توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456340
تقابل جدید یوفا با فدراسیون فوتبال روسیه
تاریخ انتشار : جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
اتحادیه فوتبال اروپا مخالف نامزدی الکساندر سوروخین به جای معاون نخست وزیر روسیه در انتخابات شورای مدیران فیفاست.

به گزارش تسنیم و به نقل از سایت شبکه آر اسپورت روسیه، آلکسی سوروخین، مدیر اجرایی کمیته سازماندهی جام جهانی 2018 روسیه از آمادگی خود جهت نامزدی انتخابات شورای مدیران فیفا از سوی یوفا خبر داد.

سوروخین پس از عدم تأیید صلاحیت ویتالی موتکو، رئیس فدراسیون فوتبال روسیه در این انتخابات به‌دلیل داشتن سمت معاونت نخست وزیری این کشور گفت: به صورت تئوری امکان نامزدی من وجود دارد، اما در وهله اول حفظ کرسی روسیه در جمع مدیران اتحادیه فوتبال اروپا و فیفا مهم است و نباید آن را از دست بدهیم. فدراسیون فوتبال روسیه باید در این رابطه با یوفا برای نامزدی من صحبت کند و باز هم تکرار می‌کنم روسیه کرسی‌ خود را در شورای مدیران فیفا حفظ خواهد کرد.

پس از این اظهارنظر سوروخین نماینده یوفا به سایت شبکه آر اسپورت روسیه گفت: آلکسی سوروخین شامل نامزدهای انتخابات آینده یوفا برای حضور در شورای مدیران فیفا نیست.

این تقابل جدید یوفا و فدراسیون فوتبال روسیه می‌تواند اختلافات آنها را در آستانه جام کنفدراسیون‌های 2017 و جام جهانی 2018 در این کشور تشدید کند. هم‌اکنون ویتالی موتکو، رئیس فدراسیون فوتبال و معاون نخست وزیر روسیه یکی از اعضای ارشد فیفا و یوفاست.
 
کلمات کلیدی : یوفا+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.