نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367693
ضوابط اجرایی بودجه 95 تعیین شده است؛
شرایط پرداخت حقوق، پاداش و وام به مدیران/ اعطای وام مسکن، وام ضروری، وام خودرو غیر مجاز است/ضوابط بکارگیری نیروی انسانی
بخش اقتصادی الف، 9 تیر 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۷
با تاخیر در ارائه لایحه قانون بودجه امسال و به تبع آن تصویب و ابلاغ آن از سوی مجلس به دولت، اخیرا وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی ضوابط اجرایی بودجه را به سازمانهای ذیربط خود ابلاغ کردند. در این ابلاغیه مواردی همچون نحوه بکارگیری نیروی انسانی، اختصاص پاداش ها و حتی وام به مدیران و کارکنان مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بعد از ابلاغ قانون بودجه ۱۳۹۵ در اول خرداد ماه از سوی مجلس به دولت، ضوابط اجرایی و آیین نامه های آن نیز با پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در هیات وزیران تصویب و از سوی معاون اول رئیس جمهور به وزارتخانه‌ها و دستگاههای اجرایی ابلاغ شد. بر این اساس اخیرا این دستگاهها نیز ضوابط اجرایی بودجه امسال را برای اجرا به سازمان های ذیربط خود ابلاغ کردند.

در این رابطه طیب نیا-وزیر امور اقتصاد و دارایی- نیز در راستای اجرا مقررات " ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۵" چند بند را به طور ویژه مورد توجه قرار داده و از سازمانهای زیرمجموعه خود خواسته تا به این موارد توجه خاص داشته باشند.

بکارگیری نیروی انسانی
بر این اساس در مورد اول بکارگیری نیروی انسانی مورد توجه است که در ماده (۹) در این باره تاکید شده، هر گونه بکارگیری نیروی انسانی جدید به هر شکل و عنوان در مشاغل و فعالیت های دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری (از محل هر گونه اعتبار) صرفا با مجوز سازمان و با رعایت قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون برنامه و قانون مدیریت خدمات کشوری امکان پذیر است.

ضوابط پاداش کارکنان
همچنین باید پرداخت پاداش ها طبق ماده(۱۱) انجام شود. در این حالت پاداش بر اساس، حداکثر یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی در صورت وجود اعتبار در سقف اعتبارات تخصیص یافته دستگاه اجرایی تعیین می‌شود. پرداخت یک ماه پاداش به اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل و کارکنان شرکت های دولتی (اعم از شرکت های مستلزم ذکر و تصریح نام)، بانک ها و بیمه های دولتی پس از تصویب مجامع یا شوراهای عالی آنها مجاز است.


از سویی دیگر بر اخذ مصوبه شورای حقوق و دستمزد در مورد برقراری حقوق و فوق العاده ها به مدیران و کارکنان مورد تاکید است و باید ماده (۳۱) در دستور کار قرار گیرد. بنابر این ماده، در اجرای ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، کلیه دستگاه های اجرایی (اعم از مشمول و غیرمشمول این قانون) که پیش از سال ۱۳۹۵ در اجرای مصوبات مراجع مربوط و بدون موافقت شورای حقوق و دستمزد نسبت به برقراری حقوق یا فوق العاده‌ای کرده‌اند، مجاز به اجرا و پرداخت آن در سال ۱۳۹۵ نیست. همچنین اخذ مصوبه شورا برای استمرار این پرداخت ها الزامی است. در اجرای تبصره ماده (۷۴) این قانون، برقراری هر گونه افزایش حقوق و مزایای جدید توسط مراجع قانونی در سال جاری بدون موافقت شورای مذکور ممنوع و غیرقابل اجرا بوده و تصویب یا اجرای آن تصرف در اموال عمومی محسوب می شود.

در عین حال که پرداخت پاداش و کمک های رفاهی نیز باید بر اساس ماده(۴۱) انجام شود که بر اساس این ماده، دستگاه های اجرایی باید در پرداخت پاداش و کمک های رفاهی به هر نحو و شکل از محل هرگونه اعتبارات مصوب مربوط صرفا در چارچوب ضوابط و دستورالعمل های مصوب که ظرف دو هفته پس از ابلاغ این تصویب نامه توسط مراجع ذی صلاح ابلاغ می شود، اقدام کنند. رؤسای دستگاه های اجرایی و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی نمی توانند در مورد پاداش و کمک های رفاهی دستگاه متبوع تصمیماتی اتخاذ کنند که خود در آن ذی نفع باشند.

شرایط اعطای وام به مدیران و کارکنان
اما اعطای تسهیلات رفاهی به مدیران و کارکنان از جمله وام مسکن، وام ضروری، وام خرید خودرو در سازمانها نیز باید بر اساس ماده (۳۹) ضوابط اجرایی قانون بودجه انجام شود.

این در حالی است که براساس بند(الف) ماده (۳۹)، تسهیلات رفاهی کلیه شرکت های دولتی اعم از بانک ها و بیمه ها و آن دسته از شرکت ها و بیمه ها و آن دسته از شرکت ها و سازمان های دولتی که شمول مقررات بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است، به صورت یکسان و در چارچوب این ماده قابل پرداخت است.

طبق ماده(ب) نیز مجموع تسهیلات پرداختی موضوع بند (الف) این ماده نباید از رقمی که هر ساله در کارگروهی با مسئولیت وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رییس کل بانک مرکزی ایران تعیین می‏ شود، تجاوز کند. وزیر اقتصاد تاکیدکرده که تا ابلاغ تصمیم کارگروه موضوع بند (ب) اعطای هرگونه تسهیلات پس از تاریخ ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۵ غیرمجاز خواهد بود و مقررات مورد عمل قبلی در آن دستگاه اجرایی در حال حاضر فاقد اعتبار است.

همچنین طبق بند(پ)، استفاده از منابع سپرده قرض‌الحسنه پس انداز بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مورد توجه در این بخش ممنوع است.

در بند (ت) نیز نرخ سود تسیهلات پرداختی قرار داشته و تاکید دارد که نرخ سود این تسهیلات به پیشنهاد بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب شورای پول و اعتبار خواهد رسید و صرفا به مدیران و کارکنان دارای رابطه استخدامی با دستگاه (به استثنای مأمورین) قابل پرداخت است.

اما بر اساس بند(ج) ماده (۳۹)، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره و هیئت عامل در صورتی می‌توانند از تسهیلات موضوع این ماده بهره‌مند شوند که حداقل دو سال از حضور آنها در دستگاه مربوط سپری شده و از تسهیلات در سایر دستگاه‌های دولتی استفاده نکرده باشند.

در عین حال که پرداخت تسهیلات رفاهی موضوع این ماده به اعضای هیئت مدیره غیرموظف ممنوع است.

خرید خودروهای سواری

اما برای امسال هم مانند سالهای قبل، دستگاهها از خرید خودری سواری خارجی منع شده اند و طیب نیا نیز این موضوع را در قالب ضوابط اجرایی بودجه به سازمانهای خود گوشزد کرده است. بنا بر ماده (۲۴) این ضوابط، خرید هر گونه خودرو سواری خارجی ممنوع است. خرید خودرو سواری داخلی نیز توسط شرکت های دولتی صرفا از محل منابع حاصل از فروش خودروهای مازاد یا اسقاطی و در خصوص وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات مجاز خواهد بود.

شرایط احداث و خرید ساختمان جدید
همچنین چهارمین موضوع مورد توجه، به احداث، خرید و یا اجاره ساختمان های جدید اختصاص دارد که باید طبق ماده (۲۹) مورد عمل قرار گیرد. این در حالی است که در این ماده از ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۵ تاکید شده که احداث، خرید و یا اجاره ساختمان های جدید اداری توسط دستگاه های اجرایی از جمله شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت (به استثنای موارد تغییر سطح تقسیمات کشوری، تجمیع ساختمان های اداری موجود بدون ایجاد بار مالی جدید، تمرکززدایی و خروج از کلان شهرها بدون ایجاد بار مالی جدید و همچنین طرح های خرید یا احداث در طرح های مصوب پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور) ممنوع است.
 
کلمات کلیدی : پاداش+حقوق+وام مدیران+مدیران+وام خرید خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۹:۳۶:۲۴
به این می گویند نوش دارو پس از مرگ سهراب. همیشه همین بوده که از قبل تدبیر نمی شود. بلکه اول اتفاقی می افتد و سپس دنبال علاج و راه حل می روند.
ماجرای حقوقهای نجومی اثرات بدی بر مردم بخصوص با این شرایط بی کاری، گرانی و تورم داشته است و به این زودی ها از یاد مردم نمی رود. (3792111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۲:۳۴:۰۶
باز دم دولت تدبیر گرم که با توسعه فضای مجازی باعث اگاهی مردم از وضع موجود و فشار افکار عمومی به مسولین و اصلاح شرایط گردید این اغاز راهه و باید به همه نهادهای دولتی و غیر دولتی تعمیم پیدا کنه (3792301) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۲:۵۴:۴۹
با این قانونها که فقط برای مدیران و خودشان می باشد فقط غارت بیت المال را قانونی میکنند,
من نمیدونم مدیری که 400 میلیون وام ضروری و فوری خودرو میگیرد, مگر ماشین دولتی و راننده در اختیار ندارد
بابا شما ها که رفت و امد برای سبزی خریدتان هم که از بیت المال بی صاحب میگیرید, وام ضروری دیگه چه صیغه ای است (3792337) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۳:۲۴:۱۲
آقایان دولت یه سوال تمام ذهنم رو مشغول کرده و اون اینکه فرق شما با دولت پهلوی که میگفتین برای رضای خدا و مردم کار نمیکرد چیه؟ (3792370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۷:۲۳:۲۱
به شما هم می گویند همیشه ناراضی و بهانه جو !!! ظاهرا کسانی که هدفشان از افشای چند حقوق نجومی نه مبارزه با آن بلکه تخریب دولت بود الان که به هدفشان نرسیده اند ومی بینند دولت به جای جبهه گرفتن وخط قرمز اعلام کردن وابستگان به دولتش به سرعت وبا عذر خواهی از غفلت با موارد فساد برخورد جدی کرده از در دیگر وارد می شوند !! بله قدر مسلم مردم از تخلفات ناراحتند اماآنچه آنها را ناراحت تر ونا امیدتر می کند عدم برخورد با آن است ! ومطمئن باشید شرایط بد اگر بهبود یابد اثرات بدش هم از بین می رود ! دولت روحانی تا کنون به گونه ای رفتار کرده که خطای خود را پذیرفته و سعی در رفع آن داشته و همین شیوه برای مرم ارزشمند است ! (3792635) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۶:۵۰:۰۹
بازم حزب و حزی بازی
معلومه مردم ناراحتند
شما حتما خودت هم میگیری که خوشحالی (3798703) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۹:۳۹:۰۶
اولا صندوفقهای دولتی که به کارمندانشان وام ۴٪میده و داده اند چی میشه
دوما شرکتهایی که اسما خصوصی شدع و به هیات مدیره شان پولهای کلان میدهند چی میشه
سوما باید وامهای کلان شناسایی و ظرف ۳ماه با فروش املاک و...پس داده بشه
(3792114) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۲:۵۷:۲۵
1 میلیارد وام با سود 4% بگیرند, بگذارند بانک سود 24% بگیرند, اما برای جوانان وام ندارند, (3792339) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۹:۵۸:۳۷
به نظر این اقدامی سنجیده، مسءولانه و بدون حاشیه پردازی از طرف دولت بود که باید هر چه گسترده تر و شفافتر ادامه پیدا کنه (3792134) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۳:۰۰:۳۰
وام تعمیر مسکن, بیشتر از همه دروغهای دیگر ادم را ناراحت میکند, بابا شما که همه در پنت هاوس و ویلای شمال شهر زندگی میکنید, حداقل دروغی بگویید که قابل باور باشد (3792344) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۰:۰۲:۳۲
اين اخبار اخير رو كه پيگيري ميكنم
به اين فكر مي افتم كه گويا عده ايي فكر ميكنند ، كشور رو فتح كرده اند (3792137) (alef-13)
 
م
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۰:۰۵:۱۰
مدیران در وزارت نفت علی رغم اینکه وام خودرو و پول بنزین را هم میگیرم ،راننده شخصی با خودرو مجزا هم دارند (3792142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۰۱:۵۹
دقیقا ,چرا فیش حقوقی کارمندان شرکت نفت را رو نمیکنن,,,اونها خیلی بیشتر از بانکها پول میگیرند (3792414) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۸:۳۸
شما شغلت چیه؟من حاضرم شغلمو با یک پرستار یا معلم یا بانکی عوض کنم.۱۴روز در عسلویهو دمای دقیقا۵۰ درجه و بوی تند آمونیاک و زایلن که معلوم نیست چه میکنه و دور از خانواده و ۷روز در کنار خخانواده و بازنشستگی در حداقل ۶۰سالگی و بدون سختی کار٬چند می ارزه؟چند می ارزه خانواده تو بیاری عسلویه که از ۶صبح تا ۸شب حبس باشند توی خونه برای ۵ماه سال.چند می ارزه که یک دکتر درست و حسابی توی بیمارستان مفتی شرکت نفت!که فقط درمون سرما خوردگی می کنند پیدا نمی شه؟چند می ارزه ناموستو ول کنی توی تهران و عسلویه بری سر کار؟یا جزیره و سکو که گاهی با طوفان راهی هم نداری برگردی؟چند می ارزه؟۶؟۷؟؟۸میلیون؟من اگر جای مهندسی پزشک عمومی دارغوزاباد هم می خوندم الان ۱۰تومن حقوقم بود.
بگذریم شرکتهایی که خصوصی شدند و سهام گنده ای دلدند.اما به ما که چیزی نرسید.ما تفاله های نفت رو جمع کردیم.ما تن مون لرزید شبها تا ۱۴روزمون سر بشه بریم شهر و دیارمون (3798282) (alef-11)
 
راننده خودرو دولتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۷:۳۲:۲۶
چه حرفی می زنید خوب داشتن یک راننده برای یک مدیر مگر چه اشکالی دارد ؟غیر از این که به همین بهانه یک بنده خدایی هم با رانندگی نان زن وبچه اش را می دهد در بسیاری جاهای دنیا مدیران مخصوصا ارشد راننده دارند چون اتومبیل زیر پایشان متعلق به اداره یا سازمانشان است ! از طرفی شخصا دیده ام که خیلی از مدیران در طول مسیر دائم در حال مکالمه تلفنی کاری هستند شاید داشتن راننده خصوصی به همین جهت بوده ! (3792641) (alef-13)
 
مجید
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۰:۰۷:۳۸
ای بابا مگه مشکل ما قانونه اینقد قانون و بند و تبصره فلان و الحاقیه بند فلان و الحاقی تبصره بند ماده فلان هست که آخرش یه راهی پیدا میشه که پول عزیز بره تو حساب اگه هم قانونش نبود مهم نیست من به عنوان کارمند اداره دولتی شخصا شاهد بودم بازرسان سازمان بازرسی فقط با دو تا سکه بابای قانون و تمام تبصره هاش... (3792145) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۰:۰۸:۰۲
اقا کسی که حقوقش بالا است وام 4 درصد برای چیشه؟ وام رو بدین به دو تا جوان که میخان زندگی کنن نه این افراد. وام به طور کل برای اینها باید ممنوع بشه وام مال ادم نیازمند نه اینها.
حقوق در ایران در بخش دولتی بالای 10 میلیون در ماه هر کسی هم باشه معنا و مفهوم نداره حداکثر پرداختی 10 برابر حداقل دستمزد یک کارگر باید باشه یعنی نهایتا 9 میلیون
اون مدیری که حقوق بالا میگیره استیو جابز هست نه این افراد که با بر جا گذاشتن خسارت شرکت و سازمان رو ترک میکنن (3792146) (alef-13)
 
اسدمظفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۰:۳۰:۵۳
اونایی که تابحال گرفتن پس چی؟ (3792168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۲:۴۵:۰۹
خب معلومه از این به بعد هم میگیرن ای بنده مخلص خدا که زود باور میکنید (3792323) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۲۵:۵۹
هیچی....نوش جونشون...نکنه فکر کردی ازشون میگیرن؟؟؟ (3792448) (alef-11)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۱:۱۰:۳۰
از سویی دیگر بر اخذ مصوبه شورای حقوق و دستمزد در مورد برقراری حقوق و فوق العاده ها به مدیران و کارکنان مورد تاکید است و باید ماده (۳۱) در دستور کار قرار گیرد.

خوب گرفتن مجوز از شورای حقوق و دستمزد کاری نداره.چند تا از همین مدیران با فیش های حقوقی را میزاریم تو همین شورا ..جاده را هم برای خود صاف می کنند و هم سایر مدیران.دوباره که همون بساط قبلی داره تکرار میشه.این خائنین که قبلا همگی مجوز گرفتند.

مثل اینکه دولت قصد ندارد حقوق مدیران را کاهش دهد.از نمایندگان مجلس تقاضا داریم با ورود به موضوع و تعیین سقف و کف برای همه کارکنان دولت ، قوه قضائیه ، بانک ها و شرکت های خصولتی برای همیشه به این غارت بیت المال خاتمه دهد والا این مردم خود برای برچیدن چنین بساطی ( بی عدالتی و غارت بیت المال) اقدام خواهند کرد.مثل همیشه هم دلواپسان ، کفن پوشان در خواب تشریف دارند. (3792210) (alef-13)
 
کارگر
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۷:۲۴:۳۶
کاش حقوق ما کارمندان و کارگران زحمت کش و با وجدان که قطعا بیشتر از اقای صفدر حسینی کار می کنیم به اندازه یک هفتم حقوق ایشان تعیین شود . اینطوری کمی به عدالت نزدیک می شویم (3792636) (alef-11)
 
وووو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۶:۵۲:۰۳
با به یک بیستمش هم راضی هستیم (3798706) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۷:۵۰:۳۸
انشا الله دولت روحانی با صداقت وتعهدی که از او سراغ داریم با فساد حقوقهای نجومی برخورد می کند وبا انتشار فیشهای مدیران اسبق وسابق وفعلی حق مردم را حتی اگر در کابین همسرانشان باشد به ملت باز می گرداند !تا سیه روز شود آنه که هدفش ضربه زدن سیاسی به دولت یازدهم بود نه دلسوزی برای مردم ! (3792661) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۱:۵۲:۰۶
این سفره ای که سه سال است پهن کردید با این حقوق های نجومی و بریز و بپاش و قطع یارانه و قطع وام به مردم و پرداخت مبالغ هنگفت به خودروسازانی که خودروهای بی کیفیت و با قیمت های چند برابر به مردم می فروشند. حالا دیگه فرصتی برای جمع کردن آن ندارید، لطفا، به مردم فرصت دهید که دیگه فریب ظاهر و حرف های پچ و تو خالی را نخورند و افرادی مثل خودشان را انتخاب کنند نه حامیان صفدر و صدقی و امثال اینها ر. (3792256) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۱۱:۰۱
و امین رییس کل بیمه مرکزی (3792427) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۰۲:۱۴
سه سال! یعنی دوره های قبل از این خبرا نبوده؟ حتما جنابعالی جز کسانی بودی که قبلا سر همین سفره بودی و سه ساله کس دیگه جات سر سفره نشسته!! (3797105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۲:۳۸:۳۷
سال 86 در دوره عالي اداره خودمان نفر برتر شدم به من پاداش دادند هشت هزار تومان در حالي كه رتبه شغلي ام پانزده بود سال بعدش در دوره عقيدتي كشور صنف خودمان نفر بر تر شدم بمن پاداش دادند رسمي و طبق مندرجات آئين نامه سه هزا تومان سال بعدش به عنوان مدير موفق در كارم تشويق شده وتوسط رئيس كل كشوري مان پاداش دادند بيست هزار تومان با خودمان فكر مي كنم خوب بود باز نشسته نمي شدم تا مي ديدم اگر بودم و حالا نفر برگزيده و اول مي شدم چقدر به من پاداش مي دادند ولي آنطور كه شنيدم حالا پاداش آن موارد نزديك پنجاه هزار توان شده
اما حالادر اين زمان حضرات با همان رتبه چقدر پاداش گرفته اند ؟ (3792311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۲۲:۴۶:۵۹
راستي يادم نبود بگويم كه با بيست هفت سال سابقه كار ماه هاي آخر با هزار منت و خواهش و تحقير شدن توسط همان رئيس كل كشوري خودمان براي خانه سازي سه ميليون تومان وام دادند و هزار تا غصه و درد يعني در سال 87 و قبل و بعد از آن هرگز چيزي بنام وام و هرچيز ديگر نديديم ونگرفت ولي در همان زمان همكاران پايتخت نشين تا سي ميليون هفتاد ميليون وام كم بهره
گرفته بودند
من همانم كه پاداش سه هزار توماني و بيست هزار توماني گرفته ،چند تا تشويق و ئ تقدير نامه كشوري و استاني هم دارد (3792328) (alef-13)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۰۰:۰۵
این همه بند و تبصره زدند برای مدیران و جیگر گوشه های خودشان و کارمندان دولتی مثل معلمان انگار نیاز به وام مسکن و بقیه مزایای مدیران رو ندارند.

حالا میفهمیم در اسلام نژادپرستی وجود نداره و فقط طبقه بندی آدمها وجود داره!!!!!!!!!!!!! (3792408) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۱۲:۴۸
مدیران حقوق 100 مليوني گرفتن نهایتاً کارمندان بیچاره قربانی ميشن!! (3792430) (alef-11)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۱۶:۵۱
یعنی قیلا نبود؟ (3792435) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۱۹:۰۶
مرگ بر همه کسانی که پارتی بازی می کنند و یا با پارتی بازی سرکار می روند،وام می گیرند و امید خانواده ها را ناامید می کنند. (3792440) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۰:۲۹:۱۸
در وزارت نفت وام مسکن 50 میلیونی با اقساط پایین به کارمندان داده میشه علاوه بر این 100 تا وام دیگه تحت عنواوین مختلف وام ضروری و .... نیز پرداخت میشه (3792451) (alef-11)
 
کارمند شرکت نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۰۵:۳۷
عزیزم این وامائی که میفرمائین کجاس که ما خبر نداریم ، لطفاً آدرس دقیق تر بدین !!!!!!!!!!!! (3797433) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۱:۰۶:۵۰
قانون برادره (3792475) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۱:۱۶:۲۲
امیدوارم که مشخل خصولتی سازی ها هم برطرف شود ، حتی در این ماجرای فیش حقوقی شاهد بودیم که مشکل در سازمانهایی به وجود آمده که مثلا" واگذار شده اند اما همه چیزشان دولتی است ، همه مسئولانش منصوب دولت هستند ولی مشمول مقررات استخدامی دولت نیستند ،
کسانی که در استخدام ستاد وزارتخانه ها هستند همگی حقوق و مزایای مشخصی دارند و مشکلی وجود ندارد اما این نهادهای دولتی غیر دولتی !
فقط یک ردیف بودجه کلی از دولت می گیرند و به صلاخ دید خودشان مصرف می کنند ، که در عمل می بینیم به جز حقوق و مزایای عالی برای مدیران هیچ دستاورد دیگری ندارند ،
یا مسئولیت اینها را به طور کامل واگذار کنید ، یا آنها را به دولت بازگردانید ،
بسیاری از ناهماهنگی ها هم از این موضوع ناشی می شود ، به عنوان مثال بانک مرکزی عددی را به عنوان نرخ سود اعلام می کند ، اما بانک ها به آن عمل نمی کنند چون خودشان هیئت مدیره مستقل دارند .
بانک مرکزی به وزیر اقتصاد پاسخگو نیست ، بانک ها هم به بانک مرکزی پاسخگو نیستند در حالی که همه منصوب یک دولتند (3792477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۱:۳۱:۳۳
بانک ملت کو؟ شنیدم تا 150 میلیون وام مسکن به کارمندان ساده خودش راحت می ده اونم شاید چند بار. پیگیری کنید (3792486) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۷:۴۱:۴۹
انتصابات رانتی که در بانکها بخصوص بانک تجارت صورت گرفته باعث عدم شفافیت شده چون در همه ارکان دوستان و آشنایان خود را گمارده اند و آنها نیز همه تخلفات را چشم پوشی میکنند. تصور کنید کارمندی که تا دیروز کنار دست شما در باجه کار میکرد به سبب رانت یکی از نمایندگان مجلس یکشبه ره صد ساله را طی کرده در نتیجه هر خلافی را که از او بخواهند برایشان انجام می دهد. (3792649) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۸:۲۰:۱۷
اقای توکلی حالا که بحث حقوقهای بالای مدیران بانکی درمیانه یه کم ازمظلومیت سهامداران بانکی بنویس که هرساله به بهانه ای سود مجمع را بانکها تقسیم نمی کنند بانک ملت پارسال ازهرسهم 25تومن نگه داشت برای افزایش سرمایه بعد ازیک سال کو ؟؟؟؟تازه قیمت سهم هم پایین اومد چرا یکی رسیدگی نمی کنه !!!!! (3792706) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۹:۰۶:۵۸
کوتاهی وزیر اقتصاد در نظارت به 6 تا مدیرعامل بانک دولتی که حقوق50 میلیونی برای خودشان تعریف کرده اند باعث شده دستپاچه شده و با گردش چند فیش حقوقی، امقررات سختگیرانه ای را بر کل کارکنان زحمتکش نظام بانکی دولتی اعمال کنند. غیر از چند پرداختی مشخص ومزایای وام ضروری و مسکن، حقوق کارکنان نظام بانکی کفاف 10 روز زندگی در محدوده خط فقر را هم نمی دهد و در مقایسه با حقوق کارکنان سایر دستگاهها اجرایی بسیار پایین است.
با این ابلآغ وزیر اقتصاد زندگی کارکنان بانکهای دولتی همچون سیاستهای ایشان که اقتصاد ایران وارد رکود کرده است، درگیر رکود میکند. (3792791) (alef-13)
 
ص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۹:۱۶:۵۷
باسلام-آب رفته به جوب برنميگردد. (3792806) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۴:۰۷:۰۳
هزارتا بند وتبصره می ذارن برای خودشون.اگر راست می گن سقف بذارن برای حداکثر دریافتی.بازیشون میاد. (3793398) (alef-3)
 
کارمند
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۴:۴۵:۳۹
استخدم ممنوع ولی خوب است سازمان بازرسی سری به اداره کل تامین اجتماعی لرستان بزند تا ببینند چطور نور چشمی ها هر ماه باسفارش استخدام میشوند تازه برای اینکه فرزندانشان لو نروند با ادارت دیگر تهاتر می کنند سه نفر از فلان اداره را استخدام وبجاش سه نفر در ان اداره دیگر استخدام می کنند و کسی هم زیاد متوجه اسامی نمی شود. (3793503) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۴:۵۸:۳۱
اين ابلاغيه ها وبخشنامه ها فقط براي كارمندان عادي است براي مديران وخواص هيچ قانوني رعايت نميشود (3793540) (alef-11)
 
زخم خورده از فساد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۵:۲۸:۴۲
این ها که حقوق های میلیونی بود. از فسادهای میلیاردی برخی (( کارشناس خرید ومسئول خرید املاک)) بانکها و سازمان ها چه خبر؟ که مثلا گاهی املاک 100 میلیاردی را 140 میلیارد میخرند و بعد 30 میلیارد از مالک ساختمان دریافت میکنند.یعنی 40 میلیارد به بیت المال دستبرد میزنند و در جیب خود میگذارند . (3793639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۷:۰۷:۱۳
این مصوبات اگه تو قانون بودجه 95 بوده پس دولت دی ماه سال 94 یعنی قبل از رسانه ای شدن موضوع اقدام کرده، ولی ابلاغ دیر مجلس به الان کشونده.
قابل توجه جناب توکلی (3793871) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۷:۱۲:۰۱
اجاره خونه که گرون میشه ، مستاجر کاسب جنس هاشو گرون میکنه ، مستاجر راننده کرایه ماشین رو زیاد میکنه اینها همش یعنی افزایش تورم ! (3793883) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۲۲:۲۰:۵۵
دربانک صادرات علاوه براینکه به مدیران وام خودرو پرداخت میشه وماهیانه بابت اقساط مبلغ حدود 3 میلیون ریال ازحقوق شان کسر می شود درعوض مبلغ شش میلیون وپانصد هزار ریال بابت هزینه سوخت به نامبردگان پرداخت می شود وضمنا ازوسیله نقلیه بانک هم استفاده می کنند (3794570) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۲۲:۳۶:۵۷
این قوانین شامل شرکت نفت و شرکت همچون شرکت مپنا که وابسته به وزارت نیرو است و از رانت دولتی استفاده میکنه میشه یا باز این شرکت ها مستثنی هستند
شرکت های همچون شرکت نفت و شرکت مپنا به کارکنانشون حقوق های نجومی و پاداش های کلان پرداخت می کنند . (3794617) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۰:۴۸:۰۳
حقوق و دریافتی های شورای شهر و مدیران شهرداری را هم اعلام کنید شهرداری سالها است که تعداد زیادی دستگاه هی راه سازی و کمپرسی و تریلی را در تهران خیبان مرزداران نبش لاله در پارکینگ رها کرده که ملیارد ها تومان از اموال مردم است و تکلیف انها را روشن نمی کند نه واگزار می کند و نه استفاده تمام خودروهای نو دارند زیر افتاب و در فضای باز مستهلک و از رده خارج می شوند شما را به خدا بروید و از نزدیک ببینید (3795283) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۳:۴۴:۲۶
مدیران و کارکنان شرکت نفت چند برابر دیگر کلرکنان دولت حقوق و پاداش های نجومی دریافت می کنند ولی هیچ کس در این مورد حرفی نمی زنه و اعتراض نمیکنه ؟؟؟ چرا باید کارکنان شرکت نفت چندین برابر دیگر کارکنان دولت حقوق ک پاداش کلان بگیرند ؟؟؟ این چه عدالتیه ؟؟؟ (3795665) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۴:۰۵:۱۸
یک کارمند ساده باید بابت همه دریافتی هاش مثل اضافه کار و حق عیال وغیره قبل از گرفتن مالیات بده ولی یک کاسب بابت درآمد بیش از ۴۰۰ میلیونی ۲ میلیون مالیات می ده که اونم از مشتری می گیره (3795706) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۱:۱۰
یه سری به بانک مرکزی بزنید ببینیدچقدر یه کارکنانش رسیدگی می کنه!!!ا این وضعیت بانک ها،شهرداری،بیمه ها،شرکت نفت،دادگستری،وزارت بهداشت و... حال غیر از معلمان وچند تا بد بخت بیچاره کسی هست که از این نابسامانی احساس نارضایتی کنه !!!!همه یه جورایی دارن بیش از حقشون از بیت المال می خورن!!! (3795844) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۲:۴۸:۵۳
پس وزارت نفت چی شد ؟؟؟ مثل هیمشه شرکت نفت با لابی گری مستثنی شد ؟؟؟ مدیران شرکت نفت و کارکنان وزارت نفت چند برابر کارکنان ادارات دیگر حقوق و پاداش کلان و وام کم بهره دریافت می کنند ولی هیچ کس اعتراضی نمیکنه ؟؟ تا کی باید شاهد تبعیض و بی عدالتی باشیم (3796822) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۶:۰۸
چرا کسی به تخلفات آشکار سازمان بازنشستگی در اجرای گزینشس احکام دیوان عدالت اداری رسیدگی نمیکند آیا حقوق ومزایای مدیران کل سازمان اجحاف دتصییع حقوق بازنشستگتن نیس (3800539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۳:۰۶:۵۶
چرا وام مسکن کارکنان سازمان را نمیدهند همش امروز فردا می کنند خسته شد یم برج 7 شد لطفا یک جوابی بدید (3981256) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.