توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502532
مخالف وزیر بهداشت: خواسته ما رعایت تعادل در پرداخت حقوق و دستمزد در بدنه وزارت است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی اولویت دادن به بهداشت را نسبت به درمان از مسائل اصلی وزارت بهداشت دانست.

به گزارش ایسنا، محمد قسیم عثمانی ظهر امروز (چهارشنبه) در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همانطور که از اسم وزارتخانه دیده می‌شود اولویت با بهداشت است و تمرکز بر بهداشت و اولویت دادن به بهداشت نسبت به درمان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در چهار سال گذشته آقای قاضی زاده در بخش درمان توانست شاهکار کند و می توانیم به او نمره عالی بدهیم. تختهای بیمارستانی 25 درصد افزایش یافته اما در بخش بهداشت ما گله داریم چراکه آن میزان برتری درمان را در بهداشت نداشته ایم. در برنامه آقای قاضی زاده هم نمی بینیم که چطور می‌خواهد بخش بهداشت را مثل درمان متحول کند و برای تامین مالی بهداشت چه منابعی در نظر گرفته است. اگر در دوره اول تمرکز بر درمان بود در چهار سال بعد تمرکز باید بر بهداشت باشد.

عثمانی با اشاره به پرداختها در وزارت بهداشت عنوان کرد: خواسته ما رعایت تعادل در پرداخت حقوق و دستمزد در بدنه وزارت است. درست است که پزشکان نقش اول را در درمان دارند اما درمان فرآیندی است که تنها بخشی از ان را پزشکان انجام می دهند و پرستاران پیراپزشکی و پشتیبانی هم در آن نقش کلیدی دارند.

وی ادامه داد: باید در دولت دوازدهم پرداختها با سایرین نسبت به پزشکان تعدیل و اصلاح شود تا رضایتمندی این مجموعه منجر به رضایتمندی مردم شود. این مسئله نیاز به تامین مالی دارد که من در برنامه آقای قاضی زاده ندیدم. از چه مکانیزمی می خواهند آن را جذب کنند؟ از طرفی وقتی پزشکان به حق دریافتی بالا دارند چرا PHD سایر رشته ها باید یک دهم دریافتی داشته باشد.

نماینده مردم بوکان همچنین بیان کرد: خواسته دیگر افزایش ظرفیت دانشگاه ها در گروه پزشکی و پیراپزشکی است. ما شاهدیم تعداد زیادی از جوانان به خارج از کشور می روند تا تحصیل کنند. چرا این ظرفیت را در کشور خودمان ایجاد نکنیم که من این مسئله را هم در برنامه‌های آقای قاضی زاده ندیدم.

عثمانی مشکل بیمه‌ها را از مهمترین مشکلات وزارت بهداشت دانست و افزود: بخش زیادی از حوزه عمل شما فرابخشی است و بیمه‌ها در اختیار شما نیست. شاهد بودیم که بیمه‌ها به انحاء مختلف وزارت بهداشت را اذیت کردند و الان نگرانی این سیاست‌های فرابخشی و عملکرد بیرونی است.

وی اضافه کرد: وقتی وزارت به موقع خدمات می دهد به موقع هم باید پرداختی داشته باشد. انتظار جدی ما از وزارت رفاه هم این است که در بخش بیمه بتواند با وزارت بهداشت همراهی کند که من در برنامه آقای قاضی زاده ندیدم که برای بیمه چه فکری می‌خواهند بکنند. این تضاد باعث ایجاد مشکل در ارائه خدمات به مردم می شود.

عثمانی در پایان اظهار کرد: من از اضافه نشدن تخت بیمارستانی واین گونه مسائل گله مند نیستم و باید از همه خدمات آقای قاضی زاده به همه کشور تشکر کنم. شخصیت دکتر قابل تقدیر است و بدون شک یکی از قویترنی ستونها در بدنه دولت  بود و بخشی از آرای غیرسیاسی آقای روحانی مربوط به عملکرد ایشان در وزارت بهداشت است که او را به شخصیتی کاریزماتیک تبدیل کرده و می تواند یک سرمایه ملی باشد.
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + جلسه رای اعتماد+رای اعتماد به وزیر بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.