توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426681
رقیب آرژانتینی آمانو از حضور در انتخابات منصرف شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰
خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌های غربی نوشته است که رقیب آرژانتینی آمانو از حضور در انتخابات منصرف شده و به همین جهت مدیر کل کنونی آژانس احتمالا در سمتش ابقا می‌شود.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه به نقل از دیپلمات‌های نزدیک به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشته است که با تصمیم رقیب اصلی «یوکیا آمانو» برای عدم شرکت در رقابت، مدیر کل کنونی این نهاد برای سومین دوره هم در سمت خود ابقا خواهد شد.

این دیپلمات 69 ساله ژاپنی از سال 2009 تاکنون در رأس مهمترین نهاد مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای در جهان قرار دارد. او تابستان امسال با تأکید بر لزوم تداوم سیاست‌های کنونی این آژانس در قبال توافق هسته‌ای با ایران، گفت قصد دارد همچنان در این مسند باقی بماند.

یک دیپلمات غربی که خواسته نامش فاش نشود، در این رابطه به رویترز گفته است: «هیچ نامزد دیگری وجود نخواهد داشت. این یک کار انجام شده است.»

پیشتر تصور می‌شد که «رافائل گروسی» دیپلمات کهنه‌کار آرژانتینی که اخیرا ریاست گروه تأمین‌کنندگان هسته‌ای را بر عهده گرفته، قصد دارد با آمانو رقابت کند، اما دیپلمات‌ها می‌گویند در حالی که کمتر از یک ماه تا پایان مهلت نام‌نویسی برای انتخابات مانده، وی از حضور در این عرصه خودداری کرده است.

یک دیپلمات دیگر هم گفته است که آرژانتین تصمیم گرفته در سال 2021، یعنی زمانی که سومین دوره آمانو به پایان می‌رسد، گروسی را نامزد کند.
 
کلمات کلیدی : آمانو+آژانس انرژی هسته ای+آرژانتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.