش قاسم که روی چرخ سیب زمینی و پیاز میفروخت. خدا بیامرزتش عمرش به دنیا نبود و تو تنگدستی مرد. مش قاسم یه جمله معروف داشت که اگه مملکت داری اینجوریه خوب بدین من چهار تاشو براتون اداره کنم. حالا شده حکایت ما و مش قاسم های مدیر و مدبر.
همه خوب حرف میزنن ولی کی راست میگه رو باید تو عمل دید. ما که چیزی ندیدیم . از ما که گذشت خدا کنه واسه بچه هامون فرجی حاصل بشه.
در مورد خودم که الان 45 سالم شده میگم که زندگی کوفتم شد. (4487406) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.