توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490978
موشک‌هایX-101روسی انحصار آمریکا را شکست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
پایگاه اطلاع رسانی روسی «وزگلیاد» نوشت: موشکهای بالدار فوق دقیق X-101 روسیه انحصار موشکی آمریکا را شکست.

به گزارش ایرنا، hdk پایگاه اطلاع رسانی روسی نوشت: بمب افکن های راهبردی دورپرواز توپولف-95 ام.اس اکنون قادر به پرتاب موشکهای بالدارX-101 از فاصله یک هزار کیلومتری هستند.
رسانه روسی افزود که این بمب افکن ساخته شده زمان شوروی با نوسازی انجام شده به سامانه محاسبات ویژه ای مجهز شده تا خدمه هواپیما هنگام پرواز قادر به تغییر هدف موشک های شلیک شده باشند. 
پایگاه وزگلیاد نوشت: این دستاورد مهمی برای نیروهای نظامی روسیه و مجموعه صنایع دفاعی محسوب می شود، زیرا انعطاف پذیری عملیاتی و امکان واکنش به هنگام با تغییر اوضاع و ثبت اهداف جدید و مهم تر افزایش پیدا می کنند.
در پایان گزارش رسانه روسی خاطرنشان شده است: روسیه با داشتن چنین سامانه روزآمدی، انحصار موشکی آمریکا را در داشتن جنگ افزارهای فوق دقیق دوربرد از بین برد.
موشک های بالدارX-101 نخستین بار 14 تیرماه برای حمله به مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه بکار گرفته شد.
با این موشک ها، بمب افکن های دورپرواز راهبردی توپولف-95 ام.اس نیروی هوافضای روسیه، مراکز گروه تروریستی داعش را در مناطق مرزی استان های حمص و حما در سوریه موشکباران کردند.
 
کلمات کلیدی : موشک+روسیه+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.