توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470705
آغاز مقاوم‌سازی ۲ ساله ورزشگاه آزادی بعد از بازی با ازبکستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با بیان این‌که کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی بعد از بازی ایران و ازبکستان آغاز خواهد شد، گفت: کار مقاوم سازی ورزشگاه آزادی آماده انجام مناقصه است و بعد از بازی ایران و ازبکستان کار مقاوم‌سازی آغاز خواهد شد.

مصطفی مدبر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی اقدامات این شرکت برای مقاوم‌سازی ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی و این‌که چه زمانی کار مقاوم‌سازی وزرشگاه آزادی انجام خواهد شد، افزود: کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی از سال گذشته در دستور کار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بوده است. البته مراحل اولیه بهسازی ورزشگاه آزادی را از سال گذشته آغاز کردیم و بخش‌هایی همانند رختکن‌ها، محل ناظرین، صندلی‌ها و غیره را تا حدودی انجام داده‌ایم. در زمینه کار مقاوم‌سازی دولت تاکید زیادی بر روی این کار دارد تا هرچه سریع‌تر کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی را به صورت مرحله به مرحله انجام دهیم به‌طوری که در کار مقاوم‌سازی تمام ورزشگاه را یکجا درگیر این کار نکنیم بلکه در هر مرحله یک بخشی از آن را با بستن داربست آغاز و پس از به اتمام رساندن بخش دیگر را آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: اگر کار تعمیرات ورزشگاه آزادی را به طور کامل شروع کنیم این احتمال وجود دارد که نتوانیم هیچ تورنمنتی را در آن برگزار کنیم به همین خاطر بنا داریم کار بازسازی را بیشتر در جاهایی که احتمال ریزش وجود دارد و بیشتر در معرض خطر قرار دارد انجام دهیم تا مشکلی برای برگزاری مسابقات مهم در ورزشگاه آزادی نداشته باشیم. حتی مشاورین این کار را نیز مشخص کردیم و با کارهای مطالعاتی که در این خصوص انجام شده و با برآوردی که از نظر هزینه‌ای صورت گرفته سعی داریم اقدامات اولیه برای ورود کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی به مناقصه را شروع کنیم.

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با بیان این‌که کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی را بعد از بازی ایران و ازبکستان آغاز خواهیم کرد، افزود: اقدامات اولیه صورت گرفته و حتی ۱۵ میلیارد بودجه از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای مقاوم‌سازی پیش‌بینی شده است. در کنار این مبلغ طی قول‌هایی که دولت یازدهم برای انجام مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی به ما داده است ما امیدواریم دولت امسال ۸۰ میلیارد تومان برای شروع کار مقاوم‌سازی در اختیار شرکت توسعه قرار دهد و ۸۰ میلیارد باقی‌مانده در سال آینده به ما اختصاص پیدا کند تا در انجام کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی با مشکل خاصی مواجه نشویم.

مدبر در پاسخ به این پرسش که کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی چه زمانی وارد مناقصه خواهد شد، خاطر نشان کرد: کارهای اولیه در این زمینه شروع شده و به زودی وارد مناقصه خواهد شد. تمام تلاش ما براین است تا بتوانیم تمام تعمیرات ورزشگاه آزادی را به نحوی انجام بدهیم تا برای ۵۰ سال آینده پاسخ‌گو باشد.

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به این پرسش که کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی از چه نقاطی آغاز خواهد شد، افزود: مدنظر ما بیشتر قسمت شرق و جنوب شرقی است و سعی می‌کنیم کار مقاوم‌سازی را از این دو نقطه در ابتدای امر شروع کنیم زیرا تقریبا بتن سطحی این نواحی بیشتر در معرض ریزش قرار دارد و به دنبال آن هستیم که ابتدا کار تعمیرات این نواحی را آغاز کنیم و سپس تعمیرات سایر نواحی را ادامه دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کار مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی تا پایان سال به اتمام می‌رسد یا خیر، افزود: اتمام این کار دو سال زمان می‌برد و ما برای این‌که بتوانیم بهترین شرایط را برای مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی داشته باشیم، کار بهسازی را نیز انجام می‌دهیم تا بتوانیم بهترین مقاوم‌سازی را در این مجموعه انجام دهیم. بنابراین تنها مقاوم‌سازی کافی نیست.

مدبر پیرامون این پرسش که آیا در مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی از حمایت‌های وزیر ورزش و جوانان نیز برخوردار هستید یا خیر، گفت: این کار یکی از ماندگارترین کارهایی است که سعی می‌کنیم با حمایت‌های دولت و وزیر ورزش به خوبی به اتمام برسانیم و قطعا وزیر ورزش و جوانان نیز با تاکیداتی که در خصوص مقاوم‌سازی ورزشگاه آزادی دارد مطمئنیم با حمایت‌های خود شرایطی ایجاد خواهد کرد تا بتوانیم کار مقاوم‌سازی را در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.
 
کلمات کلیدی : ورزشگاه آزادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.