توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436253
بازتاب سخنان رئیس جمهوری در رسانه های خارجی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲
خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه، تاکید رئیس جمهوری ایران بر عدم ازسرگیری مذاکره هسته ای میان ایران و کشورهای غربی را برجسته کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس با بازتاب سخنان رئیس جمهوری کشورمان گزارش داد: حسن روحانی صحبت از مذاکره مجدد در مورد توافق هسته ای را با رشته کردن یک پیراهن مقایسه کرد و صحبت های دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا علیه برجام را بیشتر شعار دانست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: روحانی به خبرنگاران گفت که مذاکره مجدد در مورد برجام معنا ندارد.
وی افزود: ترامپ تاکنون در مورد برجام صحبت های زیادی داشته که بیشتر شعار بوده است و من بعید می دانم در مقام عمل اتفاقی بیفتد.
براساس این گزارش، ترامپ از توافق هسته ای به شدت انتقاد کرده،‌ اما نگفته است که چه قصدی در مورد توافق دارد.
توافق هسته ای با کشورهای روسیه، چین، انگلیس،‌ فرانسه و آلمان نیز بسته شده است و هیچ یک از این کشورها در مورد برهم زدن توافق یا بازگرداندن تحریم ها ابراز تمایل نکرده اند.
به گزارش ایرنا، نهمین نشست خبری رئیس جمهوری ایران عصر روز سه شنبه برگزار شد.

 

خبرگزاری فرانسه درخبری از تهران اعلام کرد، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نخستین سالگرد توافق هسته ای وین، در نشستی خبری به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.
رئیس جمهوری ایران در پاسخ به پرسشی درباره پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا و اظهارات تند وی درباره توافق هسته ای وین، گفت: اگر رئیس جمهوری منتخب آمریکا بخواهد درباره توافق هسته ای مذاکره مجددی داشته باشد، ایران به شدت آن را رد می کند.'
توافق هسته ای تمام شده است. این توافق در شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسیده و به عنوان سندی بین المللی تبدیل شده است. توافق هسته ای وین، توافقی دوجانبه نیست بلکه توافقی چند جانبه است که این به معنای آن است که هرگز قابل مذاکره مجدد نیست.
خبرگزاری فرانسه افزود، در واقع باید گفت که رئیس جمهوری ایران هرگونه شانس برای مذاکره مجدد درباره برجام را رد کرد.
خبرگزاری فرانسه دربخشی دیگری ازگزارش خود، نوشت: رئیس جمهوری ایران در ادامه نشست خبری خود، نشست آستانه را زمینه ساز برقراری آتش بس دائم و صلح در سویه دانست.
این خبرگزاری نوشت: تاکید روحانی برغیرقابل مذاکره بودن توافق هسته ای درحالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در گفت وگو با روزنامه 'تایمز لندن'، توافق هسته ای با ایران را یکی از بدترین و احمقانه ترین توافقات معرفی کرد.
با این حال ترامپ از پاسخ دادن به این پرسش که آیا در آینده این توافق را بازنگری خواهد کرد یا خیر، طفره رفت.
دونالد ترامپ برای پست وزارت خارجه آمریکا فردی را انتخاب کرده است که به شدت چهره ای ضد ایران است و بارها اعلام کرده که توافق هسته ای با ایران، ناکارآمد بوده و باید بازنگری شود.
اینها همه در حالیست که رئیس جمهوری ایران در نشست امروز خود، همه این اظهار نظرها را 'شعار' توصیف کرد.
شبکه تلویزیونی فرانس 24 نیز با برقراری ارتباط زنده با خبرنگار خود در تهران، نشست خبری رئیس جمهور روحانی را بازتاب داد.

 

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری انگلیسی به نقل از روحانی ‌نوشت که تهران روابط با ریاض را از سر می گیرد، مشروط بر اینکه عربستان سیاست های منطقه ای اش را تغییر دهد.
رویترز نوشت، روحانی در پاسخ به پرسشی در مورد پیشنهاد عراق و کویت برای کاهش تنش بین رقبای منطقه ای (ایران و عربستان) گفت: کشورهای زیادی هستند؛ شما به عراق و کویت اشاره کردید. هشت تا 10 کشور دیگر هستند که مقام هایشان در مورد این موضوع با ما گفت و گو کرده اند.
رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه تهران درصدد حذف عربستان از سیاست های منطقه ای نیست، اعلام کرد که تهران به ریاض پیشنهاد کمک می کند به شرطی که این کشور تصمیم درستی اتخاذ کند و به مداخله نظامی در یمن پایان دهد و دخالت در امور بحرین را کنار گذارد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری کشورمان در نشست خبری امروز خود در مورد میانجیگری بین ایران و عربستان گفت: کشورهایی همانند کویت و عراق و هفت یا هشت کشور دیگر در این زمینه وارد شدند و مسوولان این کشورها با ما در این زمینه صحبت کردند.
وی با اظهارامیدواری از این که ریشه های مساله حل شود، تاکید کرد: ما می خواهیم در منطقه صلح و ثبات وجود داشته باشد.
وی همچنین اظهار داشت: ایران قصد دخالت در مسائل داخلی عرستان را ندارد، این کشور نه می خواهد عربستان از صحنه سیاسی منطقه حذف شود و نه می خواهد عربستان نقشی را که استحقاق آن را دارد، نداشته باشد اما در عین حال وقتی عربستان به یک کشور مظلوم همسایه تجاوز و آن را بمباران می کند و تروریست ها از منابع مالی آنها استفاده می کنند، این مشکل آفرین است، این مشکل تنها با ایران نیست با کل منطقه است.
این خبرگزاری در ادامه به نقل از رئیس جمهوری نوشت:حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه با ابراز خوشبینی در باره آینده توافق هسته ای تهران با قدرت های جهانی، گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا نمی تواند به صورت یک جانبه این پیمان را لغو کند.
خبرگزاری رویترز افزود:روحانی در یک نشست خبری به مناسبت سالگرد لغو تحریم های بین المللی علیه ایران گفت: رئیس جمهوری منتخب آمریکا نشان داده است که از توافق هسته ای خشنود و راضی نیست و آن را بدترین توافق توصیف کرده که تاکنون امضا شده است. اما این سخنان تنها تبلیغات است و تصور نمی کنم که پس از رفتن به کاخ سفید بتواند کار دیگری بکند.
روحانی در سخنانی که به صورت زنده و مستقیم از شبکه تلویزیون دولتی پخش شد، افزود: من در باره آینده توافق هسته ای خوشبین هستم. این توافق برای آمریکا هم خوب است، اما ترامپ این موضوع را درک نمی کند.
۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ۱۵:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۸ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۲۳:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۱:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۲۲:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۲:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+برجام+نشت خبری روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته