توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428320
نوبخت: دولت با وجود منابع محدود، مصمم به اتمام طرح های الویت دار است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
رییس سازمان برنامه و بودجه می گوید، دولت با وجود منابع محدود، مصصم است از 2 هزار طرح نیمه تمام کشور، طرحهایی اولویت دار را با مدیریت به اتمام برساند.

به گزارش ایرنا، «محمد باقر نوبخت» امروز (دوشنبه) در مراسم اختتامیه سرشماری نفوس و مسکن 1395 که در سالن وزارت کشور برگزار شد، افزود: سرشماری ملی کار بزرگی بود که با همیاری مسوولان به ثمر نشست.

وی مرکز آمار را تنها متولی ارایه آمار کشور معرفی کرد و افزود: این نهاد به صورت ماهانه، فصلی و سالانه آمارهای مورد نیاز کشور نظیر نرخ تورم، بیکاری، رشد اقتصادی و آمارهایی از این دست را محاسبه می کند.

سخنگوی دولت ضمن اشاره به این که لایحه بودجه سال 1396 کل کشور را در زمان مقرر ارایه کردیم، درباره افزایش قیمت نفت گفت: سال گذشته که قیمت هر بشکه نفت به 25 تا ٣٠ دلار رسید، منابع درآمدی بشدت کاهش یافت و نتوانستیم طرح های عمرانی را به درستی پیش ببریم.

در این مراسم از دست اندرکاران سرشماری 1395 به خاطر حضور فعال و موثر قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، امیدعلی پارسا رییس مرکز آمار ایران در این مراسم مشارکت 47.5 درصدی مردم در نخستین سرشماری اینترنتی را موفقیت ملی ارزیابی کرد.

در سرشماری نفوس و مسکن 1395 که به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام شد بیش از23 میلیون و 400هزار خانوار با جمعیتی برابر با 77میلیون و 400هزار نفر سرشماری شدند که 97 درصد خانوارهای کشور را در بر می گرفت.

مرحله نخست سرشماری به صورت اینترنتی سوم مهرماه آغاز شد و در سی ام همان ماه پایان یافت. در این سرشماری 46.4 درصد خانوارهای ایران مشارکت کردند.

مرحله دوم سرشماری که به صورت حضوری و با استفاده از تبلت بود از 28 مهرماه آغاز شد و یکم آذرماه پایان یافت.
 
کلمات کلیدی : سازمان برنامه و بودجه + محمد باقر نوبخت + طرحهای عمرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.