توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432825
مایکل مور: دوران ریاست‌جمهوری ترامپ کوتاه خواهد بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹
مستندساز برجسته آمریکایی با تاکید بر شرکت در تظاهرات زنان علیه رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در مراسم تحلیف وی، دوره ریاست ترامپ را کوتاه دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ مایکل مور، کارگردان برجسته آمریکایی، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی‌ام اس ان بی‌سی، گفت: دوران ریاست‌جمهوری ترامپ کوتاه مدت خواهد بود.
 
وی افزود: من هم همانند صد‌ها هزار نفر از افراد دیگر در هنگام مراسم تحلیف ترامپ در واشنگتن خواهم بود. زنان در آنجا تظاهرات خواهند کرد و من هم در آنجا خواهم بود. در این تظاهرات زنان و مردان و همه حضور خواهند داشت. این روز تنها روز تحلیف محسوب نمی‌شود بلکه این نخستین روز دوران ترامپ است. احتمالا دوران ترامپ کوتاه مدت خواهد بود. اما در بیست و یکم ژانویه زنان در واشنگتن تظاهرات خواهند کرد. 

این مستندساز آمریکایی اضافه کرد: ترامپ از حضور ده نفر در برابر برجش در نیویورک آشفته می‌شود. او درباره این موضوع مطلبی را در توئیترش منتشر کرده است. او در توئیترش و یک روز پس از برنده شدنش در انتخابات، حضور مردم در خیابان‌ها را غیرمنصفانه خوانده بود. حالا تصور کنید زمانی که 100 هزار نفر یا 500 هزار نفر تظاهرات کنند چه روی خواهد داد. این موضوع مهمی است که همگان به آنجا بروند. این منطقه در جنوب شهر واشنگتن قرار دارد و برف زیادی در آنجا وجود ندارد. این موضوع اثرگذار است. ما باید در این لحظه چیزهایی را به طرف وی پرتاب کنیم.

مور در ادامه گفت: این مرد (ترامپ) کمی دیوانه است و به روشی دیوانه وار از خود تعریف و تمجید می‌کند. او به این موضوع توجه دارد که مردم درباره او هم اینگونه فکر کنند. او می‌خواهد در بین مردم محبوبیت داشته باشد. اگر افراد زیادی در آنجا حضور داشته باشند، او آشفته می‌شود.
 
این کارگردان آمریکای در ادامه گفت: علاوه بر همه این موضوعات و پس از بیست و یکم ژانویه، مردم می‌توانند هر شب گرد هم آیند. گروه‌های دیگر و بی‌شماری شکل گرفته‌اند. آن‌ها به فیس‌بوک من مراجعه می‌کنند. ما می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم. ما می‌توانیم دست بکار شویم و یکصد روز نخست را در برابر ترامپ مقاومت کنیم. ما این کار را این هفته و زمانی که کنگره برای تضعیف اختیارات «دفتر مستقل ناظر بر اخلاق نمایندگان کنگره» اقدام کرد، آغاز کردیم. او نتوانست جلوی این اقدام کنگره را بگیرد. من به تظاهرات خوش‌بین هستم و همگان باید در آن شرکت کنند.
 
کلمات کلیدی : مایکل مور، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.