توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401489
جنگ یمن بیانگر کینه وهابی سعودی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
دبیرکل حزب الله لبنان، تأکید کرد جنگ عربستان علیه یمن برای تحقق اهداف سیاسی نیست، و بیانگر سطح کینه وهابی سعودی است.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "سید حسن نصرالله" ظهر عاشورا در جمع عزاداران در بیروت گفت: امروز از یمن صبحت می‌کنیم، و همانطور که گفتیم، شعار اصلی راهپیمایی امروز ما در ضاحیه، صور، بعلبک و هرمل تا بقاع غربی، اعلام همبستگی با ملت مقاوم و مظلوم یمن و ارتش و کمیته‌های مردمی آن است.

وی افزود: جنگی که عربستان علیه مردم یمن تحمیل کرده، برای تحقق اهداف سیاسی نیست، بلکه بیانگر سطح کینه و انتقام جویی نظام سعودی از یمنی‌ها است.

* آل سعود به دنبال انتقام گرفتن از یمنی ها است

سید حسن نصرالله بار دیگر اظهار داشت: این روش قتل و کشتار، به عنوان جنگی که اهدافی سیاسی را دنبال می‌کند به شمار نمی‌آید، بلکه بیانگر کینه وهابی سعودی است، جنگی که هدف از آن انتقام گرفتن از یمنی ها است.

سید حسن نصرالله افزود: عربستان سعودی به این دلیل که ملت یمن برخاست و مطالبات خود را برای استقلال و حاکمیت بیان کرد، در حال انتقام گرفتن از این مردم است.

وی اظهار داشت: صحنه یمن امروز مانند کربلا است، صحنه ای تأسف بار از کشته شدگان و اجساد تکه تکه شده در سالن بزرگ صنعا و کل این سرزمین.

"همانطور که امام ‌خامنه‌ای فرمودند، بینی آل‌سعود در این جنگ به خاک مالیده خواهد شد"

* یمن در این جنگ شکست نخواهد خورد

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: در یمن 2 صحنه وجود دارد، یکی صحنه غم و اندوه و اشک و دیگری صحنه دلاوری و پایداری در مقابل ماشین کشتار سعودی آمریکایی؛ اما یمن در این جنگ شکست نخواهد خورد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: یمن صدها هزار مبارز شجاع دارد که نه از کوه ها می ترسند و نه صحراها، آنان همچنان با شجاعت نبرد می کنند و پیروزی هایی را محقق کرده اند. و همانطور که امام ‌خامنه‌ای فرمودند، بینی آل‌سعود در این جنگ به خاک مالیده خواهد شد.

دبیرکل حزب الله لبنان به یمنی ها گفت: از روی ایمان و تجربه می‌گویم، به خداوند ایمان داشته باشید زیرا او شما را ناامید نخواهد کرد، و شما را بر این ستمگران پیروز خواهد گرداند.

سید حسن نصرالله با اشاره به انفجار تروریستی در کابل و شهادت شماری از عزاداران حسینی به دست تکفیری‌ها، از خداوند خواستار شفای عاجل مجروحان شد.

* کاهش انفجارها در لبنان

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: امسال انفجارها در حملات تروریستی در مقایسه با سال گذشته کمتر شده است و این امر به دلیل پیروزی‌های مجاهدان در همه صحنه‌ها و شکستهای گروه‌های تکفیری و ناتوانی آنها می‌باشد.

* انتفاضه در عمق وجدان و قلب جوانان فلسطینی ریشه دارد

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: موضوع دوم فلسطین، قبله نخست و سرزمین مقدس ما است. هر روز که می‌گذرد ثابت می‌شود که گزینه واقعی ملت فلسطین انتفاضه، جهاد، مقاومت و مقابله با اشغالگران است. بسیاری بر این موضوع تکیه کرده بودند که انتفاضه قدس شکست خواهد خورد، ولی در روزهای اخیر ثابت شد که این انتفاضه در عمق وجدان و قلب جوانان فلسطینی ریشه دارد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: اسرائیلی‌ها خواهند فهمید که سرزمین فلسطین، برای آنان سرزمین مرگ و شکست است و آنان باید به همراه خانواده‌هایشان به کشورهایی برگردند که از آنجا آمده بودند .. این پیام مقاومت فلسطین است.

سید حسن نصرالله گفت: تعارف با اسرائیلی‌ها برای ملت فلسطین حاصلی نخواهد داشت.

وی با اشاره به حمایتهای مستمر آمریکا از رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: کلینتون در ترامپ اکنون در حال رقابت برای حمایت مطلق از اسرائیل هستند، و فلسطین هیچ جایی در مناظرات آنان ندارد.

* نقشه عراق برای متمرکز کردن داعش در سوریه

سید حسن نصرالله همچنین درباره اوضاع عراق گفت: عراقی ها امروز در حال حرکت به سوی نبرد نهایی و سرنوشت ساز با داعش هستند و به صورت مستمر در حال پیروزی می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: عراقی‌ها با همکاری با یکدیگر در مقابله با تروریستها و تکفیری‌‌ها، پیروزی‌هایشان را محقق کرده‌اند.
سید حسن نصرالله با اشاره به تصمیم عراقی ها برای حرکت به سوی موصل گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند از موصل راهی را به شرق سوریه بگشایند، عراقی‌ها می‌دانند که راهی از فلوجه به سوریه باز شد.

وی تأکید کرد: آمریکا امروز می‌خواهد داعش را در سوریه متمرکز کند؛ و این امر باعث میشود که این گروه تروریستی دوباره توان خود را بازیافته و به عراق بازگردد.

* عراق فریب نقشۀ آمریکایی‌ها در موصل را نخورد

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: این فریبکاری آمریکا پیروزی‌های شما در موصل را به نابودی خواهد کشاند، باید داعش هدف قرار بگیرد و سران آن دستگیر شده و به زندان انداخته شوند؛ نه اینکه راه برای رفتن آنها به سوریه گشوده شود زیرا وجود آنها در سوریه در درجه نخست خطری برای عراق به شمار می آید.

* کسانی که در پس پرده ظلم علیه بحرینی‌ها هستند، در لبه پرتگاه قرار دارند

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اوضاع بحرین، از پایداری بحرینی‌ها در راه خود و تلاش برای ادامه مسیر در دفاع از حقوق و مطالبات مشروعشان، تمجید کرد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: به شما می گویم که صبر کنید، زیرا کسانی که در پس پرده ظلم علیه شما قرار دارند، به برکت تلاشها و مجاهدتهای ملت بحرین در لبه پرتگاه و سقوط قرار گرفته اند.

* مقاومت همچنان اسرائیل و تکفیری‌ها را زیر نظر خواهد داشت

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت همچنان اسرائیل و مرزهای لبنان را زیر نظر خواهد داشت؛ مقاومت اسلامی صحنۀ مقابله با اسرائیل را ترک نخواهد کرد. به خوبی می‌دانیم مسائل سیاسی از کشور ما محافظت نمی‌کند؛ بلکه این ارتش، ملت و مقاومت لبنان هستند که این کشور را حفظ کرده اند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما همچنان مرزهای شمالی را برای جنگ با تکفیری‌ها زیر نظرخواهیم داشت، و برای دفاع از سرزمین خود در آنجا باقی می مانیم.

وی افزود: در سوریه فرزندان و مردان شما در حال دفاع از محور مقاومت و شرف و ناموس و تاریخ هستند؛ و در این جنگ که آمریکایی‌‌ها و آل‌سعود بر سوریه تحمیل کرده‌اند بر موضع جهادی خود تأکید می‌کنیم.

سید حسن نصرالله با اشاره به انتظار برخی طرفها برای خسته شدن و ناتوانی مقاومت و بزرگنمایی تعداد شهدای حزب الله گفت: ما به شهدای خود -هر اندازه که تعداد آنها زیاد باشد- افتخار می‌کنیم، برخی هم به دنبال تضعیف مالی ما هستند و ما را تحریم می کنند، و به صورت شبانه روز به دنبال یک مادر و یا همسر شهید می‌گردند که سخنانش به آنان اطمینان خاطر بدهد، ولی هیچ کسی را نمی یابند؛ من به آنان می‌گویم که ما شکست نخواهیم خورد و خسته نخواهیم شد.
 
کلمات کلیدی : سید حسن نصرالله +حزب الله لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.