توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491918
رشد 22 درصدی حقوق حداقل‌بگیران تامین اجتماعی در سال جاری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی اعلام کرد: حقوق حداقل‌بگیران با توجه به افزایش اعمال شده در مزایا، در سال ٩٦ بالغ بر ٢٢ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا، علی اصغر بیات با بیان اینکه ٣ میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی که با اعضای خانواده بالغ بر ٧ میلیون نفر هستند در انتخابات ریاست جمهوری از حامیان جدی دکتر روحانی بوده اند، اظهار داشت: با توجه به آرای بالای دکتر روحانی انتظار داریم نگاه جدی به سازمان تأمین اجتماعی داشته باشند تا سازمان بتواند به تعهدات خود برای بازنشستگان و جامعه بزرگ ٤٢ میلیون نفری تحت پوشش قدم های جدی بردارد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران گفت: اگر بخواهیم در خصوص عملکرد دولت یازدهم در حوزه سازمان تأمین اجتماعی ارزیابی داشته باشیم، این سازمان جزء ارگانهایی است که توانسته است نمره بسیار بالایی بگیرد.

بیات افزود: سازمان تأمین اجتماعی یکی از بزرگترین نهادهای اجتماعی و اقتصادی کشور است و یکی از مهمترین  تعهدات سازمان در رابطه با پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان است که در زندگی بیش از نصف جمعیت کشور تأثیر مستقیم دارد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی حدود ٤٢ میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است، گفت: در این میان نزدیک به ٣ میلیون نفر مستمری بگیر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و با اعضای خانواده به حدود ٧ میلیون نفر میرسند.

بیات با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بهترین افراد برای مدیریت سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب شدند، اظهار کرد: دکتر ربیعی به عنون سکان دار وزارت کار خود از جامعه کارگری است و دکتر نوربخش نیز از همکاران صدیق سازمان تأمین اجتماعی محسوب می شود که در بخش های مختلف این سازمان مشغول به خدمت بوده است.

وی با بیان اینکه نوربخش یک فرصت تاریخی برای سازمان تأمین اجتماعی است، گفت:  نوربخش از بدنه سازمان است و توانسته است ثبات و آرامش را به سازمان برگرداند و سازمان را ریل و مسیر اصلی خود برگرداند و اگر بخواهیم مروری به گذشته و دولت های نهم و دهم داشته باشیم سازمان تأمین اجتماعی در اوج حاشیه ها و مسائل چالشی بود سازمانی که خود باید امنیت ایجاد کند دچار مسائل حاشیه ای شده بود و نوربخش این سازمان را از حاشیه ها خارج کرد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: با وجود مشکلات و کمبود نقدینگی و عدم توازن بین منابع و مصارف و همچنین تعهداتی که دولت به عهده سازمان تأمین اجتماعی گذاشته است،  پرداخت مستمری بازنشستگان حتی یک روز تأخیر نداشته است و این کار ارزشمند نشانه تلاش و مجاهدت خستگی ناپذیر دکتر نوربخش و سایر مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی است.

بیات اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس در قالب طرح کرامت رضوی را یکی از بهترین و مردمی ترین طرح های سازمان و یکی از عملکردهای مهم دولت تدبیر و امید و دکتر ربیعی ذکر کرد و اظهار داشت: تا کنون افزون بر ٥٢ هزار نفر به صورت رایگان از استان های کشور به مشهد مقدس اعزام شده اند و در بودجه سال ٩٦ سازمان تأمین اجتماعی نیز برای اعزام حدود ٣٠ هزار نفر پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در سال ٩٦ اولین کاروان زیارتی بازنشستگان همزمان با روز کارگر و با بدرقه رئیس جمهور کشورمان عازم مشهد مقدس شد و تا کنون تعدادی به اعزام شده اند و این طرح تداوم دارد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: در بخش درمان تأمین اجتماعی موفقیت های خوبی را شاهد هستیم به طوری که یک تحول عظیم در حوزه درمان سازمان بوجود آمده است که جای تقدیر و تشکر دارد. بیات اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در استفاده بازنشستگان از بیمه تکمیلی مشارکت دارد و این همکاری و مشارکت با درایت دکتر نوربخش حاصل شده و مورد رضایت جامعه بازنشستگان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،وی افزایش بالاتر از نرخ تورم حقوق بازنشستگان در ٤ سال اخیر را افتخاری ارزشمند برای دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در این ٤ سال با همه مشکلات و محدودیت های منابع مالی که سازمان تأمین اجتماعی با آنها مواجه است، شاهد هستیم که در همه سالها افزایش حقوق بالاتر از تورم بوده است و این افتخاری برای دولت تدبیر و امید است که در هر سال مقداری قدرت خرید بازنشستگان افزایش یافته و مسائلی که در دولت قبل ایجاد شده بود هر سال اندکی ترمیم شده است.

بیات خاطر نشان کرد: از یاد نمی بریم که در دولت های نهم و دهم در همه سال ها افزایش حقوق هر سال کمتر از تورم بود و بازنشستگان هر سال بخشی از توان مالی خود را از دست می دادند.

وی اظهار کرد: در سال جاری افزایش حقوق 14.5 درصدی برای حداقل بگیران و رشد 12.5 درصدی حقوق برای سایر سطوح مصوب شد به نحوی که مستمری بگیران تأمین اجتماعی که حداقل یک میلیون و ١٠٠ هزار تو مان دریافت می کنند و با توجه به افزایش اعمال شده در مزایا، حداقل بگیران در سال ٩٦ بالغ بر ٢٢ درصد رشد داشته اند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی گفت: تداوم آرامش و ثبات در سازمان تأمین اجتماعی مورد انتظار ٣٣٠ کانون بازنشستگان در سراسر کشور است و از دولت دوازدهم و رئیس جمهور درخواست داریم دکتر ربیعی و دکتر نوربخش را حمایت کنند تا آنها مطالبات بازنشستگان را پیگیری کنند.
 
کلمات کلیدی : حقوق، حداقل‌بگیران، تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.