نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502527
اظهار نگرانی نماینده ارومیه از نحوه ادامه طرح تحول سلامت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
نماینده مردم ارومیه از نحوه ادامه طرح تحول سلامت اظهار نگرانی کرد و گفت: چگونه قرار است این طرح در آینده تامین مالی شود؟

به گزارش ایسنا، سید هادی بهادری ظهر امروز (چهارشنبه) در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درباره نارسایی‌های ادامه طرح تحول سلامت با توجه به سیاست‌های مقام معظم  رهبری که وزارت بهداشت را متولی حوزه سلامت می دانند دچار ابهام هستیم.

وی ادامه داد: بیمه‌ها و وضع مناسبی ندارند و حقیقتا در ادامه طرح نگرانیم که چگونه منابعش تامین می شود. من در برنامه آقای قاضی زاده مطلبی برای تامین مالی ادامه طرح تحول سلامت ندیدم.

بهادری با بیان اینکه در سطح ملی با برخی بی عدالتی‌ها روبرو هستیم یادآور شد: این بی عدالتی‌ها در مجموعه نظام پزشکان و بهداشت و درمان دیده می‌شود. تفاوت حقوق پزشکان با کادرهای پزشکی و پرستاران زیاد است و حتی تفاوت حقوق پزشکان در تخصص‌های مختلف هم قابل توجه به حساب می آید.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: باید توجه به موضوع بهداشت را بیشتر از درمان مدنظر قرار دهید و توجه به پیشگیری باید در دستور کار قرار گیرد. هدایت مریض به بخش‌های هزینه‌بر مثل بستری، آزمایش، عکسبرداری و داروهای متعدد ناشی از این است که هزینه را باید کس دیگری تقبل کند. در این زمینه پیگیری جدی‌تر طرح پزشک خانواده باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم ارومیه با اشاره به مشکلات بهداشت در این شهر خاطر نشان کرد: برای ارومیه با قدمت طولانی در حوزه پزشکی برازنده نیست که دانشگاه علوم پزشکی آن جزو 20  دانشگاه اول در کشور نباشد. آدربایجان غربی از نظر شاخص سلامت رتبه 31 را درکشور داشته و از وزیر بهداشت انتظار داریم که نگاه ویژه‌ای به این منطقه محروم داشته باشد.

وی اضافه کرد: بیمارستان 450 تخت خوابه که در ارومیه ساختش آغاز شده در چهار سال گذشته حتی یک آجر به آن اضافه نشده و بلا تکلیف مانده است. حتی یک تخت بیمارستانی در این چهار سال در ارومیه اضافه نشده است و ما در استان بیمارستان سوختگی نداریم. چرا وقتی مشکل سوختگی در خوی ایجاد می شود باید مصدومین را به اصفهان ببرند؟

بهادری در پایان بیان کرد: آذربایجان غربی با سه استان هم مرز است و با توجه به پیشرفت‌های استانهای همسایه ما از این قافله عقب مانده‌ایم در حالی که می توانستیم مهد گردشگری سلامت در منطقه باشیم. من مطمئنم آقای قاضی زاده با رای بالایی انتخاب می شوند و این مباحث را مطرح کردم تا در آینده به بی عدالتی اشاره شده و مباحث منطقه‌ای عنایت بیشتری داشته باشند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۵:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۸:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + جلسه رای اعتماد + رای اعتماد به هاشمی+ وزیر بهداشت
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۰۷:۱۶
حقوق پزشکان واقعا زیاده و به اصناف دیگه نمیخوره (4521776) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.