توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409887
وجود اختلاف در دولت اوباما در قبال ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳
 پایگاه جوویش پرس در گزارشی نوشت که در میان دولتمردان آمریکایی وجود اختلاف بر سر تعامل با ایران دیده می شود.

 به گزارش میزان، پایگاه جوویش پرس در گزارشی نوشت: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در سخنان اخیر خود در موسسه چتم هاوس اشاره کرده است که دولت اوباما به شرکت‌های غربی راهکارهایی داده  است که از آنها در مراوده با ایران حفاظت خواهد شد حتی اگر سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها در نهایت به حساب نهادهایی برود که در لیست تحریمی آمریکا قرار دارند.

جمهوریخواهان کنگره می گویند که این بیانیه نگران کننده است و نشان از وجود اختلاف در دولت باراک اوباماست.

سناتور مارکو روبیو در مصاحبه با دیلی استاندارد گفته است: جان کری بیشتر از این که نگران اقدامات تنش‌زای ایران مانند گروگانگیری و تهدید آمریکا باشد نگران مراودات تجاری با ایران است. مارکو روبیو در این مصاحبه به شرکت‌های غربی هشدار داده است که سرمایه گذاری در ایران ریسک است.

وی می افزاید: این بیانیه خلاف آن چیزی است که وزارت خزانه‌داری چند هفته پیش گفته است.

 وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که ما تحریم‌های سخت‌تری علیه شرکت‌هایی اعمال خواهیم کرد که با ایران مراوده داشته باشند.

این پایگاه آمریکایی در ادامه به نقل از واشنگتن فری‌بیکن گفته است: اختلاف زیادی بین دولت اوباما و وزارت خزانه‌داری در مورد  این مسئله وجود دارد که اوباما در حال کمک به بهبود اقتصاد ایران از طریق دسترسی به پول‌های آمریکا است.
 
کلمات کلیدی : اوباما، ایران، هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.