نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430313
اخطار رئیس جمهور به نوبخت و طیب‌نیا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از اخطار رئیس جمهور به این سازمان و وزارت اقتصاد بابت تاخیر در پرداخت حقوق کارمندان خبر داد و گفت: در سال جاری رشد بخش مسکن و ساختمان منفی ۱۰ درصد و سرمایه‌گذاری منفی ۸درصد شد.

به گزارش تسنیم، محمد باقر نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه افزود: نمایندگان مجلس همچنین نظر دولت در خصوص هدفمندی یارانه ها را تصویب کردند و بار 88 هزار میلیارد تومانی اضافه شده بر دولت، در تعیین قیمت خوراک پالایشگاه ها را با پیشنهاد ما برداشتند.

وی گفت: رشد اقتصادی پیش بینی شده برای سال آینده 7.7 درصد است .

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: رشد اقتصادی شش ماهه امسال با احتساب نفت 6.5 درصد و بدون محاسبه آن 4.5 درصد بود .
نوبخت گفت: رشد اقتصادی بخش کشاورزی در همین مدت 6 و صنعت 9 درصد بود .

وی به افزایش 19 درصدی تولید گندم، 60 درصدی تولید چای ، 71 درصدی تولید دانه های روغنی و 18 درصدی تولید شلتوک و برنج در نیمه اول امسال در مقایسه با پارسال اضافه کرد و افزود: درزمینه تولید خودروهای سواری نیز در همین مدت 37 درصد، وانت 23 درصد و اتوبوس و مینی بوس 17 درصد افزایش تولید داشتیم.

سخنگوی دولت گفت: در نیمه اول امسال همچنین تولید لاستیک 14 درصد و یخچال فریزر 16 درصد افزایش یافت.

نوبخت افزود: امسال برای فعال کردن 19 هزار واحد صنعتی غیر فعال ، 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

وی با اذعان به رشد منفی در بخش ساختمان گفت: اگر چه در نیمه اول امسال رشد منفی 10 درصدی در بخش ساختمان داشتیم اما قیمت مسکن در حال حرکت به سمت نرخ تورم است و این برای سرمایه گذاران امید بخش است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: امسال 32 هزار میلیارد تومان به صورت نقد ، اسناد خزانه و اوراق مشارکت به پیمانکارانی که از دولت طلب داشتند پرداخت شد.

نوبخت با اشاره به اینکه از سال 92 تا ابتدای دی 94 ، 5 میلیارد و 700 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در 113 طرح صورت گرفت گفت: پس از برجام و دریک سال گذشته بیش از 11 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور صورت گرفته که ْآثارش در آینده مشخص خواهد شد.

وی رشد منفی 18 و نیم درصدی در سرمایه گذاری داخلی را در سال قبل یادآور شد و افزود: با اقدامات دولت این رشد به منفی 8 درصد در شش ماه اول امسال کاهش یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نظام بانکی کشور را دارای مشکل دانست و گفت: سرمایه اولیه بانک ها کم است و در سال های اخیر افزایش سرمایه دولت در آنها صورت نگرفته و مطالبات معوقه بانک ها هم مزید بر علت شده است.

نوبخت افزود: دولت از دو مسیر پرداخت بدهی هایش به بانک ها از طریق اوراق بدهی و افزایش همزمان سرمایه بانک ها در حال تقویت بانک های کشور است.

وی با اشاره به 50 هزار میلیارد تومان درآمدهای دولت از محل هدفمندی یارانه ها گفت: با کسورات قانونی این مبلغ به 21 هزار میلیارد تومان کاهش می یابد و با اضافاتی که دولت از محل های مختلف به این منابع دارد سالانه 42 هزار میلیارد تومان یارانه به خانواده ها پرداخت می کند.

سخنگوی دولت با اشاره به تصویب ادامه طرح هدفمند کردن یارانه ها در مجلس به همین صورت افزود: بر اساس مصوبه مجلس دولت هر ساله باید در لایحه بودجه سنواتی منابع درآمدی و هزینه های طرح هدفمندی یارانه ها را لحاظ کند.

وی تصریح کرد: یارانه هیچ فرد نیازمندی در کشور قطع نخواهد شد.

نوبخت افزود: رئیس جمهور به وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه اخطار کرده است که حقوق کارکنان دولت هر ماه پیش از پایان ماه به آنان پرداخت شود و حتی برای یک روز به ماه بعد نیفتد که از دی ماه اینگونه خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین نرخ ارز در بازار را واقعی ندانست و گفت: برخی صادر کنندگان در پی افزایش قیمت دلار هستند در حالی که افزایش قیمت دلار همه سیاست های کنترلی دولت و افزایش تولید کشور به هم می خورد.

وی افزود: دولت به هیچ وجه به خاطر تامین ریال مورد نیازش نرخ دلار را افزایش نمی دهد.

نوبخت گفت: از نظر دولت بسیار مهم از که پول ملی کشور تقویت شود.
 
کلمات کلیدی : سازمان برنامه و بودجه + محمد باقر نوبخت + وزارت اقتصاد + اخطار رئیس جمهور
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۸:۴۰:۴۹
این گونه که ارقام رشد اقتصادی را مطرح می کنند ممکن است ما از دروازه های

تمدن بزرگ عبور کرده باشیم وخودمان ندانیم (4094451) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۸:۴۵:۴۰
مدیر ضعیفی است نوبخت. (4094463) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۸:۵۵:۲۲
در شرایطی که دولت بدهی خود به تولید کننده، پیمانکار ومشاوران را با چندین ماه تاخیر پرداخت می کند این کار "حقوق کارکنان دولت هر ماه پیش از پایان ماه به آنان پرداخت شود و حتی برای یک روز به ماه بعد نیفتد" این موضوع با عدالت وروح اقتصاد مقاومتی متناقض است. حقوق کارکنان بخشهای تولیدی وپیمانکاران دقیقا به علت بد عهدی دولت در پرداخت بدهی خود، تا چندین ماه معوق شده، کارمند اداره دارائی اصلا تصوری از اینکه این واحد چندین ماه است نتوانسته حقوق کارکنان خود را بپردازد، ارزش افزوده را دریافت نکرده که به حساب دارائی واریز کندو.... ندارد. زمانی می توانیم جهت گیری را با اهداف اقتصاد مقاومتی همراه ببینیم که کارمندان دولت کار در بخش خصوصی را به بخش دولتی ترجیح دهند. (4094498) (alef-11)
 
کامیاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۸:۵۶:۳۶
واقعا مسخره است.

دیگه شورشو در آوردند.

یعنی برای پرداخت حق و حقوق کارکنان هم باید رییس جمهور اخطار بدهد تا به وظایف شان عمل کنند؟ این چه نوع وزارت و سازمانی است؟!!!

مردم و شعورشان را به سخره گرفته اند.

دولتی که با شعار تدبیر و امید سر کار آمده، کارهایی را انجام داده است که هیچ دولت بی تدبیری هم انجام نمی داد چه برسد به باتدبیرش.

سایت الف لطفا چاپ کن تا سوپاپ اطمینان دولت، حداقل کارایی داشته باشد. (4094502) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۹:۲۱:۵۸
اخطار دادید دستتان درد نکنه حالا این دو نخبه دولت چه کاری میتونند انحام بدن؟ هیچی. (4094548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۹:۲۷:۵۷
کار خودتان هست . (4094557) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۳۷:۰۳
قول میدم برای این مساله هم یه آماری درست میکنن.تا3روز دیگه ببینید چطور رشدش مثبت میشه.وهمه چی طبق معمول ختم به خیر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4094838) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۳:۵۵
هر دوی شما اقتصاد ایران را قفل کرده اید.و جالب این است هر دو هم اقتصاد دان هستید. متاسفم (4095110) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.