توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426363
واکنش گولن از ترور سفیر روسیه در ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۸
فتح الله گولن اواخر دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: از ترور سفیر روسیه در آنکارا شوکه شده و عمیقا از این اقدام ناراحت هستم.خبرگزاری تسنیم: فتح الله گولن منتقد و مخالف دولت ترکیه که در آمریکا به سر می‌برد، اعلام کرد که از ترور سفیر روسیه در ترکیه شوکه شده و از این مساله عمیقا ناراحت است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فتح الله گولن اواخر دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: از ترور سفیر روسیه در آنکارا شوکه شده و عمیقا از این اقدام ناراحت هستم.

شهردار آنکارا پیش از این اعلام کرده بود که قاتل آندری کارلوف سفیر روسیه در ترکیه احتمالا با شبکه گولن در ارتباط بوده است.

دولت ترکیه نیز بارها گولن را به دست داشتن در کودتای نظامی نافرجام جولای متهم کرده و خواستار استرداد وی از آمریکا شده ولی گولن این اتهامات را رد کرده و اردوغان را عامل اصلی این کودتا دانسته است.

گولن افزود: من این اقدام وحشیانه تروریستی را به شدیدترین صورت محکوم می کنم. هیچ اقدام تروریستی قابل توجیه نیست، فارغ از عاملان اصلی و اهداف اعلام شده آن. این انتظار مردم ترکیه و جهانیان است که دولت در خصوص این حادثه تحقیق کند، و کسانی را که عامل اصلی طراحی این اقدام ترور یستی بوده‌اند، شناسایی و معرفی کند و اقدامات پیشگیرانه و محتاطانه را به گونه‌ای اتخاذ کند که حمله دیگری در آینده روی ندهد.

علی رغم اظهارات شهردار آنکارا مبنی بر ارتباط قاتل سفیر روسیه با شبکه گولن، هنوز هیچ یک از مقام‌های ارشد دولت ترکیه این مساله را تایید یا رد نکرده‌اند.
 
 
کلمات کلیدی : ترور سفیر روسیه در ترکیه+گولن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.