توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450022
روحانی تنها کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبی - اعتدالگرایی نیست!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
اوایل اسفند ماه سال جاری بود که پس از کش و قوس های فراوان شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان بالاخره تصمیم گرفت در کنار «حسن روحانی» کاندیدا یا کاندیداهای دیگری را به عنوان گزینه ریاست جمهوری معرفی کند تا اهدافی که به آن فکر می کند را محقق سازد.

این تصمیم اصلاح طلبان پس از بررسی های بسیار و طرح مباحث فراوان نهایی شده و آنها تصمیم گرفته اند برای عبور روحانی از گردنه های سخت انتخاباتی سال 96 نسبت به معرفی کاندیدای ثانی در کنار وی اقدام کنند. مساله ای که می تواند در روند بررسی صلاحیت ها و به ویژه مناظره های انتخاباتی به کمک رئیس دولت یازدهم بیاید و هزینه های کمتری را متوجه وی کند.

البته گویا برخی اصلاح طلبان هم بر این نظرند که کسی در کنار روحانی به عنوان کاندیدای ثانی یا آلترناتیو باید معرفی شود که شانس و اقبال برای انتخاب توسط مردم خوبی داشته باشد و البته در صورت درخواست از وی برای کناره گیری تابع نظر ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان هم باشد.

اینکه کاندیدای دوم جریان اصلاح طلبی و اعتدالگرایی که قرار است در کنار روحانی معرفی شود باید توان لازم برای تصدی عنوان ریاست جمهوری و قابلیت لازم برای جذب آرای مردمی را داشته باشد، به این دلیل است که اگر به هر شکلی امکان حضور روحانی در انتخابات پیش رو محقق نشد، وی بتواند طیف مذکور را نمایندگی کرده و شانس پیروزی در انتخابات را داشته باشد.

در همین رابطه عضو ارشد حزب اعتماد ملی در گفت و گو با «تابناک» درباره تصمیم شورای عالی سیاتگذاری اصلاح طلبان برای معرفی کاندیدای ثانی یا آلترناتیو روحانی اظهار کرد: «حسن روحانی» گزینه اصلی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‏جمهوری سال 96 است.

«الیاس حضرتی» درباره اینکه آیا اصلاح‎طلبان قصد دارند گزینه دیگری را در کنار روحانی برای حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری معرفی کنند، افزود: نظر اصلاح ‏طلبان در شرایط فعلی بر این است که کاندیدای اول و آخر این جریان در انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 روحانی است.

وی البته تصریح کرد: اما ما به جهت رعایت احتیاط و تدبیر سیاسی و با هماهنگی خود روحانی و برای داشتن سبد رای نامزدهایی را در انتخابات ریاست‎جمهوری، در کنار روحانی معرفی خواهیم کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره چرایی و چگونگی معرفی کاندیدای ثانی اصلاح طلبان نیز یادآور شد: ما بدون شک افرادی را در کنار روحانی در حوزه ‏هایی اقتصادی، سیاسی،اجتماعی، و فرهنگی با هماهنگی با «رئیس جمهور» معرفی خواهیم کرد تا هر کدام که ازسوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند، در کنار روحانی درعرصه انتخابات حضور پیدا کنندم.

وی تاکید کرد: پس از شروع فعالیت‎های انتخاباتی و هنگامی که روحانی از پل‎های مختلف انتخاباتی عبور کرد، نامزدهای اصلاح ‏طلبان به نفع وی از عرصه انتخابات ریاست‏جمهوری کنار خواهند کشید.

حضرتی خاطرنشان کرد: بنا و دستور اصلی کار اصلاح‎طلبان در انتخابات ریاست‏ جمهوری سال 96 بر ضرورت حمایت از روحانی قرار دارد و ما بر این اساس در شورای عالی اصلاح‎طلبان و حزب اعتماد ملی مشغول به فعالیت هستیم.

استراتژی شورای عالی اصلاح طلبان برای معرفی کاندیداهای دیگر در کنار روحانی در حالی اتخاذ و نهایی شده است که حزب اعتدال و توسعه و برخی اعضای شاخص آن که حزب اصلی حامی «حسن روحانی» محسوب می شود تا کنون بارها مخالفت خود را به صورت صریح با معرفی کاندیدا یا کاندیداهای دیگر در کنار روحانی اعلام کرده اند.
 
کلمات کلیدی : استراتژی انتخاباتی ، معرفی کاندیدای آلترناتیو ، روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.