توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439782
تاسیس هر چه سریع‌تر دانشکده طب سنتی توسط جهاد دانشگاهی
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹
وزیر بهداشت ضمن بیان اینکه باید با اتخاذ روش‌های علمی به تولید گیاهان دارویی پرداخت، بر تاسیس هرچه سریع‌تر دانشکده طب سنتی توسط جهاد دانشگاهی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی روز شنبه، 9 بهمن ماه در حاشیه رونمایی از داروی گیاهی درمان آلزایمر و کاهش علائم تحریک‌پذیری جهاد دانشگاهی با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های حاصله در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بخش فناوری اقدامات خوبی انجام داده است، اظهار کرد: با توجه به ازدیاد شعب جهاد دانشگاهی در سطح کشور امیدوارم هرچه سریع‌تر دانشکده طب سنتی راه‌اندازی شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: باید با اتخاذ روش‌های علمی به تولید گیاهان دارویی پرداخت تا جلوی سودجویی برخی از افراد گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام فرصت خوبی برای اشتغال و ثروت آفرینی در کشور است، در خصوص ایجاد بازار برای این محصولات گفت: وظیفه وزارت بهداشت حمایت است و از طرفی حتی سازمان غذا و دارو که مجوز تولید دارو را برعهده دارد، توان ایجاد بازار را ندارد.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: در صورت افزایش سطح کیفی و اثربخشی داروها نه‌تنها بازار داخل، بلکه بازار بین‌المللی نیز مهیا می‌شود.
 
کلمات کلیدی : طب سنتی + جهاد دانشگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.