نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430912
دلیل اصلی گرانی گوشت چه بود؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی علت اصلی گرانی گوشت قرمز در بازار را حضور دلالان و واسطه گران برشمرد.

به گزارش ایرنا حسن رکنی امروز (دوشنبه) در مراسم نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر که در محل سالن همایش های صداو سیما برگزار شد، افزود: در طرح تعادل‌بخشی بازار گوشت قرمز، عرضه گوشت تازه گوسفندی به صورت گرم را در دستور کار داریم.

عرضه گوشت گرم وارداتی به همراه گوشت قرمز گرم داخلی از امروز در میدان های میوه و تره بار 22 گانه شهرداری تهران آغاز شد.

شرکت پشتیبانی امور دام، از قزاقستان، قرقیزستان و روسیه گوشت گرم وارداتی را تامین کرده است و با هواپیما و کمتر از 122 ساعت به مرکزهای توزیع منتقل و با قیمت تقریبی کیلویی 310 هزار ریال (31 هزار تومان) عرضه می شود.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه گفت: سالیانه 60 میلیون راس دام سبک از جمله گوسفند در کشور تولید می‌شود که به نظر می رسد صادرات جزیی در این بخش نمی‌تواند مشکلی در تنظیم بازار این محصول ایجاد کند.

وی تاکید کرد نیاز است دستگاه‌های نظارتی به بازار گوشت قرمز و کنترل قیمت‌ها ورود کنند.

** افزایش قیمت و قطع صادرات تخم مرغ به دلیل بروز بیماری

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سبب درگیر شدن گله‌های مولد واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار در برخی مناطق کشور شد و بخشی از این واحدها را از مدار تولید خارج کرد.

رکنی اعلام کرد: پارسال 90 هزار تن تخم مرغ صادر شد اما امسال به دلیل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صادرات ماهیانه 400 تن این محصول قطع شده است.

به گفته وی، این عوامل به تنش و نوسان قیمت این محصول در بازار مصرف منجر شده است.

وی افزود: امیدواریم با کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تولید تخم‌مرغ به شرایط عادی برگردد و بازار به ثبات برسد.

در نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر از 118 نفر کشاورز و پژوهشگر برتر تجلیل شد.

ارج نهادن به تلاش تولیدکنندگان و روستاییان، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین تولیدکنندگان کشاورزی و تشویق آنان، معرفی الگوی عملی و قابل اعتماد جامعه کشاورزی و روستاییان و عشایر و تقویت تعامل بین تولیدکنندگان و پژوهشگران و فناوران عرصه کشاورزی از اهداف برپایی این جشنواره است.
 
کلمات کلیدی : گوشت قرمز+گرانی گوشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۸:۵۷:۲۷
خودرو دلال مرغ دلال گوشت دلال دلار دلال برنج دلال و ...
آقا کی از این دلال ها حمایت میکنه تا خون مردم رو تو شیشه کنن؟ خوب معرفیشون کنید. تا کی باید ما از این دلالهای پنهان چوب بخوریم؟ (4097387) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.