نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302134
افزایش نرخ موالید در کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۲
مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه باید میزان باروری کلی به ۲.۱ به ازای هر ۱۰۰۰ زن برسد، گفت: در حال حاضر میزان باروری کلی ۱.۹ است.

به گزارش مهر، دکتر محمد اسماعیل مطلق افزود: از ۱۴ بند سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ۵ بند آن مربوط به وزارت بهداشت است که بلافاصله پس از ابلاغ آن، از اردیبهشت سال گذشته با همکاری سازمان ها و دستگاه های مختلف، این سیاست ها در کشور اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: به رغم ادعای برخی جمعیت شناسان مبنی بر کاهش موالید، اما در سال گذشته در کشور یک میلیون و ۵۳۰ هزار تولد ثبت شد که ۶۵ هزار نفر بیش از انتظار ما به جمعیت اضافه شدند.

مدیر کل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت از افزایش ۳ درصدی موالید در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: میزان ازدواج نیز در این مدت افزایش پیدا کرده است.
 
کلمات کلیدی : نرخ موالید+جمعیت
 
حقیقت
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۷:۵۷:۳۹
مهم ترین عامل کم شدن زاد و ولد وضعیت معیشتی اقتصادی خانواده هاست که متاسفانه سال به سال هم ما احساس می کنیم بدتر میشه برخی می گویند علت فرهنگیه و کلا وضعیت اقتصادی رو نادیده می گیرند ولی حق اینه که تا جوان شغل خوب و با درآمد مناسب نداشته باشد فکر ازدواج و فرزند پروری برایش بار سنگین تر از زندگی است حال نمی دانیم چطور دولت محترم میگه یارانه باید قطع بشه چون تو هیچ کشوری اینقدر یارانه به مردم نمی دهند یا میگه دوره ی ارزون فروشی انرژی به مردم دیگه تموم شده و...فکر کنم وضع ما رو با جیب عیال و اولاد خودشون اندازه می گیرند که از این حرف ها می زنند (3263137) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۲۲:۴۷:۰۳
وام با کارمزد ۲% بدهید درست میشه مثلا برای فرزند دوم ۲۰ میلیون و فرزند سوم ۲۵ میلیون وام قرض الحسنه با کارمزد ۲% بدهید با اقساط مثلا ماهیانه صدهزار تومان خودبخود درست میشه , الان آلمان , ژاپن
ایتالیا و... برای فرزندآوری کمک مالی بلاعوض هم می دهند واقعیت اینه بدون مشوق مالی رشد جمعیت ناممکن و محاله , از ظرفیت دو بانک قرض الحسنه مهر و رسالت میشه استفاده کرده و این وام ها را از منابع دولت تامین نمود که برای دولت و کشور به هیچ عنوان هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است برای تولید نیروی انسانی کشور در دهه ۱۴۰۰ شمسی . (3263575) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.