توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488679
تدوین سند ملی سالمندی در کشور/ لحاظ کردن برنامه‌های مقابله با سالمندآزاری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: وزارتخانه‌های بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه به ویژه بهزیستی کشور نسبت به تدوین سند ملی سالمندی اقدام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در همایش بین المللی «سالمندی جمعیت و پیامدهای مرتبط با سیاستگذاری» که در تبریز برگزار شد ضمن بیان اینکه مقرر شده سند ملی سالمندی در کشور به مساعدت وزارتخانه‌های بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه به ویژه بهزیستی کشور تدوین شود، اظهار کرد: محورهایی چون تامین رفاه اجتماعی، سالمندی با سلامت، دسترسی عادلانه به خدمات حمایتی، مسکن مناسب و کرامت سالمندان در این سند ملی مورد توجه قرار گرفته است. 

وی خاطرنشان کرد: استقرار ملی سالمندان حلقه مهمی است که در این سند تعیین شده است.

وی اعلام کرد: 22 هزار نفر نیروی متخصص سازمان بهزیستی را در حوزه سالمندی مدد می‌کنند تا بتوانیم در اجرایی کردن سند ملی گام‌های ارزشمند و علمی برداریم. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: برنامه‌های پیشگیری و مقابله با سالمند آزاری در نظر گرفته شده، هر چند در کشور ما این پدیده شایع نیست.
 
کلمات کلیدی : سالمندی + جمعیت + کهنسالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.