توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425327
نخستین نشست خبری بازیکن بازمانده چاپه کوئنسه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
آلان راچل پس از زنده ماندن در سانحه هوایی کلمبیا در نخستین نشست خبری حاضر شدو درباره حادثه و شرایط کنونی‌اش صحبت کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از مارکا، ۲۰ روز پیش هواپیمای حامل تیم چاپه کوئنسه در کلمبیا سقوط کرد و ۷۱ نفر جان خود را از دست دادند. از ۲۲ بازیکن تیم برزیلی تنها سه بازیکن زنده ماندند و فقط آلان راچل می‌تواند دوباره به جهان فوتبال بازگردد.

این بازیکن برزیلی پس از آن حادثه برای نخستین بار در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. راچل گفت‌: برای بازگشت به میادین تمام تلاشم را به کار می‌گیرم و در این زمینه  صبور خواهم بود. برای این کار سه ماه برنامه‌ریزی کردم و هنوز در ابتدای این مسیر قرار دارم.

مدافع برزیلی در ادامه با چشمان گریان اظهار کرد: کلماتی وجود ندارد که احساسم را بیان‌ کنند. احساس عجیبی دارم. خوشحالم که دوباره توانستم به آرنا کانده (ورزشگاه چاپه کوئنسه) بازگردم و ناراحتم از این که تعداد زیادی از دوستانم را از دست دادم.

او افزود: خواست خدا بود که زنده ماندم. از چنین حادثه‌ای جان سالم بردن، شبیه به یک معجزه است. معجزه بعدی این بود که می‌توانم راه بروم.

راچل در ادامه اظهار کرد: زمانی که به سانتا کروز رسیدیم، پیش از به هوا بلند شدن هواپیما، کادو (یکی از مدیران چاپه کوئنه) از من خواست که در صندلی جلوی هواپیما بنشینم. عقب هواپیما نشسته بودم اما او خواست تا روزنامه‌نگاران در انتهای هواپیما بنشینند. ابتدا نمی خواستم از جایم تکان بخورم اما فولمن (یکی از بازماندگان) اصرار کرد در کنارش بنشینم. به همین خاطر صندلی‌ام را عوض کردم. اینها تنها چیزهایی است که پیش از حادثه به یاد دارم. پس از آن صحبت‌های همسرم در بیمارستان را به یاد می آورم.

مدافع ۲۷ ساله در پایان گفت‌: باید زندگی کردن را بیاموزیم. برای انجام یک بازی رفته بودم اما... هیچ کس از ۱۰ ‌دقیقه آینده خود خبر ندارد. این اتفاق درس بزرگی برای من بود. باید از زندگی نهایت استفاده را برد و خوب زندگی کرد.
 
کلمات کلیدی : چاپه کوئنسه+سقوط هواپیما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.