نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386600
مدیر ۴۰ میلیونی همچنان در صندوق توسعه ملی مشغول به کار است! + فیش حقوقی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
  انگار قرار نیست داستان دریافت‌های نجومی در صندوق توسعه ملی پایانی داشته باشد. سید صفدر حسینی رئیس سابق هیات عامل صندوق توسعه ملی و سایر اعضای هیات عامل این صندوق طی ماه‌های گذشته با افشای فیش‌های نجومی شان، به شدت تحت فشار قرار گرفتند و در نهایت رئیس جمهور مجبور شد به طور محترمانه ای در میان فشار افکار عمومی آنها را وادار به استعفا کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، وزیر اسبق اقتصاد در دولت اصلاحات به همراه دیگر اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی در سه سال حضور خود در دولت تدبیر و امید به گرفتن دریافتی های سرسام آور و استفاده از وام‌های چند صد میلیونی ضربه سنگینی را به دولت روحانی وارد کردند و مدیریت خود در صندوق توسعه ملی را هم زیر سوال بردند.
صندوق توسعه ملی به عنوان یک صندوق مهم و استراتژیک در کشور به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و به عنوان یکی از قوانین قانون برنامه پنجم توسعه آغاز به کار کرد و قرار بود که سالانه درصد خاصی از منابع حاصل از فروش نفت را نگهداری کرده و به عنوان تسهیلات در اختیار طرحها و پروژه های مهم کشور قرار دهد. اما حضور مدیرانی مانند سید صفدر حسینی در این صندوق طی سالهای فعالیت حسن روحانی در راس قوه مجریه این صندوق را عملا به یک نهاد بی خاصیت تبدیل کرد و دست آخر هم با افشای فیش حقوقی نجومی مدیران صندوق مشخص شد که پول صندوق در دوران صفدر حسینی خرج چه مواردی می شده است!
اما گویا داستان ریخت و پاش صفدر حسینی و دوستانش در صندوق توسعه ملی به همین جا ختم نمی‌شود. خبرنگار «نسیم آنلاین» به فیش حقوقیِ نجومی یکی از دوستان صفدرحسینی دست پیدا کرده که هم اکنون در صندوق توسعه ملی پست مدیریتی بالایی دارد و گویا فیش حقوقی او تاکنون به دلایل نامعلومی منتشر نشده است!

او هم اکنون یکی از مدیران رده بالای صندوق توسعه ملی است و بررسی خبرنگار «نسیم آنلاین» از فیش حقوقی اسفند ماه وی نشان می‌دهد که او در این ماه چیزی در حدود ۳۹ میلیون تومان از صندوق توسعه ملی دریافتی داشته است. ماجرای این فیش در جنجال لو رفتن سایر اعضای هیات امنا افشا نشد و همین مسئله هم باعث شده که با وجود انتخاب دوست حسینی و سایر اعضای جدید هیات امنای صندوق، وی همچنان پست خود را در صندوق حفظ کند. حالا و با افشای این فیش اولین مطالبه از رئیس جدید صندوق توسعه ملی برکناری این مدیر نجومی بگیرد دیگر صندوق است.
شنیده های خبرنگار «نسیم آنلاین» حاکی از این است که فرد مذکور با توجه به عدم تایید صلاحیت حمید تهرانفر برای حضور در صندوق توسعه ملی قرار است، ارتقای درجه پیدا کرده و به عنوان عضو جدید صندوق توسعه ملی از سوی حسن روحانی منصوب شود.
باید دید مدیران جدید صندوق و دستگاههای نظارتی چه واکنشی نسبت به این موضوع از خود نشان می دهند؟


[فیش حقوقی]
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۱:۴۲:۱۹
واقعا برای این دولت متاسفیم که اینجور از فساد سیستمیک حمایت می کند.... (3911022) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۲:۴۲:۰۵
شما چرا همش فیش حقوقی اسقند ماه سال قبل رو منتشر می کنید. لطفا ماه تیر یا مرداد سال جاری رو هم منتشر کنین تا متوجه بشیم که ریگی احتمالا تو کفشتون نیست. (3911137) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.