توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436315
بازتاب سخنان روحانی در رسانه های روسی/ بازبینی برجام ناممکن است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۰
رسانه های روسی گزارش دادند: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بر پایبندی تهران به برجام تاکید کرده و بازبینی آن را نیز ناممکن خوانده است.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری عصر سه شنبه در نهمین نشست خبری به پرسش های خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ گفت و مواضع ایران در باره برجام در نخستین سال آغاز اجرای این توافق بین المللی را تشریح کرد.

***خبرگزاری اینترفاکس
خبرگزاری اینترفاکس نوشت: رئیس جمهوری ایران بازبینی در برجام پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا را ناممکن خواند.
رسانه روسی افزود: روحانی سخن گفتن در مورد تلاش برای بازبینی توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 را بی معنی خواند. وی ادامه داد: رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرده که از برجام خوشش نمی آید و آن را بدترین توافق خوانده که در واقع تبلیغات است و فکر نمی کنم زمانی که وارد کاخ سفید شد بتواند اقدام بیشتری انجام دهد.

اینترفاکس در ادامه با اشاره به سخنان روحانی نوشت: رئیس جمهوری ایران در مورد آینده برجام خوش بین و معتقد است که این توافق به نفع آمریکا هم است اما ترامپ این را نمی فهمد.

***خبرگزاری اسپوتنیک
خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: نشست‌ خبری روحانی رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه با حضور اصحاب رسانه در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد.
به گزارش رسانه روسی، رئیس جمهوری ایران با اشاره به سالگرد اجرای برجام گفت: همه تحریم های هسته ای پس از اجرای توافق تهران و 1+5 برداشته شده است.
اسپوتنیک ادامه داده است: روحانی با اشاره به وعده داده شده برای لغو تحریم ها گفت که همه تحریم‌ها علیه ایران از 27 دی 94 برداشته شد.
وی افزود: برجام پیروزی ملت ایران در اخلاق بود و به دنیا اعلام کرده بود که جمهوری اسلامی به دنبال سلاح کشتار جمعی نیست.

***وستنیک قفقاز
تارنمای روسی «وستنیک قفقاز» هم به نقل از سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری نوشت: برجام که از ماه ژانویه سال گذشته به اجرا در آمد، دستاورد بزرگی بود.

در گزارش آمده است: روحانی لغو تمام تحریم های هسته ای در مورد ایران پس از اجرای برجام را بسیار مهم خواند.

وستنیک قفقاز به نقل از رئیس جمهوری ایران نوشت: بخش نفت و گاز ایران شامل هیچ تحریمی نیست و این مساله برای کشور بسیار مهم است.
در همین حال تارنمای روسی به نقل از روحانی نوشت: آمریکا در اجرای برجام مانع ایجاد می کند. آژانس بین المللی انرژی اتمی هم پذیرفته که برنامه هسته ای ایران هیچ گونه شک و تردیدی برنمی انگیزد.
سخنان روحانی در سالگرد اجرای برجام در چندین رسانه دیگر روسی از جمله شبکه های تلویزیونی و رادیویی بازتاب یافته است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۲۲:۲۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۲۰:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۲۳:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۱:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۲۲:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۲:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته