توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389699
السفیر: بشار اسد به چین می‌رود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
روزنامه السفیر ضمن اعلام اینکه رئیس جمهور سوریه بزودی به چین سفر می‌کند، از برنامه اسد برای رفتن به روسیه خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روزنامه لبنانی السفیر از برنامه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، برای سفر به چین در هفته آینده خبر داد.

بر اساس این گزارش، بشار اسد هفته آینده به دعوت دولت چین به پکن سفر می کند. بشار اسد همچنین برنامه‌ای برای سفر به مسکو پایتخت روسیه دارد.

پکن از دمشق خواسته است تا پایگاه دریایی به چین در بندر طرطوس سوریه و در سواحل دریای مدیترانه اختصاص دهد.

دریادار «گوان یووی،» مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی در کمیته نظامی چین، در شانزدهم ماه اوت گذشته در سفر به دمشق، از بشار اسد برای سفر به چین دعوت کرد.

السفیر افزود: مقامات دولت چین، که در طول سه سال اول جنگ در سوریه با احتیاط موضع گیری می کردند و تا مدت‌ها از اجرای قراردادهای تسلیحاتی امضا شده با دمشق خودداری می‌کردند، از یکسال و نیم پیش تاکنون به تدریج حمایت واقعی از سوریه را از سر گرفتند و باقی مانده این قراردادهای تسلیحاتی را به تدریج اجرا می کنند.

دریادار گوان یووی وعده داد چین یگان‌هایی از ارتش سوریه را آموزش خواهد داد و برای نوسازی تسلیحات آن آمادگی دارد.

سواحل سوریه در دریای مدیترانه اجازه می‌دهد نیروی دریایی چین هم در کنار کشتی‌های روسی در این منطقه حاضر شوند. بندر طرطوس می‌تواند به راهبرد چین برای شکستن محاصره آمریکا در اطراف چین کمک کند.
 
کلمات کلیدی : سوریه+بشار اسد+روسیه+پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.