توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315680
آمانو:گرایش به انرژی‌ هسته‌ای شدت گرفته است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد؛ با وجود فاجعه هسته‌ای سال ۲۰۱۱ فوکوشیما در ژاپن علاقه به انرژی هسته‌ای به ویژه در آسیا افزایش یافته است.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری در مانیل - پایتخت فیلیپین - گفت: به دلیل ضرورت تقویت اقتصاد پرتکاپوی آسیا و تقاضا برای انرژی‌های به نسبت پاک در بحبوحه نگرانی‌ها درباره‌ی آب و هوا، گرایش برای انرژی هسته‌ای رشد یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ای بی سی نیوز، او اضافه کرد:‌ دست کم ۳۰ کشور در حال توسعه به طور جدی استفاده از انرژی هسته‌ای را بررسی می‌کنند.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد:‌ پس از حادثه فوکوشیما داییچی برخی‌ها اعتقاد داشتند که این پایان انرژی هسته‌ای است.

فاجعه فوکوشیما بیش از ۱۰۰ هزار نفر را به دلیل آلودگی رادیواکتیویته آواره کرد و یک مناقشه ملی درباره‌ی وابستگی ژاپن به این منبع انرژی کمیاب انرژی هسته‌ای را برانگیخت.
 
کلمات کلیدی : انرژی هسته ای+آمانو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.