توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307491
اوباما قصد تحمیل راه حل نظامی به سوریه ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد دولت اوباما قصد ندارد راه حل نظامی را به سوریه تحمیل کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ جاش ارنست افزود : رئیس جمهور آمریکا به روشنی گفت که ماموریت در سوریه چیست؟ نیروهایی که به سوریه می روند نیروهای عملیات ویژه آمریکایی هستند که مشغول عملیات آموزشی و مستشاری و کمکی می شوند، معنی این کار این است که ما به دنبال توانمند کردن نیروهای محلی در داخل سوریه هستیم تا این نیروها بهتر با داعش نبرد کنند.

وی ادامه داد ؛ ما به طریق مختلف کمک خود را به این نیروها ارائه کردیم که شامل تامین تجهیزات برای آنها می شود و نیز حملات هوایی برای حمایت از عملیات این نیرو هاست .

ارنست گفت : رئیس جمهور آمریکا معتقد است که با اختصاص شمار نسبتا اندکی از نیروها که کمتر از پنجاه نفر هستند، این نیروها می توانند تقویت کننده باشند و تلاش های نیروهای محلی در میدان را تقویت کنند.

وی در خصوص ماموریت خلبانان بمب افکن های آمریکایی در سوریه گفت: آمریکا نمی تواند یک راه حل نظامی را برای مشکلات درون سوریه تحمیل کند. ما این رویکرد را در دولت قبلی تجربه کردیم که می خواست یک راه حل نظامی را به عراق تحمیل کند، این راه حل به نفع کشورعراق نبود. رئیس جمهور اکنون رویکردی متفاوت گرفت.
 
کلمات کلیدی : سوریه، روسیه، پوتین، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.