توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383440
العربیه مصاحبه با گولن را از سایت خود حذف کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۰
العربیه چند ساعت پس از پخش فیلم و انتشار متن مصاحبه با فتح الله گولن، متن این مصاحبه را از روی سایت خود حذف کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط» نوشت: العربیه پس از اینکه متن و تصویر مصاحبه با فتح الله گولن را منتشر کرد به فاصله چند ساعت اقدام به حذف آن از روی سایت خود کرد.

این پایگاه نوشت: حذف این مطالب از روی سایت و صفحات این شبکه خبری برروی اینترنت به فاصله چند ساعت پس از انتشار، مخاطبان پایگاه خبری العربیه را شگفت زده کرد.

العربیه هیچ توضیحی درباره علت این اقدام خود نداده ولی هواداران گولن می گویند این اقدام به دلیل فشارهای واردشده بر مدیران این شبکه خبری صورت گرفته است.

جمعی از فعالان عربستانی در فضای مجازی با انتقاد از این شبکه خبری اقدام به مصاحبه با گولن را برای رقابت با الجزیره دانستند که نخستین مصاحبه را پس از کودتا با اردوغان انجام داده بود.

احمد بن راشد یکی از فعالان رسانه ای و استاد ارتباطات در این باره نوشت: العربیه برای انجام این مصاحبه و سپس حذف آن از روی سایت و حساب های کاربری خود توضیحی به مخاطبان نخواهد داد.

گولن در این مصاحبه ضمن رد همه اتهامات مطرح شده علیه خود در رابطه با دست داشتن در کودتای ترکیه و انتقاد از اردوغان، این کودتا را نمایشی و ساختگی عنوان کرده بود.

وی همچنین گفته بود مسئولان دولتی ترکیه می ترسند و بخاطر همین ترس هم، هر صدا مخالفی را خاموش می کنند و رسانه ها و روزنامه ها را می بندند تا روایتی مغایر با روایت آنها از این تحولات ارایه نشود.
 
کلمات کلیدی : کودتا در ترکیه+فتح الله گولن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.