توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314400
نقش آفرینی سید حسن نصرالله در آزادی نظامیان لبنانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
مدیرکل امنیت عمومی لبنان ضمن تشریح چگونگی آزادی نظامیان لبنانی ربوده شده به دست گروههای تروریستی، از نقش آفرینی سید حسن نصرالله در این پرونده خبر داد.

به گزارش تسنیم، سرلشکر عباس ابراهیم مدیرکل امنیت عمومی لبنان در گفتگوی ویژه با شبکه خبری المنار چگونگی آزادی نظامیان ربوده شده این کشور به دست گروههای تروریستی را تشریح کرد.

وی افزود که ما برای این قرارداد سقفی تعریف کرده بودیم و آن این بود که هیچ تروریست و کسی که دستش به خون مردم لبنان آلوده است، آزاد نخواهد شد.

کارشکنی‌های پی در پی تروریست‌ها

ابراهیم افزود: قرارداد تبادل نظامیان فراز و نشیب بسیاری داشته است و در هر بار ما به توافق کامل می رسیدیم اما گروه تروریستی النصره کارشکنی می‌کرد و در خلال همین قرارداد آخر هم النصره تلاش داشت تا کارشکنی کند.

سقف در نظر گرفته شده برای توافق با تروریست‌ها

مدیرکل امنیت عمومی لبنان تاکید کرد که ما سقفی برای قرارداد در نظر گرفته بودیم و تاکید کردیم که هیچ تروریست یا شخصی را که دستانش به خون مردم لبنان آلوده باشد آزاد نخواهیم کرد.

ابراهیم همچنین گفت کسانی که آزاد شدند پیوستن مجدد خود به جبهه النصره را رد کردند.

نقش دبیرکل حزب الله در آزادی نظامیان ربوده شده

وی در بخش دیگر از این گفتگو افزود که اقدامات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و تماسهای وی عملیات تبادل نظامیان را تسریع و آن را هموار کرد.

وی گفت: من آخرین بار هشتم اکتبر گذشته یعنی شب سفرم به کویت با سید حسن نصرالله دیدار کردم و یکی از موضوعات این دیدار بحث و گفتگو درباره پرونده نظامیان ربوده شده بود. سید حسن نصرالله علاقه و اصرار خود برای حل این پرونده را ابراز کرد و از من خواست که بداند چه موانعی بر سر راه حل این پرونده وجود دارد. من به او گفتم که شرط عقب نشینی حزب الله از برخی از روستاهای مرزی و بازگشت آوراگان به آن برای آزادی نظامیان از سوی النصره صحت ندارد و فقط در رسانه ها آمده است.

مدیرکل امنیت ملی لبنان افزود: من از نصرالله درخواست کردم که در حل این پرونده با توجه به اینکه دو یا سه ماه است راکد مانده کمک کند. وی نیز به من قول کمک داد و یک هفته بعد از این دیدار نامه ای به من فرستاد مبنی بر اینکه این پرونده فعال خواهد شد و همانطور هم شد.

ابراهیم اظهار داشت: دخالت سید حسن نصرالله حل موضوع از طرف سوریه را نیز تسریع بخشید. زیرا برخی از بازداشت شدگان در سوریه بازداشت شده بودند که ما برای تکمیل همه شروط و همچنین آتش بس به آنها نیاز داشتیم.

دخالت مجدد نصرالله برای آزادی نظامیان لبنانی طی دو سه روز گذشته

مدیرکل امنیت عمومی لبنان افزود: در طول دو سه روز گذشته سید حسن نصرالله در جریان جزئیات این پرونده قرار داشت، زیرا شروط غیرمنطقی که از سوی گروههای تروریستی مطرح شده بود موجب شد که سید حسن نصراله دخالت و نامه های برای حل این مشکل به برخی از اطراف ارسال کند.

پایگاه خبری العهد لبنان نیز نوشت: هنگامی که آزادی نظامیان طی دو روز گذشته با موانع ربوده شد، سید حسن نصرالله دخالت کرد و مجددا نامه‌هایی به امیر قطر برای حل این مشکل ارسال کرد.

روز گذشته بعد از ۱۸ ماه، نظامیان ربوده شده لبنانی از اسارت گروه تروریستی النصره نجات یافتتند. این اتفاق بر اساس توافقی صورت گرفت که بین نیروهای امنیت عمومی لبنان و تروریست های النصره با میانجگری قطر حاصل شد.
 
کلمات کلیدی : نصرالله+سید حسن نصرالله+لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.