توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502574
خاتمی در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان: قاضی‌زاده با اجرای طرح تحول سلامت بار بر زمین مانده بزرگی را برداشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
ماینده ماهنشان در مجلس با بیان اینکه «قاضی‌زاده هاشمی» با اجرای طرح تحول سلامت بار بر زمین مانده بزرگی را برداشت، گفت: در 4 سال گذشته مرکز درمانی تجهیز شدند و پرداخت‌ها از جیب مردم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

به گزارش فارس، مرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه پارلمان) در سخنانی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: وزارت بهداشت وظایفی گسترده‌ای بر عهده دارد، خوشحالم که امروز در دفاع از شخصیتی صحبت می‌کنم که قرار است سکاندار وزارت بهداشت شود.

وی افزود: آقای قاضی‌زاده هاشمی شخصیتی است که از نظر علمی سرآمد و ممتاز و صاحب نام در عرصه بین‌المللی است، وی کارنامه روشنی را طی 4 سال گذشته داشته است.

خاتمی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی بهداشت طرح تحول سلامت را به اجرا در آورد که بر اساس آن بار بر زمین مانده بزرگی برداشته شد، با اجرای طرح تحول سلامت زیرساخت‌های درمانی اصلاح شدند و مراکز درمانی ما تجهیز شدند. همچنین دسترسی‌ها بهبود یافت و پرداخت‌ها از جیب مردم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

وی تصریح کرد: آقای قاضی‌زاده هاشمی در 4 سال گذشته 300 سفر استانی به شهرستان‌ها داشته که معنایی جز توان و انگیزه وی ندارد و ثانیاً نشان‌دهنده اعتقادات وی است، آقای قاضی‌زاده هاشمی همیشه همان جایی بودند که باید باشند و همواره در کانون عملیات بودند.

نماینده ماهنشان در مجلس بر همین اساس تأکید کرد: این سفرها ضمن ایجاد شناخت میدانی و دقیق، کم‌کاری برخی مسئولان در سرکشی به مناطق محروم را جبران می‌کرد، آقای قاضی‌زاده با حرکتی در مناطقی که محروم بودند، فرهنگ پرداخت را هم نهادینه کرد. برابر بررسی معاونت وزارت مجلس 95 درصد مواد برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت منطبق و همسو با شرح وظایف، سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب، برنامه ششم توسعه و تکالیف قانونی و احکام دائمی برنامه‌های توسعه است و مورد مغایری ندارد.

خاتمی یادآور شد: ساماندهی نیروی انسانی، توسعه منابع انسانی، شاخص‌های دسترسی و دستیابی، ارتقای شاخص پاسخگویی و همچنین شاخص پرداخت از جیب مردم جزو برنامه‌های وی است، برای بهبود وضعیت سلامت چندین سند ملی در ارتباط با سلامت وجود دارد که در برنامه آقای قاضی‌زاده مورد توجه جدی قرار گرفته است مانند سلامت روان، سلامت مادر و کودک، سلامت خاک، کنترل عوامل خطر، سلامت زندانیان، همگی از مؤلفه‌های مهمی هستند که به طور دقیق مورد توجه قرار گرفتند، همچنین اصلاح شیوه زندگی در برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت وجود دارد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۸:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۵۲
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + وزیر بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.