نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283433
موضع گیری جدید هیلاری کلینتون درباره توافق هسته‌ای
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷
نامزد دموکرات انتخابات و وزیر خارجه سابق آمریکا در جمع هم‌حزبی‌های خود در کنگره گفت که اگر رئیس‌جمهور شود «توافق هسته‌ای با ایران» را حفظ خواهد کرد.

به گزارش فارس، نامزد ارشد دموکراتها و وزیر خارجه سابق باراک اوباما گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به حفظ توافق هسته‌ای با ایران متعهد می‌ماند.

به گزارش پایگاه صهیونیستی «جی‌تی‌ای»، هیلاری کلینتون روز چهارشنبه(دیروز) در جمع هم‌حزبی‌های دموکرات خود در کنگره آمریکا حضور یافت و در این نشست به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اظهارنظر کرد. نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ که پیشتر از مذاکرات هسته‌ای حمایت کرده بود، در این نشست درباره گفتگوهای هسته‌ای ایران و ۵+۱ گفت: «ما در این توافق دسترسی و شفاف سازی که بسیار ضروری است را داریم».

وزیر خارجه سابق آمریکا با تاکید بر لزوم ادامه اجرای توافق هسته‌ای در آینده افزود: «ما باید به این توافق به عنوان تلاشی در حال انجام نگاه کنیم و به عنوان رئیس‌جمهور من قاطعانه تلاش خواهم کرد تا مطمئن شوم توافق در حال جلو رفتن است».

کلینتون در ادامه مدعی شد: «ما همچنان نگرانی زیادی درباره رفتار بد و اقدامات ایران داریم کشوری که همچنان بزرگترین حامی تروریسم است و به دنبال تضعیف حکومتهای منطقه بوده و تهدید موجودیتی اسرائیل است و غیرمنصفانه و غیرقانونی آمریکاییها را بر اساس اتهامات واهی زندانی و محاکمه می‌کند».

اعلام حمایت وزیر خارجه سابق آمریکا و همسر رئیس‌جمهور اسبق این کشور از مذاکرات در حالی مطرح شده که اغلب نامزدهای جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ از گفتگوهای هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ به شدت انتقاد کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+ هسته ای
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۵:۲۶:۲۳
اینم حالش خوش نیس
ی بار میخواد حمله کنه ی بار چیز دیگه ای میگه
اینم باید بیاریم پشت میز باهاش ی مذاکره ی اساسی داشته باشیم (3048003) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.