توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415151
کارآفرینان ما اعتقادی به "یادگیری" ندارند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی تهران یادگیری را بخش مهمی از فرهنگ کار عنوان کرد و افزود: متاسفانه درکشور ما کارآفرینان اعتقادی به یادگیری ندارند، در حالی که کارآفرینان باید بدانند که اگر پیش از شروع کار چندین ماه را هم صرف یادگیری درست کار خود کنند، ارزشمند است.

به گزارش ایسنا، مرتضی پرهیزکار در کارگاه "فرهنگ کار و کارآفرینی" که در حاشیه نمایشگاه کتاب کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تاثیرات بسیار و ماندگار فرهنگ بر جوامع، گفت: قطعا فرهنگ مثبت اثرات مثبت و فرهنگ منفی اثرات منفی بر جامعه خواهد داشت که این اثرات ماندگاری بسیار بالایی دارند.

پرهیزکار با بیان اینکه فرهنگ همانگونه که اثرات ماندگاری دارد، به کندی تغییر می‌پذیرد، گفت: قطعا تغییر فرهنگ به یک بازه زمانی طولانی مدت وکار بسیار نیاز دارد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی تهران یادآور شد: علی رغم اینکه فرهنگ در جامعه دیده نمی‌شود، اما دست قدرتمندی دارد که همه عرصه‌های اجتماعی از آن تاثیر می‌پذیرند.

پرهیزکار با بیان اینکه نمی‌توان فرهنگ را از هیچ حوزه‌ای جدا کرد، گفت: انسان بدون فرهنگ قطعا نمی‌تواند یک موجود تاثیرگذار باشد و تنها به یک مهره برای تحقق اهداف دیگران تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه رابطه فرهنگ با کار بسیار گسترده است، اظهار کرد: وقتی صحبت از فرهنگ کار می‌شود باید فراتر از قانون برویم و مواردی از جمله جوانمردی و وجدان اخلاقی را نیز در نظر بگیریم.

پرهیزکار سخت کوشی را بخشی از فرهنگ کار دانست و گفت: مهم تر از سخت‌کوشی، کار هوشمندانه وبرنامه‌ریزی شده است. ما باید یاد بگیریم که به جای زیاد کار کردن هوشمندانه کار کنیم تا علاوه بر کار بتوانیم به زندگی، خانواده و سایر امور برسیم.

پرهیزکار خاطرنشان کرد: اینکه ما 18 ساعت در طول روز کار کنیم اما از طرف دیگر سلامتی وخانواده و بسیاری چیزها را از دست دهیم قطعا مقبول وپسندیده نیست وباید یاد بگیرم تمام امور زندگی از جمله کار خود را مدیریت کنیم و برهمین اساس باید تلاش کنیم تا راه انجام سریع و درست کارها رابیاموزیم.

این استاد دانشگاه یادگیری را نیز جزء دیگر فرهنگ کار عنوان کرد و افزود: متاسفانه در فرهنگ کار کشور ما کمتر به این مسئله توجه می‌شود و افراد اعتقادی به برنامه‌ریزی و یادگیری برای انجام کارها ندارند.

وی تصریح کرد: قطعا یادگیری و استفاده از تجریه دیگران می‌تواند شیوه درست کارها را به ما یاد داده و موجب انجام کارها در کوتاهترین زمان شود.
 
کلمات کلیدی : کارآفرینی + جهاد دانشگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.