توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440005
شکایت چندنهاد مدنی آمریکایی از طرح محدودیت های مهاجرتی ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۱
چند انجمن دفاع از حقوق مدنی در آمریکا، روز شنبه شکایتی را علیه محدودیت های مهاجرتی رئیس جمهوری آمریکا تهیه و به دادگاه فدرال نیویورک ارائه دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، طرح ممنوعیت سفر اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا توسط دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، انتقادهای داخلی و خارجی بسیار زیادی را به همراه داشته است.

در جدیدترین واکنش به این موضوع، چند انجمن دفاع از حقوق مدنی در آمریکا از جمله انجمن دفاع از حقوق مدنی 'اکلو' ( ACLU)، با تهیه و ارائه شکایتی به دادگاه فدرال نیویورک، خواستار لغو آن شدند.

در این شکایت نامه، بطور مستقمی از دونالد ترامپ و وزارت امنیت داخلی آمریکا شکایت شده است. همچنین آژانس امور پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین المللی مهاجرت امروز (شنبه) از دولت دونالد ترامپ خواست تا آمریکا اجازه دهد مهاجران وارد خاک آمریکا شوند.

آژانس امور پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کردند که طرح آمریکا برای اسکان مهاجران امری حیاتی به شمار می رود و باید ادامه یابد. این اقدام رئیس جمهوری آمریکا، انتقادهای تند مقام های اروپایی را نیز به همراه داشته است.

'ژان مارک ارو' وزیر امورخارجه فرانسه امروز اعلام کرد که کشورش عمیقا نگران سیاست های رئیس جمهوری جدید آمریکا در قبال مهاجران است.

وزیر امور خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با 'زیگمار گابریل' همتای آلمانی خود، ضمن انتقاد از سیاست های تند مهاجرتی دونالد ترامپ، تاکید کرد که الیزه عمیقا نگران این اقدامات کاخ سفید است. وزیرامورخارجه فرانسه گفت: 'اتخاذ اینگونه تصمیم ها می تواند فقط موجب نگرانی ما شود. استقبال از پناهندگان و پذیرش آنها که از جنگهای ویرانگر فرار می کنند، یکی از وظایف ما است. اتخاذ چنین تصمیم هایی، هم فرانسه و هم آلمان را نگران کرده است.'

 سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در قبال مهاجران، انتقادهای بین المللی را علیه وی به همراه داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته فرمان جنجال برانگیز اقدامات محدود کننده علیه مهاجران را امضا کرد.
درپیش نویس این دستور که در رسانه ها منتشر شده،پذیرش پناهجویان درآمریکا به مدت 120 روزمتوقف شده است. ترامپ از ابتدای رقابت های انتخاباتی موضعی سرسختانه در قبال مهاجران داشته است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+صدور روادید+وزارت خارجه +ممنوعیت ورود ایرانی ها+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.