نظر منتشر شده
۶۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430578
ترکمنستان گاز ایران را قطع کرد/ در سال 86، در اوج سرما مجبور به قبول افزایش 9 برابری قیمت گاز ترکمنستان شدیم/ بیانیه شرکت گاز
بخش اقتصادی الف، ۱۲ دی ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵
شرکت ملی گاز ایران با انتشار بیانیه رسمی، ضمن اعلام اینکه جریان گاز وارداتی از ترکمنستان به دلیل کارشکنی این کشور قطع شده، ضمن درخواست از عموم مشترکان شبکه گاز مصرفی برای رعایت اصول مصرف بهینه، از تمهیدات لازم برای تامین گاز استان‎های شمالی خبر داد.

به گزارش وزارت نفت، متن بیانیه رسمی شرکت ملی گاز ایران به شرح زیر است:

«به آگاهی ملت شریف ایران می‎رساند، براساس قراردادی که از  20 سال پیش میان شرکت ملی گاز ایران و شرکت ترکمن گاز امضا شده است، بخشی از گاز مصرفی مناطق شمالی با واردات از این کشور تأمین می‎شود. اما در طول این مدت، هر ازگاهی، رفتارهایی مغایر با اصول قرارداد و حسن همجواری از شرکت ترکمنی سرزده است که مهم‎ترین آن قطع جریان گاز در اوج سرمای سال ٨٦ بود که متاسفانه منجر به پذیرش خواست نامعقول شرکت ترکمن گاز و افزایش 9 برابری قیمت گاز شد.

در سه سال اخیر و با تلاش‎های صورت گرفته خوشبختانه مبالغ مربوط به خرید گاز به طور کامل به شرکت ترکمن پرداخت شد و مذاکرات برای چگونگی بازپرداخت بدهی‎های گذشته با حفظ ادعاهای ایران مبنی بر خسارت کمی و کیفی نیز آغاز شد که در مذاکرات اخیر مورد توافق طرفین قرار گرفت اما شرکت ترکمن گاز به طور ناگهانی و خارج از توافق به عمل آمده به صورت غیر منطقی و در اقدامی مغایر با چارچوب قرارداد بار دیگر با آغاز فصل سرما با این ادعا که باید مبلغ مورد مناقشه و اختلاف را به سرعت دریافت کند، از صبح امروز اقدام به قطع گاز ارسالی به ایران کرده است. از آن‌جا که این رفتار شرکت ترکمن گاز خلاف قرارداد فی مابین دو شرکت می باشد ما همچنان بر موضع به حق خود پافشاری نموده و ضمن درخواست از عموم مردم برای مصرف بهینه گاز اعلام می داریم در سایه سخت‎کوشی کارکنان زحمت‎کش صنعت نفت در سه سال اخیر میزان تولید گاز به حدی افزایش یافته که دیگر نیازی به واردات نداشته و صرفا با صرفه جویی در نیروگاه ها، صنایع و بخش خانگی در فصل زمستان می توان آن را جبران نمود.

همچنین به آگاهی می‎رسانیم همکاران ما در صنعت نفت و شرکت گاز تمهیدات لازم را برای جلوگیری از قطع گاز شبکه مصرف خانگی در نظر گرفته‎اند و با یاری خداوند و همراهی مردم در کاهش مصرف سوخت این دوره سرما نیز با حداقل مشکل پشت سر گذاشته خواهد شد.»
 
کلمات کلیدی : واردات گاز از ترکمنستان+قطع گاز ترکمنستان+کمبود گاز+قطعی گاز
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۲۹:۱۷
رو معدن گاز هستیم، اف بر ما اف بر مدیریت ما (4095646) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۰:۳۲:۰۸
اطراف مسجد سلیمان فکر می کنم نفت شهر اسم انجاست
تو خونه از گازآتش زدند و شعله توی هر خونه ای هست بدون هیچ گونه لوله کشی شهر همیشه مملو از گاز است و شعله هایی که البته زیبائی خاصی در شب به شهر می دهند. (4096144) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۸:۲۸:۲۰
سلام دوست عزیز
نکته ی فنی رو عرض میکنم خدمتتون تا علت اینکه ما گاز رو از کشور های شمالی وارد میکنیم براتون روشن بشه
بیشترین ذخایر گازی کشور در جنوب ایران و مناطق سرد کشور در شمال قرار داره . انتقال گاز از جنوب به شمال نسبت به خرید اون از کشور های همسایه ی شمالی صرفه اقتصادی و ایمنی رو نداره . اینکه ما گاز مصرفی شمال رو از کشوری مثل ترکمنستان بخریم و گاز جنوب رو صادر کنیم بسیار به صرفه تر و ایمن تر هست .
یا علی (4096436) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۸:۴۸:۰۴
خوب چرا از 3 ماه پیش حالا که قبض صادر کردید را گران کردید از کجا بیاریم ؟؟؟ (4096467) (alef-11)
 
افشار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۱۸:۰۴
هیچ ربطی به اینکه ما رو معدن گاز باشیم یا نباشیم نداره
این قرارداد رو بهش میگن سواپ گازی یعنی شما تو شمال از ترکمنستان گاز وارد می کنی( امکان صادرات مستقیم برای ترکمنستان وجود نداره) و بعدش معادل همونو تو یه مرز دیگه صاد می کنی که همه جا متداوله (4096586) (alef-3)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۱۲:۴۲
به ما چه ارتباطی دارد که ترکمنستان نمی تواند گاز صادرکند اگر حرف شما صحیح باشد با توجه به به منابع عظیم گاز در کشور به نظر می آید کشور ترکمنستان برای فروش گاز باید به ما التماس کند پس چرا برعکس شده ؟ (4096854) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۴۲:۲۴
اخر برای چی باید به کشور داغانی مثل ترکمنستان که بحساب نمی اید باج بدیم. (4095663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۰۵:۰۹
مردم شريف ايران : بيائيد براي مبارزه با اين باج خواهي تركمنستان ، در مصرف گاز نهايت صرفه جويي را كنيم . انشاالله از اول سال آينده با ورود فازهاي جديد پارس جنوبي براي هميشه از اين ننگ رهايي يابيم . اگر اينجا كشور را ياري نرسانيم به اين كشور بايد باج بدهيم . يا علي (4096340) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۹:۲۵:۱۴
به خاطر سوء مدیریت خودمان ، نمیشه که هم هزینه ها بی جا کرد ، هم تو مملکت اختلاس ودزدی و تبعیض باشه ،هم بخواهیم حقوق های آنچنانی و سفرهای آنچنانی و امکانات مثل کشورهای پیشرفته داشته باشیم ، همه اینا رو هم بدون مدیریت ول کنیم به امان خدا هیچ مشکلی هم پیش نیاد و انتظار داشته باشیم همه به ما تعظیم کنند ،که چی؟ چون ایرانی هستیم ؟ (4096510) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۴۴:۱۱
حقشون هست که ازشون شکایت کنیم و چند برابر مبلغ قرارداد را بگیریم. سال 86 هم در اوج سرما، در حالی که نیمه شمالی کشور سرمای کمتر از منفی ده درجه را تجربه میکرد گاز رو قطع کردند. باید سر جاشون بشونيمشون، برای همیشه. (4095668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۵۳:۱۹
جالبه که ترکمنستان بعل گوش ما داره باج گیری میکنه و زور میگه دوستان همه متمرکز شدن روی ترامپ!! روزی نیست که چند مقاله در مورد امریکا و ترامپ و..منتشر نشه
اقا امریکا بد است بر منکرش لعنت ولی یه نیم نگاهی هم به باج گیری ترکمنستان کنید ای دوستان دلواپس یه نگاهی به این حوزه داشته باشید دوستانی که تا اتفاقی میفته از در و دیوار سفارتها بالا میروید ایا این باج دهی نیست که دولت قبل رفته قیمت رو به 9 برابر رسونده و باج داده؟ این ایا درسته که یک کشور درجه چندم دنیا برا ما اینطور شاخ و سم دربیاره؟
اگر ما اعا داریم که ما باج نمیدیم و فلانیم و چنانیم چرا یک سری کشور مثل ترکمنستان و افغانستان اینطوری باج گیری می کنند؟ چرا اب رود هیرمند رو افغانستان بسته ولی دوستان افغانستان رو ول کردن رفتن گریبان امریکا رو چسبیدن؟ خب اول تکلیف این کشورهای معلوم الحال رو مشخص کنید بعد برید سراغ امریکا من هم میگم امریکا بد است ولی این کشورهای همسایه که هر نوع خباثتی میکنن و دوستان با مهربانی و باج دهی باهاشون رفتار میکنن چه باید بشود؟
ما ملت ایران گاز ترکمنستان را نمیخواهیم و حاضر به تحمل این وضعیت نیستیم و از دولت میخواهیم با دولت ترکمنستان برخورد قاطع نماید و متقابلا عرصه را بر ترکمنستان در سایر امور تنگ کرده تا مایه عبرت بقیه شود
این وضعیت و رفتار ترکمنستان واقعا توهین به ملت و کشور ما است و باید سیلی محکمی به گوششون نواخته بشه و دولت مشت محکمی به دهنشون بزنه که بقیه حساب کار دستشون بیاد حسن همجواری مساله ای دو طرفه باید باشه (4095676) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۱۵:۳۱
مگه هفته پيش قرارداد جديد نبستيم؟ چرا اونو بهم زدند؟ (4096859) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۹:۵۵:۲۸
مطمئن باشيد اگر شما مقابل زياده خواهي تركمنستاني ها بايستيد مردم هم صرفه جوئي مي كنند تا اين جماعت هرگز ايراني ها را تهديد نكنن و باج خواهي نكنن
اينها فكر كرده اند بزرگ شده اند اما دريغ كه ايراني اگر به پا خيزد كسي را ياراي مقابله نيست
مردم خواهشا خواهشا صرفه جويي كنيد (4095680) (alef-13)
 
آملی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۹:۴۲:۰۸
شما مثل اینکه تو شمال زندگی نمی کنی و پشتت هم حسابی گرمه ؟ عزیز من برف دو روزه یک ماه پیش وقطعی گاز(خصوصاً در آمل وبابل) پدر مردم رو در آورد الانم تازه در اول زمستانیم ،این جا باید تصمیم مدیریتی گرفت کار انقلابی ومردمی جواب نمی ده ،از 9 سال پیش که ترکمنستان جفتک انداخت تا حالا باید مدیران ما کاری میکردن که الان با دست پر در مقابل زور گویی هایش می ایستادن (4096529) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۰۹:۲۸
ببخشيد اصل مطلب نگفتيد ايا ايران پول گاز كه دو اين چند سال از كشور تركمنستان وارد كرد داده يا نداده ايا بدهكار هست يا نيست بدون حاشيه بلى يا نه نياز به توهين و فحش و بهانه نيست جواب خيلى ساده ايران بدهكار هست يا نيست و دوما مدارك و مستندات شركت تركمنستانى هم منتشر كنيد (4096574) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۰:۰۶:۳۶
خواهشا یک مقاله جدا در مورد این مساله بزنید شما که برای ترامپ روزی ده تا مقاله میزدید یا مسائل جزیی دیگه این مساله مهمه در صفحه اول براش مقاله بزنید مردم نظرشون رو بیان کنن تکلیف ترکمنستان مشخص بشه (4095693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۰:۲۱:۱۶
اگر در زمان احمدی نژاد رخ می داد، می گفتن دیپلماسی بلد نیست و ما ژنرال ها، خانه نشین شده ایم که این اتفاقات می افتد! (4095713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۲۰:۵۹
تو اگه سواد داشتي ميديدي كه خواب كاري زمان احمدي نژاد بوده كه قيمت را ٩ برابر كرده. مشكل همينه كه امثال شما فقط زبون داريد. (4096361) (alef-11)
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۳۳:۱۸
ترکمن ها خواستار پرداخت بدهی هستن که از دولت قبل به انها داده نشده است هستن هنوز هم ما تاوان دولت احمدی نژاد را می دهیم (4096374) (alef-11)
 
افشار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۱۹:۰۲
سال 86 مگه کی رئیس جمهور بود؟ (4096587) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۴۷:۲۳
دوباره پاس به احمدی نژاد
پس شما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4096629) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۰۴:۰۲
روزنامه آفتاب یزد که دو روز پیش تیتر زده بود: برجااااام گازی..... پس چی شد؟
این جوزدگان عالم سیاست هیچ چیز از مملکت داری نمی دانند و فقط در حال گذران وقت هستند. (4095778) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۰۹:۴۵
تحت هر شرایطی باید به واردات گاز از ترکمنستان خاتمه داده شود. (4095785) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۱۸:۴۴
وا... تا اونجا که یادمه شرکت گاز خودش بعد از اتمام مهلت پرداخت قبوض مردم یک ساعت هم در قطع گاز مردم بیچاره تاخیر نمیکند . حالا ترکمن ها پولشون رو میخوان . (4095792) (alef-13)
 
حسین
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۳:۱۶
واقعان برای مسولین متاسفم بخدا اگر من جای شما بودم گریه می کردم بزرگترین میدان گازی جهان را داریم حالا باید از ترکمنستان گاز قرض کنیم (4095798) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۶:۳۲
با کمی صرفه جویی از طرف مسئولین نجومی بگیر میتوانیم به مناطق شمالی نیز گاز رسانی کنیم و اینکه گاز رسانی به آن مناطق توجیح اقتصادی ندارد و باید وارد کرد نتیجه اش همین است که میبینیم . (4095802) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۳۸:۲۲
منهم به نوبه خودم وزارت نفت و شركت ملي گاز ايران را دعوت ميكنم تا:

با دوجداره كردن رايگان و مجاني ( حداقل ادارات دولتي و ارگانها و مدارس ، دانشگاهها و سازمانها و... ) كه خود دولت پول اين پرت انرژي رو از بودجه و جيب خودش پرداخت ميكند
در حالي كه با صرف هزينه ايي اندك ، موجب جلوگيري از پرت گاز به ميزان ٤٣٪ شود

باور كنيد كه انجام رايگان و يكبار دوجداره كردن پنجره ها ، براي هميشه حتي براي عموم مردم ، بازگشت سريع اين سرمايه گذاري رو براي هميشه شاهد خواهيم بود

چرا از مردم ميخواهيم و توقع داريم كه درك كنند كه گاز ارزان قيمت رو ، كم مصرف كنند ،
اينهمه تبليغات بي نتيجه كاهش مصرف از طرف مردم چه سودي داشته؟؟؟!!!
در حالي كه شركت ملي گاز كه كاهش مصرف حاصل از دوجداره كردن رو به راحتي ميتواند به قيمت ارزي بفروشند؟؟؟!!!!
خودش از ٤٣٪ پرت گاز جلوگيري نميكند؟؟!!
و صرفه جويي از اين طريق رو بها نمي دهد
ولو اينكه بودجه اجراي چنين طرحي رو بهر طريق ممكن فراهم سازد (4095820) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۴۰:۰۳
انشالله با کمی همراهی از سوی مردم و تلاش بیشتر مسوولان، پوزه باج گیر را به خاک می مالیم. فصل تابستان صدا ازشان در نمی آید، همینکه به زمستان نزدیک میشویم، بازی در می آورند. خدا را شکر که بعضیها ابرقدرت نیستند، وگرنه... (4095824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۴۰:۰۶
رسانه های اصلاح طلب، امروز کلی مقاله نوشته بودند که بله ! مذاکره گازی با ترکمنستان نتیجه داد و ان را هنر ژنرال های کارکشته نفتی دولت عنوان کرده بودندکه در دولت قبل ، در حاشیه بودند! (4095825) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۴۳:۱۰
دومین منابع گازی رو داریم و این وضعیت کشوره..رتبه یک رو در دنیا داریم از نظر بی کفایتی (4095834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۴۷:۲۸
بوى قطع گاز در استانهاى شمالى ميايد (4095845) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۵۱:۱۵
تو همین بیانیه هم خواستن به دولت قبل، یه کار نامعقول را نسبت دهند! به سال ۸۹ چه کار دارین؟! پسا برجام جوابگو باشین. (4095856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۱۰:۱۳
89 نه دوست عزیز سال 86 و آن دولت برجسته اش! (4096345) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۵۷:۲۵
از سال 86 که به ترکمنستان باج دادیم اونها هم به مذاقشون خوش اومد و این بساط را راه انداختن و از دید من عزت یک کشور هم یعنی اینکه کشورهای دیگه جرات دست زدن به این اقدامات رو نداشته باشند الان واقعا برای من جای سواله که باز ایا ما به باج دادن ادامه میدیم یا تجدید نظر می کنیم در نحوه برخوردمون با اینها
ایا برای ما ززشت نیست که کشوری جرات داشته باشه وسط زمستان گاز رو بر ما قطع کنه؟ (4095864) (alef-13)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۰۶:۱۱
بدبختی ما رو ببین که چه کشورهای دارن به ما فشار میارن ، (4095885) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۲۹:۴۴
بیمه نفت برای شرکتهای گاز مناطق غیر برخوردار خیلی ضعیف و فرانشیزها بالا رفته (4095930) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۳۱:۵۲
امروز روزنامه های حامی دولت از پیروزی دولت تدبیر در برجام گازی با ترکنستان می گفتند.... (4095934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۴۱:۲۴
کادویی کریسمس دولت تدبیر و امید!!
ظریف حالا بخندد! (4095951) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۱۰:۴۶
دولت قبلی در سال 86 هم باید بخنده البته که با 9 برابر قیمت قبول کرده بود (4096347) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۲:۴۱:۲۵
خرید گاز از ترکمنستان را بطور کامل قطع نموده و فروش گاز به ترکیه را نیز متوقف کنید، بالانس این نیاز مملکت را برطرف نموده و از لحاظ اقتصادی نیز بنفع ما خواهد بود. (4095952) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۱۵:۱۳
برجام گازی (4096041) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۱۵:۲۳
درود بر زنگنه (4096042) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۲۶:۱۹
به جای خریدن گاز از ترکمنستان به مردم منطقه کمک کنید دیوارهایشان به خصوص در و پنجره های آنها گرمای کمتری هدر دهد (4096056) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۳۷:۵۰
باید با این شرکت زیاده خواه مبارزه کرد صرفه جویی می کنیم واجازه نمی دهیم هموظنان ما از سرما آزار ببینند اگر مقاومت کنیم خوداین شرکت منت کشان با تخفیف زیاد به سراغمان خواهد آمد وآن وقت نوبت ناز کرن ماست . (4096075) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۳۸:۴۱
همین حالا شعله بخاری های خانه را پایین کشیدم . (4096076) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۵۷:۴۰
اوج ذلت برای ما است که بر ذخائر عظیم گاز تکیه زده ائیم و به علت عدم مدیریت صحیح یک کشور جزء گاز زیر پای خودمان را استخراج کند و با هزار منت به ما بفروشد . یعنی از سال 86 تا کنون که نه سال می گذرد ما نتوانسته ائیم شمال کشور را بی نیاز از گاز ترکمنستان بکنیم ؟ (4096094) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۳:۵۸:۱۸
به بهانه اینکه تقویت خط لوله جنوب به شمال صرف نمی کنه تن به ذلت و خواری و خرید گاز از این نامسلمانان داده اند. (4096095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۰:۰۹:۱۱
خوب شما که گاز و برق و تلفن هموطناتون را به خاطر 48 ساعت دیرکرد قطع می کنید ما از اونا چه انتظاری باید داشته باشیم (4096107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۴۶:۵۰
این یه موضوع داخلیه، الان تو این موقعیت یک طرف قضیه کشور دیگری است و باید رویکرد متفاوتی داشت (4096387) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۰:۲۰:۳۷
عالیه اینجا باید مردم کل ایران غیرت نشون بدهند (4096125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۰:۲۷:۰۲
ایران چرا از ترکمنستان شکایت نمی کنه؟ (4096137) (alef-3)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۰:۴۹:۱۸
مدیریت و دیپلماسی مدیران مملکت خیلی جالبه، به ترکیه هم باید گاز ارزان بفروشیم و هم خسارت های سنگین بدهیم، از ترکمستان باید گاز گران بخریم، و هر وقت دلش خواست آن را قطع کند و ما هم هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم. (4096173) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۰:۵۱:۱۸
گاز پالایشگاهایی که واسشون سهمیه گاز از سرمایه ملی درنظر گرفتیدو قطع کنید (4096177) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۱:۴۹:۵۰
این مطلب تعجب همه ایرانیها را بر می انگیزد. که اینکه ما مگر دومین کشور ذخایر گازی دنیا نیستیم؟ پس چرا گاز وارد می کنیم؟ در حالیکه هر روز میگیوئیم میخواهیم از طریق پاکستان به هند هم گاز صادر کنیم و به عراق و ترکیه هم می کنیم. ولی وارد کننده گاز هم هستیم. مسئولین باید شفاف سازی کنند که چرا علیرغم صادرات گاز وارد کننده هستیم؟ ایراد از کجاست؟ اگه با مردم شفاف برخورد کنیم مسلما یاری خواهند کرد.گرچه تا قبض برق و گاز رو ندهیم قطع میکنند ولی بازم مردم ما همراهی خواهند کرد. چون زور خارجی رو قبول نمیکنند. (4096238) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۰۹:۲۹
یادم اومد توی یک کتابی خوندم که چنگیزخان مغول از مرز درگز - ترکمنستان واردایران شد و ایران را با خاک یکسان کرد. صدها ایرانی هم الان در این کشور زندانی هستند. این کشور فقط یک شهر داره به نام عشق آباد و کل محصولات مورد نیاز خودش از ترکیه توسط کامیون ها وارد می کنه. بهتر ایران هم ی شش ماهی نزاره کامیون وارد ترکمنستان بشه طعم گرسنگی بچشن آدم میشن (4096342) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۴۲:۰۴
مشکل هوا کم بود، گاز هم اضافه شد و مشکل بعدی بحران آب. (4096379) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۷:۴۵:۴۸
احسنت به غیرت بچه‌های خودمون، ما در کنارتون هستیم و به کمک هم این مشکل رو حل می‌کنیم تا کسی به خودش جرأت باج خواهی نده (4096384) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۸:۰۶:۰۱
این روزا جای اینجور تصمیمات جسورانه واقعا خالیه
بنظرم تصمیم خوبی میاد
انشاالله که مردم هم رعایت کنن (4096408) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۹:۵۰:۴۲
بهترین راه شکایت از ترکمنستان در محاکم بین المللی، اعلام تعلیق قرارداد خرید گاز از این کشور تا اطلاع ثانوی و پس از گرفتن خسارت از ترکمنها خاتمه قرارداد خرید بدون ایجاد حق شکایت برای ترکمنها می باشد و منبعد هم اگر قصد واردات گاز از این کشور را داریم صرفا به صورت سواپ گاز و با نرخ مناسب برای ایران صورت پذیرد ولی بالاغیرتا این بار به جای اینکه سواپ را به دست امثال ... بدهید کاری کنید سودش به استانهای خراسان شمالی ،جنوبی،رضوی وگلستان برسد و وضعیت مناطق محروم این چند استان بهبود پیدا کند. (4096547) (alef-11)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۴۰:۰۸
از سال 86به بعد شما چیکار کردید? چرا باز اعتماد کردید? بجای خط لوله گاز ریگان به هند بهتر نبود خط گاز داخلی را تقویت می کردید? (4096621) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۰۴:۱۳
تا وقتی مسئولین به خاطر منافع شخصی، به جای تبدیل گاز به برق و بردن به درب منازل، گازکشی می کنند و بمب ساعتی در شهرها میگذارند بیش از این انتظاری نیست. در همه کشورهای پیشرفته گاز در محل استخراج یا نزدیک به آن تبدیل به برق شده و به شبکه برق منتقل می شود. هییچ نا... کشورش را گازکشی نمی کند1!!!!!!!!!!! (4096651) (alef-11)
 
مهدی
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۳:۱۸:۲۲
من تو انگلیس هستم و تمام بریتانیا لوله کشی گاز در خانه ها هست. دراروپا آن کشورهایی که امکانش را دارند کاز کشی به خانه ها کرده اند. لطفا بدون اطلاع صحبت نکنید. (4097866) (alef-11)
 
روزبه
Australia
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۲۹:۴۱
نشستید تو تهران اونوقت هی حرف ... می زنید من و خیلی های دیگه قعطی گاز تو چند سال پیش رو یادمون هست تو شهر ما ( بابل) داشت قحطی غذا می شد چون گازی برای پخت و پز نبود نونوایی ها همه بسته بود به علت استفاده زیاد از برق و عدم جوابگویی شبکه برق هی قطعی برق داشتیم خلاصه یک چند روزی اوضاع خراب بود و اگه ادامه می داشت فاجعه می شد. غذا نبود چون نمی شد چیزی پخت.
چی شد کسی تو تهران و شهرهای دیگه مصرفش رو کم کرد؟ نه همه فقط همدردی کردند من از ... و دولتش خوشم نمی اید و اون رو یک مصیبت می دونم برا ایران یک چیزی در حد حمله مغول ولی مسیولین وقت چاره ای به جز قبول کردن شرایط اون باج خواهی نداشتن
اگر مردید این دفعه مصرفتون رو کم کنید تا باج به اجنبی ندیم (4096765) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۸:۰۸:۰۶
اون سال من عسلویه بودم.یه همکار آلمانی داشتیم وقتی خبر کمبود گاز تو شمال رو شنید با تعجب به فلرهای همیشه روشن عسلویه اشاره کرد و گفت پس اینها چیه؟ (4097336) (alef-11)
 
مهدی
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۳:۲۲:۵۴
عسلویه کجا شمال کشور کجا؟ گازرسانی مشکل بود و هست نه کمبود گاز.
این همکار آلمانی شما هم باید قرصشو بشوره و بخوره. مسافت عسلویه تا شما کشور سه یا چهارتای آلمانه. (4097868) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۷:۰۸:۱۲
مسئلین شرم کنند که ترکمنستان برما غضب میکند! (4097275) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.