توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440031
ایرانی‌ها با گرین کارت هم نمی‌توانند به آمریکا بروند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۲
در نخستین روز از اجرای دستور ترامپ، ایرانی های دارنده ویزای آمریکا نتوانستند سوار هواپیما به مقصد شهرهای این کشور شوند.

به گزارش عصرایران، علاوه بر این شهروندان 7 کشور از جمله ایران که دارای گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) نیز باشند هم نمی توانند وارد خاک آمریکا شوند.

براساس این خبرها، تاکنون مشخص شده که نه تنها سفارتخانه های آمریکا دیگر برای هیچ ایرانی ویزا صادر نمی کند بلکه افرادی که ویزا هم گرفته اند یا گرین کارت آمریکا دارند نیز نمی توانند وارد خاک آمریکا شوند.

همزمان تعدادی از شهروندان عراق و یمن هم در فرودگاه قاهره نتوانستند وارد هواپیمای پرواز به مقصد نیویورک شوند.

این اقدامات در راستای اجرای دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صورت می گیرد. او دیروز جمعه با صدور دستور اجرایی صدور ویزا و ورود شهروندان 7 کشور مسلمان نشین ایران، سودان، یمن، سوریه، عراق، لیبی و سومالی را به آمریکا به مدت 3 ماه ممنوع کرد. این مدت قابل تمدید است.

افراد دارای گذرنامه های دیپلماتیک (سیاسی ) یا خدمت از این ممنوعیت مستثنی هستند.

این ممنوعیت شامل دارندگان همه انواع ویزاها از جمله مهاجرت، تحصیلی، دیدار با خانواده یا پیوستن به خانواده و افرادی که با اهداف مختلف از جمله درمان قصد داشتند به آمریکا سفر کنند نیز می شود.

 خبرنگار نیویورک تایمز در ایران گزارش داده که شرکت‌های هوایی لوفت هانزا، قطر و امارات مسافرانی را که پاسپورت ایرانی دارند (حتی آنان که گرین کارت دارند) را در پروازهای آمریکایشان سوار نکرده‌اند.

بازداشت پناهجویان در فرودگاه های آمریکا

دستور دیگر ترامپ درباره ممنوعیت ورود پناهجویان به خاک آمریکاست. براساس این دستور، ممنوعیت ورود پناهجویان از سراسر جهان تا 120 روز و پناهجویان سوریه تا اطلاع بعدی خواهدبود. این مدت قابل تمدید است.

به همین دلیل از زمان صدور دستور ترامپ درباره پناهجویان تاکنون، پناهجویان وارد شده به فرودگاه های آمریکا، بازداشت شده اند. احتمالا آنها از آمریکا اخراج خواهند شد.

ممنوعیت موقت ورود مسلمانان و پناهجویان به خاک آمریکا از جمله وعده های ترامپ بود.
او می گوید این اقدام برای تامین امنیت در آمریکا و مقابله با آنچه که او "تروریست های اسلامی" می خواند صورت می گیرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+صدور روادید+وزارت خارجه +ممنوعیت ورود ایرانی ها+آمریکا+گرین کارت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.