توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423940
اولین واکنش مسکو به دستور طراحی پیشران هسته‌ای دریایی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶
یک منبع آگاه در وزارت خارجه روسیه به «ریانووستی» گفته است که طراحی پیشران هسته‌ای دریایی نقض برجام نیست.

به گزارش فارس، خبرگزاری «ریانووستی» روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام روس، دستور امروز «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در مورد توسعه برنامه هسته‌ای را ناقض برجام ندانسته است.

آقای روحانی امروز در واکنش به «اهمال، تعلل و نقض برجام» از سوی آمریکا، به سازمان انرژی اتمی دستور داد «برنامه‌ریزی برای طراحی و ساخت پیشران هسته‌ای جهت بهره‌گیری در حوزه حمل‌ونقل دریایی» و «مطالعه و طراحی تولید سوخت مصرفی پیشران هسته‌ای» را آغاز کند.

یک مقام در وزارت خارجه روسیه در این رابطه به ریانووستی گفت: «تصمیم ایران برای تولید واحدهای هسته‌ای دریایی برجام را نقض نمی‌کند.»

تصمیم ایران برای آغاز طراحی این پیشران‌ها پس از آن اتحاذ شد که مجلسین آمریکا با اکثریت قریب به اتفاق آرا به تمدید ده ساله قانون تحریم‌های ایران رأی مثبت دادند.

جمهوری اسلامی به هنگام اجرایی شدن برجام در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تأکید کرده بود که تمدید تحریم‌ها به معنی وضع تحریم جدید و نقض برجام است.
 
 
کلمات کلیدی : طراحی پیشران هسته‌ای دریایی +تمدید تحریم های ایران+لغو برجام+تمدید ده ساله+نقض برجام+تمدید داماتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.