توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441941
ایران دیگر نیازی به گاز ترکمنستان ندارد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰
اقتصادنیوز از قول مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نوشت: دیگر نیازی به واردات گاز از کشور ترکمنستان نداریم و رابطه ما با ترکمنستان مبتنی به نیاز یا برطرف کردن نیاز نخواهد بود بلکه مبتنی بر همکاری تجاری خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نیوز، حمیدرضا عراقی گفت: آمدن ما به استان‌های شمالی به این جهت بود که یکی از مناطقی که تقریبا بحث گازرسانی در آنجا مشکلات خاص خودش را داشته گلستان و مازندران بود که با وجود سرمای شدید سراسر کشور خوشبختانه با رعایت مردم و صرفه‌جویی انجام شده،  مشکلی ایجاد نشد  اما در چند روز آینده به علت سرمای شدیدی که در سراسر کشور وجود دارد خواهش ما این است که مشترکان مصارف خانگی رعایت و صرفه‌جویی کنند و 2 درجه بخاری‌ها و شوفاژها را کم کنند تا بتوانیم گاز پایدار برای همه مردم داشته باشیم.

وی درباره برطرف کردن مشکل قرارداد ایران و ترکمنستان و افت فشار در استان‌های شمالی گفت: ما دیگر مشکل خاصی نداریم و این دو سه روز سرما هم که سپری شود از لحاظ نیاز کشور ما به گاز ترکمنستان منتفی شده اما اینکه در آینده با آنها همکاری داشته باشیم، بستگی به سیاست‌های دولت‌های دو کشور دارد اما به هر صورت رابطه ما با ترکمنستان مبتنی به نیاز یا رفع نیاز نخواهد بود بلکه مبتنی بر همکاری تجاری خواهد بود.

عراقی در خصوص وارد عمل شدن ترکمنستان برای مذاکرات با ایران هم گفت: ما اصراری برای تامین گاز کشور از ترکمنستان نداریم اما با آنها قرارداد داریم حساب و کتاب هم داریم بدهی و بستانکاری و جرایم داریم همه اینها را در مذاکره برطرف می‌کنیم و در آینده هم همکاری خواهیم داشت اما براساس نیاز و برطرف کردن نیاز نیست.
 
کلمات کلیدی : واردات گاز از ترکمنستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.