توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431526
کنگره آمریکا طرح‌های ضد ایران و سازمان ملل را بررسی می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴
در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد طی هفته جاری درباره قطعنامه ای رای گیری کند که سازمان ملل را به‌دلیل هدف قراردادن اسرائیل، محکوم می‌کند، اما رهبری کنگره همچنین در نظر دارد تا اقدامات بیشتری را برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی انجام دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد طی هفته جاری قطعنامه ای را به رای بگذارد که سازمان ملل را به خاطر تصویب قطعنامه جدید علیه اسرائیل، محکوم خواهد کرد. البته نمایندگان آمریکایی در نظر دارند تا برای راضی کردن بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح های ضد ایرانی را نیز مورد بررسی قرار دهند.

کنگره آمریکا می خواهد سازمان ملل را به علت تصویب قطعنامه محکومیت شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین، مجازات کند و همین طور قصد دارد ایران را به بهانه "اقدامات بی ثبات کننده در خاورمیانه"، هدف اقدامات جدیدی قرار دهد.

نمایندگان کنگره و سنا قانونی را در دست بررسی دارند که منابع مالی سازمان ملل را به خاطر رای دادن به قطعنامه ضد اسرائیلی، قطع خواهد کرد.

ولی یک دستیار ارشد کنگره آمریکا در این باره گفت: هنوز خیلی زود است که پیش نویس چنین قطعنامه ای مطرح شود چرا که مشخص نیست رویکرد و سیاست دولت دونالد ترامپ در قبال این مساله چه خواهد بود.

وی افزود: باید منتظر باشیم و ببینیم که ترامپ روابط بین ما و سازمان ملل را چگونه تعریف خواهد کرد، پیش از آنکه درباره منابع مالی سازمان ملل بخواهیم صحبت کنیم.

برخی نمایندگان جمهوریخواه امیدوارند که دولت ترامپ از اقدامات بیشتر علیه سازمان ملل، حمایت کند. ولی این قانون احتمالا با مخالفت دموکراتها روبرو خواهد شد.

نمایندگان آمریکایی گزینه های قانونی دیگری را آماده می کنند که به نظر می رسد با حمایت ترامپ روبرو خواهد شد، طرح های قانونی به خصوص علیه ایران که بارها در رقابت های انتخاباتی آمریکا، از سوی ترامپ مورد تاکید قرار گرفته است.

دستیاران ارشد کنگره اعلام کردند که کنگره در حال آماده کردن طرحی طی هفته های آینده است که بر اساس آن نرخ مالیاتی برای شرکتهایی که با تهران مبادلات تجاری و اقتصادی داشته باشند، افزایش خواهد یافت و این شرکتها با مجازاتهای دیگری نیز روبرو خواهند شد.

این تنها نخستین تلاش از سری تلاش های ضد ایرانی کنگره خواهد بود که توافق هسته ای با ایران را به بوته آزمایش خواهد برد. بر اساس توافق هسته ای، آمریکا حق اعمال تحریمهای هسته ای علیه ایران را ندارد ولی می تواند تحریمهای غیر هسته ای را به بهانه فعالیت های ایران در منطقه، برنامه موشکی و وضعیت حقوق بشر اعمال نماید.

نمایندگان آمریکایی علاوه بر این در حال بررسی طرح دیگری هستند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به بهانه حمایت از دولت بشار اسد، رئیس‌ جمهور سوریه با تحریم روبرو خواهد کرد.

طرح دیگر کنگره آمریکا، جلوگیری از قراردادهای تجاری شرکتهای بوئینگ و ایرباس با شرکت هواپیمایی ایران‌ایر است.
 
کلمات کلیدی : سنا+کنگره آمریکا +تمدید تحریم های ایران+لغو برجام+تمدید ده ساله+نقض برجام+تمدید داماتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.