نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451300
سلطه گرانی بر بازار میوه/ پرتقال جنوب کیلو 9 هزار تومان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: با ورود پرتقال‌های وارداتی از مصر قیمت انواع پرتقال در هفته آینده با کاهش قیمت روبرو خواهد شد.

به گزارش میزان، در یک ماه اخیر بازار میوه و صیفی جات با نوسانات بسیاری روبرو شد به طوری که قیمت انواع میوه در بازار روند صعودی به خود گرفت و دلیل این نوسانات از سوی مسئولین بارندگی‌های اخیر در مناطق جنوبی کشور اعلام شد.

این نکته جای سوال دارد که با کاهش بارندگی‌ها و امکان جابه‌جایی بار میوه از جنوب کشور به شهرهای دیگر، چرا هنوز قیمت‌ها روند صعودی خود را حفظ کرده است؟

حال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال که مردم اغلب به فکر تهیه میوه باکیفیت و با قیمت مناسب هستند، این نوسانات قیمت به قدری ادامه‌دار بوده که بیشتر مردم نگران تامین میوه مورد نیاز خود در شب عید هستند.

از طرفی بازار میوه شب عید فرصت مناسبی برای افراد سودجو به حساب می‌آید و این مورد باعث می‌شود تا برخی از افراد که امکان ذخیره میوه را دارند به دپو میوه برای شب عید مشغول شده و با کاهش عرضه میوه، بازار این کالای مهم در روزهای پایانی سال را متلاطم کنند.

در همین راستا حسین مهاجران در گفت‌وگو با میزان، در خصوص بازار میوه و تغییرات قیمت آن نسبت به هفته گذشته اظهار کرد: قیمت‌ انواع میوه نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و در این بین تنها قیمت پرتقال والنسیا کاهش 500 تومانی را داشته است.

وی افزود: قیمت هرکیلو پرتقال والنسیا بین 3 هزار تا 5 هزار تومان، پرتقال جنوب بین 8 هزار تا 9 هزار تومان و قیمت نارنگی مانند هفته گذشته کیلویی 11 هزار تومان در میادین تره‌بار به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار قیمت انواع سیب در بازار را این گونه بیان کرد: هرکیلو سیب درجه یک بین 4 هزار و 500 تا 6 هزار تومان، سیب قرمز بین 2 هزار و 500 تا 5 هزار تومان و سیب درجه 2 با قیمت 2 هزار و 500 تا 3 هزار تومان فروخته می‌شود.

مهاجران با بیان افزایش قیمت موز در بازار خاطرنشان کرد: هرکیلو موز بین 4 هزار و 200 تا 4 هزار و 500 تومان در میادین میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد و هرکیلو کیوی 3 هزار و500 تا 4 هزار و 500 تومان قیمت دارد.

وی در ادامه با اشاره به اتمام فصل انگور گفت: انگورهای موجود در بازار قاچاق بوده و هرکیلو با قیمت 25 هزار تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار درخصوص قیمت میوه و شرایط بازار در شب عید خاطرنشان کرد: وضع میوه در شب عید تغییر خواهد کرد و با ورود میوه از انبارهای ذخیره سازی و افزایش عرضه قیمت‌ها با رشد روبرو نخواهد شد.

مهاجران با بیان واردات پرتقال از مصر در هفته آینده گفت: از هفته آینده با ورود پرتقال مصری به بازار، قیمت انواع پرتقال کاهش پیدا می‌کند و در روزهای پایانی سال با افزایش عرضه، قیمت‌ها تا حد زیادی کنترل خواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : میوه و تره‌بار + بازار میوه + میوه شب عید
 
محمدی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۲:۰۸:۳۸
دیروز دو کیلو پرتغال خریدم، یک دونه سالم نداشت، همه اش از داخل خشک و بی آب بود، امسال یه پرتغال درست و حسابی نخوردیم، (4187810) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۲:۴۳:۱۴
دلالان و واسطه ها را از بازار ميوه و تره بار حذف كنيد قيمت ها پايين مي آيند و كشاورزان هم راضي مي شوند . (4187865) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۳:۲۳:۰۳
خدایی خجالت هم آب شده رفته ته زمین که این ها هر بار از ارزانی و وعده های سرخر می دهند و خودشان هم می دانند دروغ می گویند اما می گویند. چون عادتشان شده است. رمضان خرما و مرغ و ...گران می شود این ها می گویند بازار اشباع است. محرم مرغ و...گران می شود می گویند بازار اشباع است. نوروز .... (4187930) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.