نظر منتشر شده
۷۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384849
حواشی جلسه شورای انقلاب فرهنگی درباره حقوق‌های نجومی/ طیب نیا: مدیران برکنار شده بهترین مدیران ما بودند
بخش خبری الف، ۳ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۶
آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حواشی مختلفی درباره فیش‌های نجومی روبرو شد که سخنگوی دولت و رئیس‌جمهور پاسخ‌های قابل تاملی به منتقدین عملکرد دولت در این زمینه دادند.

به گزارش مشرق،بر اساس شنیده‌ها جلسه دیروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رئیس‌جمهور و اعضای هئیت دولت از جمله محمدباقر نوبخت با حاشیه‌هایی درباره عملکرد دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی همراه شد.

یکی از منابع آگاه با بیان اینکه در ابتدای جلسه دیروز شورا دکتر کچوئیان نسبت به عملکرد دولت در زمینه فیش‌های نجومی انتقاد کرد، گفت: در ابتدای جلسه دیشب حسین کچوئیان مطالبی را مطرح کرد که مطلب اصلی آن همین موضوع فیش‌های نجومی بود. وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری که حقوق‌های نجومی را هجوم به ارزشها دانستند و آنرا خیانت توصیف کردند گفت که رئیس جمهور در این زمینه بیانه‌ای صادر کرده که بیانیه همراستا و خوبی بود منتها از این طرف دیده می شود که کاری انجام نمی‌شود و وزراء‌ یک چیزی می گویند و آقای معاون رئیس جمهور چیز دیگر و آقای سخنگو هم در تناقض اینها حرف می‌زند و خلاصه بفرمایید تکلیف این موضوع چیست و بالاخره دولت قبول دارد که این خلاف بوده و چرا کاری در این زمینه صورت نمی‌گیرد و بالاخره چه کاری می‌خواهید انجام بدهید و چه جوابی به مردم می خواهید بدهید؟

این منبع آگاه ادامه داد:‌ پس از این اظهارات کچوئیان، حسن رحیم پور ازغدی نیز در نطق پیش از دستور خود موضوع رسیدگی به فیش‌های نجومی را مهم خواند و بیان داشت که فیش‌های نجومی تاثیر زیادی بر اعتمادعمومی گذاشته است و رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به این موضوع حساسیت نشان دادند که اقدامات لازم برای مقابله با آن باید صورت گیرد.

بر اساس این گزارش، این سخنان سبب شد تا محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در صدد پاسخ برآید و بیان داشت که می‌خواهد به این موارد پاسخ دهد. نوبخت در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره عملکرد دولت و سخنان تمجید‌آمیز خود در خصوص یکی از مدیران نجومی بیان داشت: بنده گفته‌ام که در این صندوق که در آن پول و امانت مردم است و شمایی که اینجا هستید امانتدار نظامید. از طرف دیگر نیز گفته‌ام که همه مدیران ما به سبب سرمایه‌های انسانی ذخیره‌های نظام هستند و نگفته‌ام که این آقایان ذخیره‌های نظام هستند.

این منبع آگاه ادامه داد: درحالی که این سخنان خلاف گفته‌های پیشین وی است و اگر اینگونه مطلب ادا شده است سخنگوی دولت در تریبون عمومی اعلام کند که صفدرحسینی و مدیران نجومی دیگر سارق بیت المال هستند و با آنان برخورد کند.

در ادامه جلسه، عضو شورای انقلاب فرهنگی بیان داشت که اصلا مسئله این موضوع نیست و اصل این است که دولت چه اقداماتی در مقابله با این موضوع می‌خواهد انجام دهد. اصل مسئله مهم است یعنی اینکه چرا با موضوع برخورد نمی‌کنید و برای مدیران نجومی تودیع و معارفه می‌گذارید که به معنای تقدیر و تشکر از مدیران پیشین و استقبال و خوش آمدگویی به مدیران جدید است و به این معناست که با تمجید و تکریم مدیر پیشین را بدرقه می‌کنیم. درصورتی که مطابق قانون هر کسی که این برداشت‌ها را انجام داده باید دو برابر این موارد را به خزانه دولت باز گرداند.

روحانی: یک غفلت همگانی اتفاق افتاده است

با طرح این صحبت‌ها روحانی در این زمینه پاسخ داد: مسئله فیش‌های نامتعارف تنها مسئله ما نیست و دیگر قوا در این مسئله دخیل هستند هستند؛ البته ما صلاح نمی‌دانیم آن‌ها را افشا کنیم.

بنابر این گزارش، روحانی درباره ماهیت مسئله فیش‌های نجومی بیان داشت:‌ به طور قطع در این زمینه بی‌انصافی و بداخلاقی صورت گرفته است، بر فرض که شما اجازه هم داشته باشید این موضوع حد، قاعده و ظرفی دارد و هر چه که خواستی نمی‌توانی برداری و ما تایید می‌کنیم که بی‌قانونی‌هایی هم در این زمینه صورت گرفته است.

روحانی ادامه داد:‌ در این مسئله یک غفلت همگانی اتفاق افتاده است و رئیس سازمان بارزسی می‌گوید که ما تخلفات را به دولت اعلام کرده‌ایم اما این موارد تنها یکی دو مورد و به صورت ناچیز بوده است و نگفته است که یک چنین روند کلی در حال شکل‌گیری است و اتفاق می‌افتد.

ضمن همین بحث‌ها بود که نوبخت بیان داشت:‌ آقای سراج را من دیروز دیدم و ایشان مطرح کردند که هیچ موردی در این زمینه وجود ندارد و ما هر چه گشتیم تخلفی ندیدیم.

در همین راستا روحانی بیان داشت که البته ما در تدوین قانون برنامه و بودجه امسال این موارد را متوجه شده‌ بودیم و در حال رفع اشکال این موارد بودیم ولی در هر صورت یک خلاء‌های قانونی در این عرصه وجود دارد و اینها از این خلاء‌‌ها استفاده کردند.

کچوییان:خلا قانونی نداشتیم

کچوئیان  در واکنش به این سخنان با تکذیب خلاء‌های قانونی پاسخ داد:‌ ما در این راستا موارد قانون داریم. یک قانون نظام هماهنگ پرداخت و دیگری قانون خدمات کشوری است که هیچ کدام از این قوانین اجازه نمی‌دهد چنین مبالغی پرداخت شود.
وی با قرائت ماده ۸۴ قانون الحاقی افزود: مطابق این ماده مدیرعامل شرکت‌ها و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی هیچکدام نمی‌توانند بیشتر از ۱۰ برابرحداقل حقوق کارکنان دریافت کنند؛ این بدان معناست که اینکه گفته می‌شود خلاء‌ قانونی وجود دارد درست نیست و قانون در این عرصه وجود دارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت که مسئله قانون را هم اگر کنار بگذاریم حق اوقات فراغت اولاد و ایاب و ذهاب، لباس و ... در کجای قانون وجود دارد؟ اینها روشن است که دزدی و حرام‌خواری و غیر قانونی است. چرا به این موارد رسیدگی نکردید؟

در همین رابطه رئیس‌جمهور دوباره پاسخ داد که ما خلاء قانونی داشتیم و اینها مسئله حقوق نبوده و دریافت‌هایی بوده که به حساب مدیران واریز شده است و در برخی موارد دو تا فیش نجومی ایجاد کردند و به این طریق این موارد پرداخت شده است.
 طیب‌نیا : شب خوابم نبرد به خاطر برکناری این مدیران بهترین مدیران ما بودند

رئیس جمهور در مورد عملکرد دولت در حوزه فیش‌های نجومی گفت که موارد قانونی طرح ریزی شده است که هر نوع پرداخت یا دریافتی توسط مدیران نباید از سقفی که تعیین شده بیشتر باشد. از سوی دیگر جلسه برگزار کردیم و مدیران خاطی را کنار گذاشتیم و در همان جلسه هم همه مخالف این برکناری‌ها بودند و آقای طیب‌نیا فردای آن روز گفتند که من شب خوابم نبرد به خاطر برکناری این مدیران که این‌ها بهترین مدیران ما بودند.

روحانی در پایان سخنان خود گفت اگر خطایی بوده است ما مسئول نبودیم و قوه قضائیه برود این کار را پیگیری کند.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۳:۳۵
حيف روحاني با اين وزرايش!!عجب حرفي ميزنه آين آقا ي وزير يكي ندونه ميگه اينها (مديران مخلوع) نسخه ثاني انيشتين هستند (3901840) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۱۱:۴۶
روحانی با سکوتش ؛ از سخنان وزیراش و سخنگوش در باب حقوق های نجومی داره حمایت میکنه . (3901906) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۳۳:۵۷
هر کس سال ۹۶ به این دولت رای بده یعنی باز رای به خخوار و خفیف کردن تمام اقشار و پرسنل غیرپزشک و غیر مدیر دولتی کرده و چهارسال دیگر پول نفت و مالیات مردم باز بریزه تو جیب پزشکها و مدیران دولتی
رای به این دولت یعنی رای مجدد به خوار و خفیف شدن مهندسین معلمین کارگران اساتید دانشگاه پرستاران کارگران و ...

بهتره اصلاحطلبها یک کاندید دیگه معرفی کنند و بهانه نیارن (3901949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۳۸:۱۵
29 اردیبهشت هم میاد (3901955) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۱۴:۰۴
2شب خوابش نمیبره یکی شب عظمای یارانست ک فرمودند یکی شب برکناریه ستاره ها... (3901909) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۲۳:۲۵
خدا به حق مظلومیت امیرالمؤمنین علی علیه السلام که از دست خوارج و مدعیان دروغین عقلانیت !! ، استخوان به گلو داشت ، انتقام ما بیکاران و گرفتاران را از این ذخایر و گنجینه های متعفن و قبح شکنان بی بصیرت و بی شرم بستاند .
____________________________________________________________________________________________________________________________ (3902019) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۲۹:۵۵
حیف ملت (3901934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۴۵:۰۳
متاسفانه از این دولت بیش از همه دولتهای پس از انقلاب از طرف همه جا داره حمایت صورت میگیره و جدیدا هم که هر لایحه و طرحی که دولت مایل هست تصویب بشه دولت مجلس تصویب میکنه برای همین در صحبت هم بسیار راحت و آسوده عمل میکنند وهرچه دل تنگشان میخواهد میگویند..این صحبت جناب وزیر هم از همین دست صحبتهاست...خدا به داد مردم برسه (3901966) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۱۷:۱۷
آقای وزیر ؛ از مشکلات معیشتی روز افزون و تورم حدود 45 درصدی خدمات و ارزاق عمومی و لشکر بیکاران بیش از 10 میلیونی چطور ؟؟ راحت بخواب !!
(3902012) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۲۳:۴۴
به خدا قسم اگر با هماهنگی و جلب نظر رهبری اختیار همه شیونات مملکت را بیست سال بدهید به دانشجویان و استادان دانشگاه صنعتی شریف تمام مشکلات فعلی کشور را با علم و خلاقیت خود حل خواهند کرد. مدیرانی که ثمره خدماتشان این است که کشوری با اینهمه ثروت و منابع و اینهمه جوان باهوش و با استعداد به این روز افتاده که جوانانش بیکار ند منابع نفتی اش را هم مسایه ها غارت می کنند وضع آموزشو پرورش اینجور است وضع صنعتش اینطور است که ساخته تقلیدی سی سال پیش کر ه ای ها از روی دست آمریکاییها را بزرگترین کارخانه خودروسازی اش با افتخار کپی می کند و وتولید ملی خوانده با قیمت سه برابر به ملت می فروشد وصع بهداشت و درمان اینجور است که نود درصد مردمش پیش دندانپزشک نمی روند و معاون وزیر می گوید سی درصد مردم گرسنه اند و....... این مدیران را باید به خاطر بی کفایتی و خیانت در عدم استعفا به شلاق بست ؤ البته آنهایی که نجومی خورده اند به جرم خیانت به بیت المال شایسته اعدامند . و وزیری هم که با وارونه جلوه دادن حقایق این خاینان بی کفایت را بهترین میخواند و از ایشان در برابر ملت مالباخته و غارت شده حمایت می کند شایسته همنشینی با ایشان در زندان است. (3902020) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۲:۳۲
کارنامه دولت در این مدت همینی بود که وزیر گفت. (3902054) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۳:۰۰
یک لحظه فکر کردم اقای وزیر جناب روحانی به خاطر اینکه کارگران فلان کارخانه شش ماه است حقوق شان را دریافت نکرده اند خوابش نبرده است.


اما دیدم نه ظاهرا برای اینکه چندتا دزد بیت المال به خاطر دزدی و به اسم حق اوقات فراغت فرزندان برکنار شده اند خوابش نبرده است

واقعا صمیمانه از دولت برای این همه دغدغه اش مچکرم (3902112) (alef-13)
 
دهقان سالخورده
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۰:۴۲:۵۵
خود وزیر هم از ذخایر نظامه. (3902164) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۴:۰۰
این دولت همون دولتی بود که حامیانش گریبان چاک میکردند که دیدید این دولت خط قرمزی نداره؟
اقای خرازی که توی مناظره با شریعتمداری حامی دولت بود الان چه جوابی داره بده
انشاالله وعده ملت پای صندوقهای رای در بهارنودوشش و پاسخ قاطع به افرادی که دزدی را موجه میدانند (3901843) (alef-13)
 
خسته از غارتگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۶:۱۱
چه اصراری است ؟!
بهترین مدیران و نیز ذخایر نظام رو مجددا به مدیریت بگمارید ! (3901848) (alef-2)
 
به خدا به روحانی رای دادم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۱۳:۲۷
مردم به هوش باشید اینا اگر مجددا انتخاب شوند ؛ ذخایر نظام !!! رو دوباره بر میگردونن به مدیریت
مردم حواستون باشه (3901907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۲۵:۳۲
منتظر هستند دوباره رای بیارن .
همین کار را خواهند کرد .
مطمئن باشید (3901929) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۳:۱۰
رای بیارن ؛ ذخیره ها رو میارن به درون بازی
وزیر و معاون اول و رئیس دفتر میشن (3901977) (alef-13)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۰:۴۵:۱۶
رای دوباره به این دولت خیانت است (3902553) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۴۸:۴۴
رهبر عظیم الشان انقلاب همین امروز در جمع همین حضرات فرمودند که نباید از قضیه حقوق های نجومی به آسانی عبور کرد بعد این آقا داره میگه شب خوابم نبرد به خاطر برکناری این مدیران ! (3901853) (alef-2)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۰:۲۱
طیب نیا و نوبخت دارن از کسانی حمایت کلامی و عملی میکنند که رهبری بر بی لیاقتی آنها تصریح کرده است (3901855) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۴۷:۴۱
اینا حرف رهبری رو نمیشنوند و یا میشنوند و خودشان را به آن راه زده اند ؟ (3901971) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۴۸:۴۹
آقایون دیگه دان شورشو در میارن (3901972) (alef-13)
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۲:۰۶
مرگ بر غارتگران بیت المال . (3901858) (alef-13)
 
کرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۴:۵۷
تو مسئول این چپاول نبودی !؟
پس کی مسئول بوده ؟!
جمشید بسم الله ؟ (3901866) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۵:۴۶
ماه های آخرته آقای 1000 چهره (3901868) (alef-13)
 
K
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۶:۱۴
ای وای وطن وای .....اگر غیر است الفاظ گفته وی شد باید تعجب میکردیم...اگر غیر این بود که فساد سیستماتیک نمیشد.‌‌‌‌.... (3901871) (alef-13)
 
کارگر بدبخت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۶:۴۱
100 رحمت به احمدی نژاد
قربون اون تورم 75 %ی احمدی نژاد
والله به خدا (3901872) (alef-13)
 
رضایی از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۷:۱۵
دهن کجی به ملت با حرفای کنایه دار (3901873) (alef-2)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۱۹:۴۱
آقای روحانی !
حضرتعالی این قدرت را از رای ملت و به امانت کسب نموده اید و این شمائید که وامدار این ملت اید و نه بالعکس !
آگاه باشید این ملت با احدی عقد اخوت نبسته است
می طلبد که حواستان به مواضع نسنجیده اطافیانتان باشد (3901915) (alef-2)
 
صادقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۰:۵۸:۵۷
30 درصد مردم کشور گرسنه اند اونموقع اینا اصرار دارن از دست درازان به بیت المال حمایت کنند . (3901875) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۰۳:۲۸
عجب بهترین مدیران غارتگرین آن ها هستند (3901887) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۰۷:۲۶
تا حالا اینقدر مشتاق حضور در انتخابات نبودم
کی این 29 اردیبهشت میاد
جانمان به لبمان رسید (3901895) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۰۹:۴۵
لطفا اینقدر با این حرفا روی اعصاب مردم راه نرید (3901902) (alef-2)
 
مرادی - تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۲۱:۴۵
مجلس خواب است ؟!
چرا اینها را در مجلس بازخواست و استیضاح نمیکند ؟ (3901921) (alef-2)
 
جواد-ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۳۳:۰۱
اینا وکیل ملت اند یا وکیل الدوله ؟ (3901946) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۰۴:۳۶
کدوم مجلس؟؟
مجلسی که نماینده اش حق اوقات فراغت باباشو میگرفته؟؟ (3902071) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۲۵:۰۷
بقول وزیر ورزش لیاقت دولت حرف و وعده همین بانک داران است . وقتی نگاهی به مدیریت و برنامه ریزی های این نابقه ها بیاندازید تازه متوجه شاهکار های انها میشوید .
در شرایطی که دولت به سختی میتواند تولید اشتغال کند . و بزرگترین بدهکار بانک ها است . در منطقه محروم کارخانه ای احداث نمودم که متاسفانه بعلت ضعف در کار کردهای زیرمیزام با شکست روبرو شدم ولی انچه جالب است بانک میگوید سود و بهره پولی که گرفته ای X ملیون ریال است و چون بیش از 6 ماه اقساط بانک را پرداخت نکرده ای جریمه دیر کرد وام از 6٪ به 14٪ رسیده . به این میگن مدیریت بانک داری و تشویق در سرمایه گذاری دولتی ؟ (3901928) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۴۴:۲۲
این آقای نوبخت و طیب نیا فکر کردن اگه حرف نزنن میگن...!آخه چه اصراری دارید که کسانی رو که حرام خواری کردن و میکنن حمایت میکنید؟؟؟؟مردم چقدر باید اهانت رو تحمل کنن؟اهانت به شعور و حق و حقوق مردم (3901963) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۴۶:۰۵
اگر مدیران نخبه ای بودند چرا وضعیت کشور در حوزه اقتصاد خرابی زیاد است (3901967) (alef-13)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۴:۴۵
چرا اینا این حق ملت خورهارا بهترین میگن اینا باید به اشد مجازات برسن چون مردم را بی اعتماد کردن (3901979) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۰۳:۱۶
این وزرا همه مثل هم هستند .تفکرشاهانه زندگی کردن را حق خودمیدانند.البته فرقی نمیکند این دولت /دولت قبلی /قبلیش وقبلیش / خلاصه فعلا رگ خواب مردمو گیر اوردند. (3901993) (alef-13)
 
ش.ش
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۰۵:۵۹
این حرفهای اعضای دولت نشان می دهد که این نوع دست درازی ها به اموال و ثروت کشور توسط گروهی شبه راهزن که لباس سیاست و مجریان را پوشیده اند حالا حالا ها ادامه خواهد یافت چون بیچاره ها تازه به هزار امید در دست درازی های طولانی مدت بدون مزاحم برنامه ریزی کرده بودند
بیخود نیست که بر سر صندلی های اجرائی و وزارت و دولتی اینقدر بجان هم می افتند و هزاراتا دغل و دونگ انجام می دهند
اینها راهزنان مدرن هستند که فهمید ه اند برای دزدی بهتر است لباس سیاست و دولتی و اجرائی پوشید
جالب این است که کسی هم بطور واقعی و جدی جلو دارشان نیست و دارند تندو تیز می تازند
اگر فکر می کنید این ادعای ما دروغ است آن را به نظر سنجی مردمی بگذارید تا ببینید چقدر زیاد نظر مثبت خواه گرفت
چه خدمتی به چه کسانی ؟خب معلوم نیست بلکه خودشان باید بگویند چون مردم عادی مردم که اکثریت جمعیت کشور را تشکیل می دهند از چنین دولت و مجلسی ناراضی و ناراحت هستند (3901996) (alef-13)
 
م.و
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۰۸:۴۲
با حساب دزدان اموال مردم و غارتگران اگه بهترین های این دولت بودن خدا به فریاد این مردم و مملکت برسه که بدترین هاش که موندن و سرکارند ببین چی هستند. (3902004) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۲۹:۳۷
واقعا دوره آخرالزمان شده!! نهایت پررویی و بی چشم و رویی!! (3902034) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۳:۰۷
امتحانش مجانی است برید ببینید همین مرداد ماه ایا سازمانهای مشمول مصوبه جدید حقوق ودستمزد قانون را رعایت کردند حقوق بعضی شرکتها حتی بالاتر از قبل بود (3902055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۶:۲۷
ایا مجلس این افراد را بر کنار می کند . چون عامل رکود وتورم و گرانی و تولیدات بی کیفیت ودزدها و00000 همین مدیران از کار بر کنار شده هستند . این وزیر بگوید کدام یک از این مدیران با حقوق نجومی کدام کار مهمی را برای کشور کرده اند .یا دلایل بهترین بودن ان ها را ذکر کند . در غیر این صورت این وزیر ونوبخت باید مجازات شوند . (3902061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۹:۳۰
خب بگو خروجی مدیرات چی بود؟ چه گلی به سر مردم زده بودن؟ توهم بیداد میکنه یکی میگه اینا ذخایر ما بودن بعد میاد میزنه زیر حرفش اون یکی میگه بهترینها بودن و... اخه ادمی که حرام خواری بکنه بهترینه؟ خروجی اینها رو بیان کن بگو مثلا بچه های دانشگاه تهران این کارا رو نمیتونستن بکنن این اقا اومد انجام داد و...دست بردارید (3902064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۰۳:۲۳
نمی دانیم چرا آقای طیب نیا این قدر از ذخا یره نظام حمایت و دفاع میکند اگر برای این پرسش پاسخی یافت شود مسله حل شده است (3902068) (alef-13)
 
K
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۱:۵۱
خشم مردم رو تحریک نکنید ..... (3902087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۴۰:۰۲
اولش که موضوع حقوق نجومی مطرح شد می گفتند مقصر دولت قبله، حالا هم که حقوق بگیرهای نجومی بهترین مدیرها هستند!!! (3902105) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۰:۴۰
واقعا متاسفم که اینها بهترین مدیران بودند (3902108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۱:۴۱
واقعا دهن کجی به ملت شریف است (3902110) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۳:۲۹
برترين مديران امثال شهيدان صدر انقلاب باهنر و رجايي و هزاران شهيدي هستند كه اخلاص كامل داشتند و از خدمت به كشور دريغي نداشتند افسوس كه مديران فيش هاي صعودي الگو بر عكسي پيش مي گرفتند و حقوق نزولي و حداقلي را ترجيح مي دادند تا بفهمند قشر مستضعف و جوانان تحصيل كرده بيكار چه مي كشند به قول معروف سواره از پياده خبر نداره واي بر كساني كه آخرتشان را فداي دنياي پوچ مادي مي كنند (3902113) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۰:۰۱:۴۳
خدامی داند که دولت بااین پر اختها هیچ مشکلی نداشته وازوجودانها هم اطلاع داشته اندکه اگ هم بگوینداطلاع,نداشته ایم,عذربدترازگناه است .وبرخوردهای حداقلی کن
نی هم فقط,به خاطرفشارافکارعمومی بوده است,چراکه به جای برخورباانهاوبازپس گرفتن بیت المال,برای انهابرنامه تقدیرومعارفه انجام می دهند,وانهاراذخایرانقلاب می نامند.!!!!!! (3902123) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۰:۲۶:۱۸
سارق بیت المال کسی هست که در خفا ببره و کسی ندونه. فیش حقوقی کم یا زیاد سرقت نیست . تخلف میتونه باشه اگه قانونی باشه در خصوصش . ادم خوبه که منصف باشه. ضمنا چطور یک بازیکن لیک که اسم و فامیلش رو هم بلد نیست بنویسه درست برای یک سال 1و5 میلیارد میگیره از پول بیت المال برای حد اکثر 30 تا بازی که متوسط میشه ساعتی 35 میلیون دست مزد کسی صداش در نمیاد ولی برای مدیرا و مهندسا و تحصیلکرده ها داد و بیداد میشه. اگه قرار هست اصلاح بشه همه باید درست بشن نه دعوای سیاسی برای زدن یک عده. مدیری که شایستگی نداشته باشه و بخواد بره با هر قیمتی به میز بچسبه برای رسیدن به شهرت هر تصمیمش میتونه میلیاردها تومن خسارت بزنه . (3902150) (alef-13)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۰:۳۲:۵۳
این دولت با ابن پزرا و معاونین به درد ملت نمی خوره، دکتر توکلی بهتر ه خودت را برای بدست گرفتن سکان ریاست جمهوری سال بعد آماده کنی، (3902157) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۰:۴۲:۱۰
واقعیت اینه که در کشور مدیرانی که هم تخصص و هم تعهد و پاکدستی لازم را داشته باشند بسیار کم هستن. آنهایی که تعهد و پاکدستی دارند، معمولا به درد اداره یک کودکستان هم نمیخورند و آنهایی هم که مدیریت در خونشان است و تخصص لازم را دارند، زیاده خواه هستند و به حق خودشان قانع نیستند. خلاصه بد وضعیتیه. (3902162) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۰:۵۵:۳۰
ماليات را ما مي دهيم با خون دل اقايان حقوق بالا مي گيرند وزرا هم در گير هستند (3902184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۱:۰۶:۰۶
منطقی باشید. شاید واقعن این‌ها جزو بهترین مدیران یوده‌اند، ما که نمی‌دانیم. اما اتفاق بدی که افتاده اینه که حقوق نامتعارف می‌گرفته‌اند. اگر واقعن خوب بوده‌اند کاش می‌شد فقط حقوق‌شان کاهش پیدا می‌کرد و سر کار می‌موندند. توجه کنید دوستان، بیشتر نخبگان از این کشور رفته‌اند، اون چند تای باقی مونده رو استفاده کنیم. سپاس (3902195) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۱:۰۹:۰۱
در اصل خود طیب نیا باید برکنار می شد به عنوان مدبر ارشد که زبر مجموعه وی این تخلفات را کرده اند تا اینقدر گستاخ نباشه (3902197) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۵:۰۲:۴۳
آقای طیب نیا، شما هم جزو مدیرانی هستید که بناحق امور کشور و مردم را به دست گرفته اید و به ما مردم تحمیل شده اید. (3902253) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۵:۳۳:۲۰
سلام به آقای طیب نیا بگویید اگر این اتفاق در ژاپن یا کره جنوبی افتاده بود حتما وزیر اقتصاد خودکشی می کرد (3902260) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۶:۰۸:۴۵
"در همان جلسه هم همه مخالف این برکناری‌ها بودند"
چقدر دردناک! نمیدونم چی بگم! (3902264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۷:۴۱:۲۹
سلام
اقای دکتر طیب نیا مردم ایران بهترین مردم دنیا هستند . (3902292) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۸:۱۰:۴۱
فرافکنی ؟ از این بالاتر؟ قوه قضائیه برود و دنبال کند یعنی چه آقای رئیس جمهور؟ شما چرا گزارش نمی کنید؟ این موارد که در داخل دولت اتفاق افتاده است و لابد اگر قوه قضائیه هم دنبال کند و یکی را هم دستگیر کند و یا پیگیری کند شما یا دوستانتان هیاهو خواهید کرد که مدیران ما را گرفتند و بردند و نمی گذارند کار کنیم و از این حرفها! خجالت بکشید و به رای مردم احترام بگذارید و در امانتی که مردم به شما سپرده اند بی توجهی نکنید که عاقتب بدی در انتظارتان خواهد بود. (3902307) (alef-13)
 
خسته از عوام فریبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۸:۵۱:۳۷
بذارید هر کس هر قدر حقشه بگیره. به خدا مملکت با مدیر یک میلیونی پیشرفت نمی کنه. فقط سعی بشه پرداختها قانونی بشه. به جای اینکه به حقوق وزیر گیر بدید برید به حقوق برخی دکترا گیر بدید که خون مردم رو تو شیشه کردن. (3902343) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۹:۰۶:۳۶
ما از گشنگی شب خوابمون نمیبره
آقایون از اینکه اینا رو برای مدت کوتاهی ( تا بعد از انتخابات 96 ) برکنار کردن خوابشون نمیبره
به عنوان یک ایرانی که مالیات میدم و در این بیت المال حقی دارم اینا رو نمیبخشم (3902373) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۹:۱۲:۰۱
دو نكته در فرمايشات رئيس جمهور جالب است:
- فقط در دولت نبوده و همه دستگاهها بوده!
- اضافه دريافتي حقوق نبوده و در قالب ساير مزايا يا فيش دوم داده شده!

فرافكني و من نديدم تو هم نبين، تا اين حد؟؟ (3902379) (alef-13)
 
حسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۰۹:۲۳:۵۶
طیب نیا تو مثل اینکه خواب تشریف داری جایی که رهبر انقلاب میفرمایند همه باید جهادی کار کنند این حرف شما چه معنایی دارد اگر اینها بهترین هستند پس شهداء که جان ذیقیمت خود را در راه کشور و انقلاب دادند چه هستند تو اصلا فرق خوب و بد را میدونی این مدیران دزد هستند (3902392) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۰:۴۰:۳۲
این کاربران 1000 مثبتی شما کجا هستند ؟چرا ساکتند ؟ فقط مخالفت با ضد لیبرال ها ؟ (3902548) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۰:۴۲:۳۱
به لطف رای مردم تهران دختر صفدر حسینی تو مجلس کرسی داره نه نمایندگان شجاع!!! (3902551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۱:۵۱:۱۸
مديري که لياقت داشته باشه،کارش رو درست انجام بده و مثمر ثمر باشه همه ي مردم نتيجه ي زحماتش رو مي بينند و حقشه که دسمتزد خوبي بگيره..بهتر از اينه که دکل نفتي گم بشه يا نفتکش هاي غول پيکر اونم نه يکي نه دو تا بلکه سه تا با نفتش غيب بشن و بعدش... . چشمامون رو باز کنيم. (3902674) (alef-13)
 
علی از تهران
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۲:۰۳:۳۱
برخورد با حقوق های نجومی خیلی ارزشمنداست ولی به شرطی که باعث نشود که اختلاس های هزاران میلیاردی تحت شعاع این موضوع قرار گیره . اولی تخلف رومیزیه و کشف برخورد با اون کاری نداره ، ولی دومی تخلف زیرمیزیه و کشف وبرخورد با اون تقریبا غیر ممکنه ، مخصوصا اگر رقم ها نجومی باشه . (3902704) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۲:۵۶:۴۱
آقای طیب نیا شما بفرمایید این مدیران شما با طاغوتوتیان چه تفاوتی دارن (3902799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۴:۱۷:۰۵
وقتی احزاب و گروهها به بهانه حمایت از رای آوردن رئیس جمهور سهم خواهی می کنند و رئیس جمهور مجبور می شود صرف نظر از لیاقتها و توانایی ها به اینها مسولیت بدهد بهتر از این نخواهد شد که هر کسی ساز خودش را بزند و و...... (3902941) (alef-13)
 
رسول
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۱:۰۷:۰۳
وای به حال ما که بهترین مدیران ما که برکنار شدند، حرام خورند،!!! (3903684) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.